Дали сајбер-сексот надвор од врска е изневерување?

  • Креатор на темата Liberation
  • Време на започнување

Сајбер-секс надвор од врска?


  • Вкупно гласачи
    48

Picasso`

Schizophrenic!
Член од
26 јануари 2007
Мислења
4.149
Поени од реакции
197
Види сега, значи стануваше збор за поимот неверство...а не што е поубаво за да се преферира, нели?
Иначе фала за компликацијата овај комплементот иако на компликација ми асоцираше...:toe:
Абе оти така... Абе гледај ѕенѕење да има, остај ти тие работи...
Нема шо да им се каже на луѓево тука, коа се си знаат тие... :)
 

831

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.659
Поени од реакции
11.670
Абе оти така... Абе гледај ѕенѕење да има, остај ти тие работи...
Нема шо да им се каже на луѓево тука, коа се си знаат тие... :)
Ѕенѕање права ствар, затоа викам и едното е изневерување, и другото е изневерување...е сега кое изневерување ќе се одбере варира од чоек до чоек...:wink::toe:
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
Неверство е, нема што да се дискутира повеќе.

Дали било сајбер секс или у живо не е битно. Пак се стенка и се офка и се гледаат цициња, гзиња и полови органи.
 
M

marsovka

Гостин
Како первезно и гнасно сусштество кое ровари по најтемните катчиња на општеството наше а богами и човековата психа. Кое ужива у ѕиркање по нечии плакари што се крие може да ви каже дека постојат неколку алтернативи зошто вашиот партнер има сајбер секс.
Прво фетиш му е
Второ има неисполнети гнасни первезни одвратни до блуење секс фантазии кои вие ако ги дознаете во најдобар случај нема да му ги исполните, во најлош ќе излезете од дома вриштејќи и трчајќи како луди а најверојатно нема да го гледате со исти очи .
Трета опција едноставно му е човекот си сака да дудла флерта и да дознае дали е пожелен уште од другиот пол што е побезболна варијанта од дупење на комшивката на пример.
Четврто досадна сте му па бара некоја која од виртуела при преминала во реалност.

Но генерално се инхибиции и срам од самите себе а следствено од партнерот, па мониторот е како заштитна ограда од црвенење, губење здив глас и пропаѓање во земја кога јасно и гласно ќе му го каже на партнерот. Ако ви се случува ова а не сте знаеле и пред тоа не сте дискутирале наместо да врекате и церекате седнете со човекот и направете муабет што навистина е проблемот, внимателно слушајте ( не ахам ахам ама јас блабла па рунда на дрвење со тоа дека вашите чуства се повредени ) и анализирајте . Дознајте што човекот сака јеботе. Само смирено ...

Hey look on the bright side : Можете да закачите вака само компјутерски вирус а не сида... по некој тројанец, црв...
 
Член од
9 март 2010
Мислења
6
Поени од реакции
0
Не гледам ништо лошо во сајбер-секс, е сега зависи до која граница... не сум многу за гледање на камера и покажување, лично не би го направила... ама мислам дека понекогаш опушта да си пишеш со некој што не гп знаеш за скриени фантазии :toe:
 

Vespertine

The Ugly Duckling
Член од
22 септември 2009
Мислења
2.932
Поени од реакции
3.386
ја сум за сајбер-ово-оно, ако сака некоја изволте.
контакт инфо по приватни пораки ќе ве молам.
 

MiloBilderce

Bukake anyone ?
Член од
7 ноември 2009
Мислења
1.238
Поени од реакции
70
Interesno e na pocetok , ali posle toa dosadno stanuva .. gledam po strasnkite sajtovi i forumi , mnogu cam-models od stranstvo te adnuvaat ko prijatel , pocnuvaat da zborat so tebe , da te omeknat i da te nateraat daim se zaclenis na stranicata , i da gi gledas kako si stavaat krastavici vo telesnite otvori ..


Inaku ima devojki koi sakaat da si gi kazuvaat sex fantaziite na MSN ili FB i sl , nekoi duri i menuvaat sliki , zboram za Makedonki , a ne sakaat vo zivo da se sretnat ..I ne samo devojki , tuku i omazeni zeni , zeni vo godini ( nad 40 ) , sakaat sex chatovi i da te gledat na cam ..
WTF se desava bre , use malce i ke se seksame preku zici ..
 
Член од
9 март 2010
Мислења
6
Поени од реакции
0
Па што има лошо во тоа, некој можеби може да зборува слободно само преку мсн, фб или кој и да било chat
 

MiloBilderce

Bukake anyone ?
Член од
7 ноември 2009
Мислења
1.238
Поени од реакции
70
Па што има лошо во тоа, некој можеби може да зборува слободно само преку мсн, фб или кој и да било chat
Nema nisto loso dodeka e zabava , ali ako stane toa da bide realnost i edinstven nacin na kominikacija i sex-opstenje .. togas e problem
 
Член од
9 март 2010
Мислења
6
Поени од реакции
0
добро тука веќе зборуваме за проблем на друго ниво... се сложувам :salut:
отидовме off topic ... да видиме дали е изневерување или не ?
 

MiloBilderce

Bukake anyone ?
Член од
7 ноември 2009
Мислења
1.238
Поени од реакции
70
добро тука веќе зборуваме за проблем на друго ниво... се сложувам :salut:
отидовме off topic ... да видиме дали е изневерување или не ?
Hmm .. ne mozes tocno da kazes dali e dali ne e ..

Mislam deka dodeka se ostanuva na zborenje za fantazii , ne e izneveruvanje , ali dokolku se pocne so prakanje na sliki ili vklucuvanje kamera i pokazuvanje na intimni delovi i lice , togas veke e drugo nivo .

Neli nema fizicki kontakt so drugata licnost , pa ne spaga bas vo klasicno izneveruvanje ..
 
L

Liberation

Гостин
хм... освен ако не е фетиш, што има потреба партнерот да бара нешто друго? ти не си му доволен? му фали возбуда? сака на тој начин да си направи резерва за секој случај?

ако дечко ми е задоволен од мене, од љубовта и емоциите, и сексот, возбудата... тогаш нема објаснување за неговата потреба. вклучување камера на друг, може само да значи: не ме возбудуваш доволно, ниту сексуално сум задоволен. имам потреба од нешто повеќе.

прашањето е: кој курац ја барам со таков бре?

п.с. егзебиционизмот, фротеуризмот и воајерството... се фетиши.
башка сзо вели дека се психичко застранување, ахааа....
 
Член од
25 ноември 2009
Мислења
692
Поени од реакции
191
какви не се новитети во начин на задоволства,љубов,пријателство постојат..Ова го кажувам од проста причина што се денеска е преку нет...И јас сум зависник и убаво ми оди комуникацијата но не би рекла дека е поуба од онаа во живо..Така сметам и за врските и за се останато...меѓутоа да се навратам на темава -сајбер секс..Хмм, ја читам и од прво незнаев за што се работи т.с прв пат дознавам за вакво нешто...Меѓутоа не е директен начин на изневерување туку индиректен ..тоа значи дека прво преку веб а потоа во живо..Па искрено не би сакала мојот партнер да си го покажува алато и да се расфрла со него по нетов..Па стварно глупо ми е...Тоа сето ми укажува на некои незадоволства или тајни интриги и би дошло до кавга...:tv:
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
4.730
Поени од реакции
9.770
Кога си во врска да, изневерување е. Дури и ако само гледаш а не покажуваш. А кога не си во врска, не гледам причина зошто би било чудно или перверзно :toe: Башка женските се поопуштени на веб :icon_lol: не треба многу мака да дојдеш до тоа што го сакаш.
 

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.667
Поени од реакции
4.750
Редовно практикувам , затоа ми се лепат копчињата на тастатура .
 

Kajgana Shop

На врв Bottom