Дали сексот е преувеличен

Член од
30 јули 2014
Мислења
5.092
Поени од реакции
15.953
Мене не ми е монотонија со една личност, а попрво би избрал романтична вечера со неа отколку пиво со другари.

Има и такви личности кои и секој ден да се со вас никогаш не здосадуваат.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
Ти и кифлички праиш по дома, така да не ме изненадуваш.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Кој ви е крив што не можете да си ја најдете вистинската кој никогаш нема да ви здосади и да и правите кифлички.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.914
Поени од реакции
9.520
Да, баш за тоа зборевме вчера со еден другар. Значи Рики се изнаеба и му здосади секс со жени, но затоа сексот со мажи никогаш не здосадува ( ваљда ) :icon_lol:
После се префрлаш на животни валјда :icon_lol:
 

TOT

sorcerer
Член од
2 јануари 2019
Мислења
790
Поени од реакции
1.289
Богами преувеличен, ако не дупиш некоја со цел дете да направиш е преувеличено, јалова работа бе...
 
Член од
9 август 2014
Мислења
425
Поени од реакции
996
Прво се извинувам за зборот Преувеличен зашо ми иде на србски ама мислам дека најдобро одговара овој термин...
Ке бидам краток
Дали од самиот чин секс има многу поубави работи?
-Некад е многу поубаво кога ке го пуштиш во шоља одошто во мисионерска поза да се трудиш 4-5 минути.
-Некад е многу послатко да пивнеш 3-4 скопски со другарите одошто да одиш дома и да ја сексаш твојата дебела жена
-Некад е поубооо да се качиш на највисокиот врв и да смоташ 3-4 дима одошто да ја клецкаш искомплексираната девојка
Муабетот е сите се фалат со ебање а уствари и не е кој знае што...
P.s Пијам пиво на едно брдо у природа и многу ми е поубаво од рутинскиот секс на времето
 
Член од
21 февруари 2012
Мислења
1.641
Поени од реакции
864
Прво се извинувам за зборот Преувеличен зашо ми иде на србски ама мислам дека најдобро одговара овој термин...
Ке бидам краток
Дали од самиот чин секс има многу поубави работи?
-Некад е многу поубаво кога ке го пуштиш во шоља одошто во мисионерска поза да се трудиш 4-5 минути.
-Некад е многу послатко да пивнеш 3-4 скопски со другарите одошто да одиш дома и да ја сексаш твојата дебела жена
-Некад е поубооо да се качиш на највисокиот врв и да смоташ 3-4 дима одошто да ја клецкаш искомплексираната девојка
Муабетот е сите се фалат со ебање а уствари и не е кој знае што...
P.s Пијам пиво на едно брдо у природа и многу ми е поубаво од рутинскиот секс на времето
Не е преувеличен.
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
Да преувеличен е, само дрканац баце :drk:
Секој организам е различен, мене дркањето ме заситува и искрено скоро и да немам никаква желба за секс, некои ќе се согласат со мене некои не, затоа велам сите организми се различни !
Како тинејџер дркав секој ден и тоа по неколку пати и нормално тоа ме заситуваше, потоа во 20те години исто така дркав во просек еднаш на ден, сега сум во 30те години и дури и дркањето почнува да ми здосадува т.е. тоа го правам на 3-4 дена некогаш и еднаш неделно и да бидам искрен скоро и да немам никаква желба за секс, на неколку дена ќе го исцедам добро алатот и потоа кулирам ... искрено поинтересно ми е да си пуштам некое филмче на ТВ или да испијам некое пивце отколку да одам да се замарам со глупости и да барам/бркам сојки за ебавање !
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.137
Поени од реакции
5.251
Кој ви е крив што не можете да си ја најдете вистинската кој никогаш нема да ви здосади и да и правите кифлички.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
Брату а ти за неа сигурен си дека си вистинскиот? За едно истражување прашувам ништо озбилно
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Брату а ти за неа сигурен си дека си вистинскиот? За едно истражување прашувам ништо озбилно
Не сум, по што кифличките што и ги правам не биле убави. :(
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
2.344
Поени од реакции
4.963
Насловот на темата и описот немаат благе везе.

Насловот е - Дали чинот на секс како секс е преувеличен

Сексот е преувеличен овде на Балканот, Да. Ради малограѓанштина и сељачизам.
Затоа што пенетрирањето во тоа клиторисот се смета како врвно животно достигнуче а во суштина е основен биолошки нагон како и јадење и спиење. Имаш потреба? Најди партнер и направи го тоа.
А не стварање социоекономски јазови, еден куп препреки догми и бариери со кои и машката и женската страна се среќаваат. Тука се рекла-казала, чаршиските муабети, жигосувањето во средината на курви, женкари, спонзоруши, гикови, нердови... Сето тоа придонесува за тоа преувеличување.
Зошто ако некоја скокне на три кура, тие три кура веќе растапале на 50 други кој им се сака ама демек оваа е курва па нема да си го оцрнат образот, што ќе рече околината да одат со помината, затоа што ними им треба нечепната домаќинка со панделка на хименот.
Или па оваа се чува за најакиот ропак а зад неа десетина затрескани зрчат по неа, меѓутоа стандардите се поставени. Мора да се поштуваат. На крај ќе проба еден од вториот ќе остане надуена.. ќе поминат 10 години, ќе и падне мака што не искусила повеќе и после ќе и мрда опашот.... епа ќе ти мрда!

А Описот е - Околу задоволството кое го носи, и се споредува со пиење пиво........мислам..... ноторна глупост!

Пиво можам...... Еве сега го отварам....ладно.....Оф Оф Оф убајни.
АМА
Секс неможам, треба согласност од нејзе, убедување, мазење. Не е така лесно тоа достигнуче. :)
 

ShakaZulu

" Тој Сум Бре "
Член од
29 јули 2008
Мислења
3.258
Поени од реакции
3.608
Шала на страна како што рекоа погоре се зависи од човекот, за некој е потреба, за некој умор , за некој џабе потрошено време ...
 
Член од
20 јануари 2013
Мислења
399
Поени од реакции
472
Чекајте бе луге исто е и за женските.
Доага дома мортус пијан мириса на скара целиот и се качува на жената и ебе ли ебе а уствари се малтретираат и двајцата,свршува и заспива како топ а таа јадната ниту навлажнета
После неколу дена и вика
"ако ти се качам како пред некој ден ке видиш"
Факт е дека сексот е биолошка потреба не викам не ... ама :icon_lol:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom