Дали поддржувате доење во јавност?

Дали поддржувате доење во јавност?


  • Вкупно гласачи
    185

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
Се си има граници во животот.
Ако некој гледа на женска што дои како на секс објект,треба да се загрижи,за своето психичко здравје..
Не намерно, не дека сакаш ама ќе ти налета поглед на ѕивана и ти се активираат одма милион процеси у тело....и ти треба 3/4 од секунда да се стабилизираш и да уживаш у погледот на дете како цица.
 

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.295
Поени од реакции
13.156
Не намерно, не дека сакаш ама ќе ти налета поглед на ѕивана и ти се активираат одма милион процеси у тело....и ти треба 3/4 од секунда да се стабилизираш и да уживаш у погледот на дете како цица.
Да.Особно ако е убава фуфа...
И токму затоа бегам со погледот.Далеку сум јас од од високо морална личност,али се држам у некој рамки.
Овде е најнормално доењето у јавност и многу често дојат у метро и јас станувам,бегам,срам ми е да гледам))))
Уствари страм ми е од сам себе затоа што кажа ти ))))
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
7.636
Поени од реакции
4.939
Мене не ми смета да дојат на јавно место. Највероватно ќе фрлам еден поглед малку... Нема нешто да се загледувам ама сакам барем да и ја видам малку. Ако сака и ако не и смета или смета дека има потреба може и девојка ми јавно да дои ако и е ОК мене не ми смета. Не е некоја голема работа оваа...
 
Член од
17 јануари 2009
Мислења
2.814
Поени од реакции
4.665
Мене не ми смета да дојат на јавно место. Највероватно ќе фрлам еден поглед малку... Нема нешто да се загледувам ама сакам барем да и ја видам малку. Ако сака и ако не и смета или смета дека има потреба може и девојка ми јавно да дои ако и е ОК мене не ми смета. Не е некоја голема работа оваа...
Па нормално дека не е некоја голема работа. Мада коа веќе дои пред сите, да биде културна и да ги понуди присутните, као што е редот. Никој неќе себични створења. Еве пример, ја коа идам на работа си носам термос со супа, од онаа со петел и увек ги понудувам присутните у автобусот. И оние покултурните увек ме оставаат да доручкуем сам.
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
4.914
Поени од реакции
7.837
замисли некој да јаде во јавност!!! :mad:
А замисли само колку се лапаат /лигават во јавност да не речам некој и се ебаваат а ние овде правиме муабет за доење.
 

shutrak

opsenar
Член од
3 јуни 2011
Мислења
36.792
Поени од реакции
29.260
замисли некој да јаде во јавност!!! :mad:
,,, :lut: ,,,e da de , bebushot treba da ostane gladno zaradi nekolku manijachni pogledi,,,:):icon_mrgr:
А замисли само колку се лапаат /лигават во јавност да не речам некој и се ебаваат а ние овде правиме муабет за доење.
,,,A sega , dva eden za nas,,,:P
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.600
Поени од реакции
34.794
266081-2121x1414-breastfeeding.jpg 108764767-young-happy-mother-is-breastfeeding-cute-little-baby-outside-at-public-place-near-th...jpg

... премногу еспонирање во јавност додека се дои е дополнително привлекување на околината со разголените гради и рамења, посебно ако жената е убава и сексипилна!

images.jpg nursing-restaurant.png

би требало доилката да има обзир за околината и да биде подискретна во доење на своето бебе!
 
Член од
9 април 2019
Мислења
12
Поени од реакции
31
Прегледај го приврзокот 287222 Прегледај го приврзокот 287223

... премногу еспонирање во јавност додека се дои е дополнително привлекување на околината со разголените гради и рамења, посебно ако жената е убава и сексипилна!

Прегледај го приврзокот 287224 Прегледај го приврзокот 287225

би требало доилката да има обзир за околината и да биде подискретна во доење на своето бебе!
Ако ни е нормално излегување во јавност со предлабоко деколте, а имаме проблем со мајка што дои дете и тоа го гледаме како експонирање и нешто сексуално значи стварно сме забегале.Какво привлекување внимание, гради служат за хранење на дете, ќе те праша бебето дали да му се јаде на соодветно место.
 

Воинот од Северџан

An Orc among Hobbits
Член од
3 март 2021
Мислења
101
Поени од реакции
111
Во земја кај што е нормално човек да се из'рка шљајм на улица и на секој чекор има расфрлано пикавци, отпад, помија, доењето е најмал проблем. Додуша тоа не е никаков проблем, ако некој манијак не може да издржи, па поради "глетката" мора да оди во некој ќош да се "ослободи" од тегобата, тогаш тоа е негов проблем, а не на малото невино суштество кое треба да биде нахрането.
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.735
Поени од реакции
24.373
Досега само две групации на луѓе ми имаат изреагирано на доењето со гадење и пробале да ми набијат вина, конзервативни мажи и другарка ми со мали цицки и тоа вторава дури и напорна е, на секое гледање ме потсетува дека малиот ме тренира и е разгален затоа што БАРА ДА ЈАДЕ, не сум смеела да му попуштам така, а заплаче, цицката во уста.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.600
Поени од реакции
34.794
Ако ни е нормално излегување во јавност со предлабоко деколте, а имаме проблем со мајка што дои дете и тоа го гледаме како експонирање и нешто сексуално значи стварно сме забегале.Какво привлекување внимание, гради служат за хранење на дете, ќе те праша бебето дали да му се јаде на соодветно место.
tanya-little.jpg BreastKatie-1.jpg

... јас не сум против јавно цицање (хранење на бебе), кога мајката ќе си ја покрие градата со марама и дискретно ќе го дои бебето во некој агол, а не на средина на маса пред очи на сите со извадена дојка како балон,


... биди сигурен дека иако вака фино лепо пишуваш, дека „дојката служи за хранење“, твојот пенис поинаку мисли, па ти до утре тврди го тоа, тој ќе рипне и ќе се разбуди, оти е тоа природно, женска цицка е атрибут што привлекува маж и ти не можеш самиот да се излажеш, а зошто би кога гледањето во женски гради е бенефит за кардиоваскуларна состојба кај мажот, подобро расположение и зацврстување на оптимистички мисли, па макар во моментот на таа дојка цицало бебе или не!

П.С.
ти кога гледаш женска цицка те асоцира на јадење или на е-бење?
 
Последно уредено:

@Fluffy_bunny

Зајко кокорајко
Член од
24 декември 2020
Мислења
1.629
Поени од реакции
2.071
Досега само две групации на луѓе ми имаат изреагирано на доењето со гадење и пробале да ми набијат вина, конзервативни мажи и другарка ми со мали цицки и тоа вторава дури и напорна е, на секое гледање ме потсетува дека малиот ме тренира и е разгален затоа што БАРА ДА ЈАДЕ, не сум смеела да му попуштам така, а заплаче, цицката во уста.
Му љубомори на малото и на тебе поради градите, пустата затоа така реагира на тоа. Јас да сум на твое место ќе и речам: Да не сакаш и на тебе да ти дадам да подоиш, да не бидеш покусо.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom