Дали постои закон за сопственост?

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.343
За сите што рекоа дека да се на местото на професорот ќе ми го искршеле телефонот ( дејствувате против закони и насилно ) па ја ќе извадам калашников и ќе ве разнесам.
Дали на овој начин ќе дојдеме до некое решение ?

Инаку предметот стигна до таму што денеска бевме кај адвокат и поднесовме тужба.
Во исто време денеска во школото имаше инспекција и професорот беше казнет бидејќи ги нема внесено часовите од први септември во едневник и не користи ИКТ настава.
Телефонот ми е вратен.

Надополнување: сега му се јави на тато пријателот од полиција, професорот имал тешка сообраќајка и е во многу тешка зравстевна состојба. Во автомобилот професорот имал околу 300 грама хероин.
A jaс сум ЛЦД телевизор.
Треба да студираш режија.
 

blue ladybug

Фанг ловер
Член од
5 февруари 2013
Мислења
5.210
Поени од реакции
11.803
Да сум на твое место ќе напрам преку татко ти (сигурно е некоја голема зверрка во комитетот) да гои префрлат професоро да предава македонски јазик во Липково или Арачиново, па таму нека му одзема на децата телефони
Летко душо, не им давај идеи. Како шо се распиздени и се им е дозволено, може да упропастиш нечиј живот од заебанција.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.268
Летко душо, не им давај идеи. Како шо се распиздени и се им е дозволено, може да упропастиш нечиј живот од заебанција.
Животот е заебанција... него ко сме кај живото, ете си врви а ја и ти уше не се пробавме...
 

blue ladybug

Фанг ловер
Член од
5 февруари 2013
Мислења
5.210
Поени од реакции
11.803
Животот е заебанција... него ко сме кај живото, ете си врви а ја и ти уше не се пробавме...
Стара сум за тебе. И ти реков више, сеа њот го љубам.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.268
Стара сум за тебе. И ти реков више, сеа њот го љубам.
Еден ден повторно и повторно ќе го читаш овој пост, полесна за иљада солзи без поим каде сум, изгубена и сама слепа за љубовта која ти ја понудив, исплашена од длабината на моите чуства, предоцна свесна за вината за твојата тага но таман на време да ради тоа се проколнуваш цел живот.
 

blue ladybug

Фанг ловер
Член од
5 февруари 2013
Мислења
5.210
Поени од реакции
11.803
Еден ден повторно и повторно ќе го читаш овој пост, полесна за иљада солзи без поим каде сум, изгубена и сама слепа за љубовта која ти ја понудив, исплашена од длабината на моите чуства, предоцна свесна за вината за твојата тага но таман на време да ради тоа се проколнуваш цел живот.
Ќе ми дадиш ти и друга шанса, ако посакам. Знам тоа. ;)
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.187
Поени од реакции
14.460
У мое време (а не сум толку стар) кога бев основно, ако се пожалев дома дека нешто ми се десило дека наставник ме избркал/удрил/земал било што напраил, прво што добивав беше шамар од татко ми (пошто ме знаеше што гомно сум).
Па после стигавме до делот кај што објаснував зашто се десило тоа и скоро секогаш си јадев казни...

Сега со тужби се закануваат на наставниците...
 
Член од
1 декември 2011
Мислења
2.680
Поени од реакции
3.053
Lelelele lekcii ni odrzavte za upotrebata na smatphoneite :-D
Kakvi pametnjakovici, duri i ni kazaa deka od step light praeni.
Dobro rece nekoj, cim vie ne ste od step light idete molete go profesorot, lizete malce pa moze ke se smiluva da ti go vrati lol:-D
Ne smee da ti zima telefon.
Ne smee ni od cas da te brka.
Edinstvena merka mu e verbalno da te unisti (sto moze da bide psihicko maltretiranje) ili da ti stai neopravdan.
Ili da te isprasa (ako si dupka) i kec da ti lupne :-D
Zatoa ja nikad ne bev dupka...
 

blue ladybug

Фанг ловер
Член од
5 февруари 2013
Мислења
5.210
Поени од реакции
11.803
Професорот пред се се почитува. Со самото тоа што си играш со мобилниот на час, покажуваш непочит. Не е тоа лижење на гзови. Основно домашно воспитание е, кое очигледно го немате.
 
Член од
6 февруари 2010
Мислења
881
Поени од реакции
923
Тешко на денешниве професори. Толку се уфилмани децава со нивните "права" , оди па одржи час.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.901
Поени од реакции
10.525
Lelelele lekcii ni odrzavte za upotrebata na smatphoneite :-D
Kakvi pametnjakovici, duri i ni kazaa deka od step light praeni.
Dobro rece nekoj, cim vie ne ste od step light idete molete go profesorot, lizete malce pa moze ke se smiluva da ti go vrati lol:-D
Ne smee da ti zima telefon.
Ne smee ni od cas da te brka.
Edinstvena merka mu e verbalno da te unisti (sto moze da bide psihicko maltretiranje) ili da ti stai neopravdan.
Ili da te isprasa (ako si dupka) i kec da ti lupne :-D
Zatoa ja nikad ne bev dupka...
Не смееш ни ти да си играш на час со телефон
Смее смеее

темава е отворена од трол тоа е факт али ипак мора да има некој правилник у врска со ова а ако нема треба да го има...
не само да му се одземе телефонот него по наредно овакво да лета од школо и парична казна, само така ке се одвикнат некои од користење на телефон на час, со испрашување и слично нема фајде
 
Член од
8 септември 2011
Мислења
3.668
Поени од реакции
2.619
Зошто некој да користи телефон на час кога има компјутери, може некој ова да го објасни ? :confused:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom