Дали одите на шопинг во Солун?

Член од
21 февруари 2009
Мислења
1.315
Поени од реакции
47
Јас бев минатата недела си купив патики Converse 25 евра, 2 пара фармерки едните 20 евра, а другите 35 евра (на попуст)... и една блуза со кратки ракави, ефтина ја зедов некаде околу 7 евра. Иначе најголем попуст има во Cosmos, јас планирам пак да одам после велигненов т.е идната сабота. :)
kaj najde orginal be za 25 evra ziti majka, istata roba sto si zel za tie pari mozese i vo sutka da ja zemes, kaj se videlo orginal za 25 evra ejjjjjj, misli so glavata, od zauskite na granica umot ti go zele.
 
E

elena.

Гостин
kaj najde orginal be za 25 evra ziti majka, istata roba sto si zel za tie pari mozese i vo sutka da ja zemes, kaj se videlo orginal za 25 evra ejjjjjj, misli so glavata, od zauskite na granica umot ti go zele.
Нема врска, на попуст можно е да ја нашол за 25 евра. Јас за 30 евра најдов Converse во фришопот и тоа без попуст.
 
Член од
16 февруари 2008
Мислења
225
Поени од реакции
78
Јас во принцип не идам со цел да купувам нешто, но секогаш кога поминувам мора нешто да довлечкам назад :)

Баш сега во четвртокот бев и се изненадив колку добри зделки може да се најдат во Mega Outlet...
 
Член од
13 март 2011
Мислења
1.939
Поени од реакции
1.930
ja bev vo cetvrtokot, osven sto vo beneton e znacitelno poeftino sve, i toa sto ima footlocker drugoto sve e gola voda
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Јас во принцип не идам со цел да купувам нешто, но секогаш кога поминувам мора нешто да довлечкам назад :)

Баш сега во четвртокот бев и се изненадив колку добри зделки може да се најдат во Mega Outlet...

http://www.soccerevolution.com/store/products/NIK_80098_E.php


20 факинг евра. :)

Да не набројувам уште колку вакви фудбали имаше во Мега, најскапиот беше 50 евра, чиста кожа беше фудбалот.
Поточно оваа, искршенава на Роналдињо.


http://www.soccerpro.com/Nike-10R-Gaucho-Ball-Black-p7534/
 

wild dolphin

Мал човек а голем ждерач
Член од
12 мај 2009
Мислења
1.702
Поени од реакции
229
НЕ!

еднаш и за прв пат во мој живот бев во Солун пред 3 години и тоа едвај моите ме натераа, си купив капче и раквици, јадевме грчко гиро и добивме сите пролив :smeshko:, залудно го потрошив тој ден!
 
Член од
20 ноември 2009
Мислења
8.150
Поени од реакции
8.893
Досега 3 пати имам појдено во Солун :) бев пред еден месец и во летото 2 пати.
Сеа кога бевме си купив 3 блузи,палто и топка. :D
 
Член од
2 август 2010
Мислења
100
Поени од реакции
38
Има проверено некој по колку им се пролетни јакни/тренерки во Бершка,Пул н бер итн?
 

acetetovo

Македонец!
Член од
1 мај 2007
Мислења
4.002
Поени од реакции
2.375
Na site so idete u gejlada da vi napikaat po edna metla vo gazot za dugo secavanje!!!
 

DANTE

Gym instructor.
Член од
22 март 2006
Мислења
1.318
Поени од реакции
366
Кога ќе видам некој шупак , купил патика 5-6 иљади и маста им ја вади, се додека не се направат партали,не му бидат папучи,се до тогаш ги носи.. И од кај ти се..еее брат од Грчка ми се, оргинал..:tapp:

Па за тие пари ќе купам 6 пара "не" оргинал патики , ама барем ќе ги мењам често и нема да ги носам додека не се испарталат.. а не да одам со искинати "оргинал" патики
по глупо размислување т.е. пост неам сретнато на форумов :(

онтопик:
последниот пат ептен се изнакупив јас во пул и беар начекав попусти земав маици по кратки по 12 евра, имаше во зара исто така тренерки некој јаки, а за нова година кога бев во солун во адидас и наик имаше тренерки што кај нас се по 130евра за 30 евра пар ама сите бројчиња беа продадени само XXXL имаше, штета, а на фришоп на граница начекав една јакна Харли Дејвисон кожна симната од 260 евра на 140. сеа се спремам да идам да праам еден шопинг пред лето планирам некој јаки цвикери да си зеам :)
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.243
Поени од реакции
27.585
Na site so idete u gejlada da vi napikaat po edna metla vo gazot za dugo secavanje!!!
Најдобриот начин да го победиш пријателот е да го познаваш добро.
Ама ајде, која сум па ја да зборувам, ти веќе сигурно си ги имаш и патиките крстено Филип II и Александар М.
 

/gone/87

+++FOR CLEAN SKOPJE+++
Член од
30 март 2009
Мислења
1.769
Поени од реакции
119
Na site so idete u gejlada da vi napikaat po edna metla vo gazot za dugo secavanje!!!
можеби затоа идат:))))

--- надополнето ---

Најдобриот начин да го победиш пријателот е да го познаваш добро.
Ама ајде, која сум па ја да зборувам, ти веќе сигурно си ги имаш и патиките крстено Филип II и Александар М.
ова треба да биде смешно???
 

Kajgana Shop

На врв Bottom