Дали сексот е преувеличен

Член од
20 јануари 2013
Мислења
399
Поени од реакции
472
Прво се извинувам за зборот Преувеличен зашо ми иде на србски ама мислам дека најдобро одговара овој термин...
Ке бидам краток
Дали од самиот чин секс има многу поубави работи?
-Некад е многу поубаво кога ке го пуштиш во шоља одошто во мисионерска поза да се трудиш 4-5 минути.
-Некад е многу послатко да пивнеш 3-4 скопски со другарите одошто да одиш дома и да ја сексаш твојата дебела жена
-Некад е поубооо да се качиш на највисокиот врв и да смоташ 3-4 дима одошто да ја клецкаш искомплексираната девојка
Муабетот е сите се фалат со ебање а уствари и не е кој знае што...
P.s Пијам пиво на едно брдо у природа и многу ми е поубаво од рутинскиот секс на времето
 
Член од
20 април 2012
Мислења
3.678
Поени од реакции
9.689
Прво се извинувам за зборот Преувеличен зашо ми иде на србски ама мислам дека најдобро одговара овој термин...
Ке бидам краток
Дали од самиот чин секс има многу поубави работи?
-Некад е многу поубаво кога ке го пуштиш во шоља одошто во мисионерска поза да се трудиш 4-5 минути.
-Некад е многу послатко да пивнеш 3-4 скопски со другарите одошто да одиш дома и да ја сексаш твојата дебела жена
-Некад е поубооо да се качиш на највисокиот врв и да смоташ 3-4 дима одошто да ја клецкаш искомплексираната девојка
Муабетот е сите се фалат со ебање а уствари и не е кој знае што...
P.s Пијам пиво на едно брдо у природа и многу ми е поубаво од рутинскиот секс на времето
Сексот е тесно поврзан со машката самодоверба.Затоа е и преувеличен.Не за џабе таканаречени газди фрлаат огромни пари на своите швалерки.
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.124
Поени од реакции
17.913
Што знам јас баш и не можам да се сетам на подобра работа од сексот.

Мислам следна најблиска работа ми е патувањето, посебно на нови места, ама тешко тоа дека може да се мери со сексот.

Уствари најдобра работа е секс на патување на нови места :)
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Dozilivljao e relativen i individualen. Zavisi od dvojkata u momento kako se pogodat so iskrite. Se e do momenatot.
 
Член од
20 април 2012
Мислења
3.678
Поени од реакции
9.689
Dozilivljao e relativen i individualen. Zavisi od dvojkata u momento kako se pogodat so iskrite. Se e do momenatot.
Точно,а некогаш човек после сексот се осеќа како исцеден лимон.Така да зависи од моменталната состојба!
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.273
Што знам јас баш и не можам да се сетам на подобра работа од сексот.

Мислам следна најблиска работа ми е патувањето, посебно на нови места, ама тешко тоа дека може да се мери со сексот.

Уствари најдобра работа е секс на патување на нови места :)
Абе да,али он вика некад.
Некад е стварно боље нешто друго.
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
4.723
Поени од реакции
9.759
Прво се извинувам за зборот Преувеличен зашо ми иде на србски ама мислам дека најдобро одговара овој термин...
Ке бидам краток
Дали од самиот чин секс има многу поубави работи?
-Некад е многу поубаво кога ке го пуштиш во шоља одошто во мисионерска поза да се трудиш 4-5 минути.
-Некад е многу послатко да пивнеш 3-4 скопски со другарите одошто да одиш дома и да ја сексаш твојата дебела жена
-Некад е поубооо да се качиш на највисокиот врв и да смоташ 3-4 дима одошто да ја клецкаш искомплексираната девојка
Муабетот е сите се фалат со ебање а уствари и не е кој знае што...
P.s Пијам пиво на едно брдо у природа и многу ми е поубаво од рутинскиот секс на времето
A da probash nekoja sto ne e debela i iskompleksirana vo poveke od edna poza? Ne veruvam deka postoi splet na okolnosti i moment vo kojsto dokolku sum staven da biram pomegju seks so 8+/10 zenska ili 3 skopski na bair nekoj, bi se odlucil za ova vtorovo. Basic instincts, jebiga.
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.896
Поени од реакции
9.491
Рутински секс е ништо како лимунада да си испил затоа е досаден и увек ке има болји ствари
Секс шо не е досаден и рутински е нешто друго
Иначе дека сексот е преувеличен е сигурно но зависи од индивидуата и моментумот
еве речиме како шо тргаш на тоа пивото на брдото поминува некоја пичондра згодна и почнува муабет, ке се попалите обајцата, банга-бунга после тоа ке сфатиш дека сексот е добар али сексот во природа неочекувано е посебен доживување
Луѓе ко Рики Мартин рецимо шо им прекипа од жени и секс со нив се одлучија да бидат геј пошо секс со жени им стана рутина не гледаа задоволство во тоа веке значи и од секс здосадвит ко е премногу
 
Член од
20 јануари 2013
Мислења
399
Поени од реакции
472
Наогаш Супер женска авион и таа едноставно го гаси светлото и веке не ти е битно дали е дебела дали е слаба... ти си премногу напален и го ставаш неколку пати и свршуваш,се завршува се облекува и си оди а ти се курчиш и радуваш дека си ја сексал најаката пичка у градот и си направил кој знае што...
У тој контекст преувеличена работа
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.124
Поени од реакции
17.913
Море ако правиш нешто ради реда, тогаш нема да ти биде убаво, затоа и пива ќе ти бидат подобри.

Ама јас не земам да јадам ако не ми е погодено јадењето со сите нишани, не пак секс да имам.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.404
Поени од реакции
34.398
... така ли? :drk:
зашто да не се гледа на кривицата дека е во мушкото за здодевноста, преувеличувањето во сексот, а не во женското? а? мушкото како така 100% ќе сврши т.е. ќе доживее оргазам, била жената бела дебела, била фина примабалерина, а што со женските? :цицки:
дали некои нив ги прашува што 90 % глумат оргазам само да не се срамат да кажат... алооооо што си запнал таму, овде ми е клиторисот? :facepalm:
...дали некоја до сега рекла ајдее побрзо, поспоро, лево или десно не така групо дај понежно? Никоја- сите само аууу аууу ауууу демек многу ужива, а мушкото како вол небаре пробива ѕид со рогови ја рока :sekcza: ...демек ептен јак секс? а мушкото си ги кажува желбите ај вака ај онака прави ми, пуши го, побрзо поспоро голтајјјј маааа :pusigo:
и зашто пак женските да бидат со супер тело згодни, па одозгора со секси црвена чипкана долна облека, а машкото со пивски стомак со дупнати чорапи и скината мајца, со на телото места рунтави ќе се сплеткаш или пак депилирани мазни збунувајќи дека моментално педофилски се делува врз некого? :sramezliv:
...ај не се занесувајте, сексот не е преувеличен туку мора малку да има љубов или барем симпатија за да биде УБАВ И СЛАДОК секс, се друго е како животните чин на размножување, создавање на наследство и ништо друго!
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.037
Поени од реакции
15.627
Сексот е интересен исклучиво со нова личност, после тоа монотонија фаќа. Така да релативно е ова. Секако би одбрал вечер уз пиво и дим со другарите пред тоа да имам некаква романтична вечера со личност со која сум некој подолг период. Или би одебал другари пример за приватни часови по арапски кај Миа. Мислам дека е преувеличен.[DOUBLEPOST=1550773013][/DOUBLEPOST]
... така ли? :drk:
зашто да не се гледа на кривицата дека е во мушкото за здодевноста, преувеличувањето во сексот, а не во женското? а? мушкото како така 100% ќе сврши т.е. ќе доживее оргазам, била жената бела дебела, била фина примабалерина, а што со женските? :цицки:
дали некои нив ги прашува што 90 % глумат оргазам само да не се срамат да кажат... алооооо што си запнал таму, овде ми е клиторисот? :facepalm:
...дали некоја до сега рекла ајдее побрзо, поспоро, лево или десно не така групо дај понежно? Никоја- сите само аууу аууу ауууу демек многу ужива, а мушкото како вол небаре пробива ѕид со рогови ја рока :sekcza: ...демек ептен јак секс? а мушкото си ги кажува желбите ај вака ај онака прави ми, пуши го, побрзо поспоро голтајјјј маааа :pusigo:
и зашто пак женските да бидат со супер тело згодни, па одозгора со секси црвена чипкана долна облека, а машкото со пивски стомак со дупнати чорапи и скината мајца, со на телото места рунтави ќе се сплеткаш или пак депилирани мазни збунувајќи дека моментално педофилски се делува врз некого? :sramezliv:
...ај не се занесувајте, сексот не е преувеличен туку мора малку да има љубов или барем симпатија за да биде УБАВ И СЛАДОК секс, се друго е како животните чин на размножување, создавање на наследство и ништо друго!
Реално, под облеката и фасадата од шминка на 90 посто од девојкиве кај нас не би ни очекувал нешто згодно убаво и суперпривлечно. Така да обострани се тие разочарувања, кој со пивски стомак која со стрии и целулит.[DOUBLEPOST=1550773217][/DOUBLEPOST]
Луѓе ко Рики Мартин рецимо шо им прекипа од жени и секс со нив се одлучија да бидат геј пошо секс со жени им стана рутина не гледаа задоволство во тоа веке значи и од секс здосадвит ко е премногу
Да, баш за тоа зборевме вчера со еден другар. Значи Рики се изнаеба и му здосади секс со жени, но затоа сексот со мажи никогаш не здосадува ( ваљда ) :icon_lol:
 
Последно уредено:
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Мене не ми е монотонија со една личност, а попрво би избрал романтична вечера со неа отколку пиво со другари.

Има и такви личности кои и секој ден да се со вас никогаш не здосадуваат.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
Мене не ми е монотонија со една личност, а попрво би избрал романтична вечера со неа отколку пиво со другари.

Има и такви личности кои и секој ден да се со вас никогаш не здосадуваат.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom