Дали поседувате веб страна?

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
9 март 2013
Мислења
171
Поени од реакции
212
Здраво,

Пребарував по форумов но не сретнав слична тема па решив да отворам.

Неодамна, пред 2 недели се одлучив да започнам сопствена веб страна.

Мојата веб страна е наменета за новости од технологијата, новости од мобилниот свет, исто така и новости од социјалните мрежи и постовите се на англиски јазик
Можете да ја посетите на следниот линк.

Исто така би ми било драго да слушнам ваше мислење за истата, како Ви изгледа, што не Ви се допаѓа и слично.

Поздрав! :)
 
Член од
2 октомври 2008
Мислења
3.434
Поени од реакции
7.286
Арно рекламирање :D

Како пребаруваше по форумов? На првата страна во подфорумов ти е темата
Веб дизајн, ваши страни

Па ваљда и Гугл пребарувањето да си го користел ќе си ја нашол темата


Не знам дали имам приметено на било кој форум до сега некој рандомец да отвори тема „Интересни веб страни“ „Ваши веб страни“ или нешто слично без да си стави линк до неговата
 
Член од
9 март 2013
Мислења
171
Поени од реакции
212
Арно рекламирање :D

Како пребаруваше по форумов? На првата страна во подфорумов ти е темата
Веб дизајн, ваши страни

Па ваљда и Гугл пребарувањето да си го користел ќе си ја нашол темата


Не знам дали имам приметено на било кој форум до сега некој рандомец да отвори тема „Интересни веб страни“ „Ваши веб страни“ или нешто слично без да си стави линк до неговата

Моја грешка што не ја отворив, под насловот Веб дизјан, ваши страни претпоставив дека е тема за портфолио ваши изработени страни..
А за рекламирање , објасни ми што би добил од македонски посетители? Не дека сакам нешто лошо да кажам со ова, но со Македонски посетители немам некоја придобивка.

Во однос на :
Не знам дали имам приметено на било кој форум до сега некој рандомец да отвори тема „Интересни веб страни“ „Ваши веб страни“ или нешто слично без да си стави линк до неговата​
Како освен без линк би побарал фидбек за страната од некого?​


Пропалица, планирам adsense по 2-3 месеци, се фокусирам на SEO, и други тековни работи кои морам да ги завршам пред аплицирање за Adsense.
 

bogev4eboy

Хејтер
Член од
6 март 2011
Мислења
382
Поени од реакции
180
Како освен без линк би побарал фидбек за страната од некого?
Не е фидбек, туку реклама.
---
Ајде јас да те прашам, за што реши страната да биде на англиски ? Поегзотично ли ти звучи или пак ако е на МК се плашиш да не не биде посетена ?
 
Член од
9 март 2013
Мислења
171
Поени од реакции
212
Не е фидбек, туку реклама.
---
Ајде јас да те прашам, за што реши страната да биде на англиски ? Поегзотично ли ти звучи или пак ако е на МК се плашиш да не не биде посетена ?

Не гледам никаква реклама во ова. ( Замолувам некој од модераторите да ја избриши темава доколку мисли дека е реклама)

Реално, помеѓу сите медиуми зарем сериозно мислиш дека би ја рекламирал овде на Кајгана?
Покрај одлични сервиси како stumblupon, prismatic,reddit и слично? Те молам, преслушај се...
Немам никаква корист од реклама на македонска страна. Само имам нервоза како на пример денес, пошто сите се правите дека се знајте и дека сте најпримерни.

Не ни очекувам Македонци да влегуваат.

Страната е на англиски јазик поради таргетирање на посетители од Америка, Англија, Австралија и др.

На македонски да беше. немаше да има иднина, 2 милиони жители и огромна конкуренција.
 

Пропалица

Мртов/а
Член од
25 јуни 2011
Мислења
2.866
Поени од реакции
1.406
Ајде јас да те прашам, за што реши страната да биде на англиски ? Поегзотично ли ти звучи или пак ако е на МК се плашиш да не не биде посетена ?
Оди напрај страна на Англиски стави Google Adsense пишувај дневно по 5-6 ''killer articles'' и ќе дознаеш зошто е подобро да ти биде страната на Англиски.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom