Дали некој фрлил магија врз вас?

  • Креатор на темата black angel
  • Време на започнување

Хептаграм XI

Ἱερὸς Γάμος
Член од
13 февруари 2010
Мислења
11.627
Поени од реакции
11.668
Само да прочитате што мислам дека е точно во врска со она „фрлање клетви“ и не знам што ли не веќе и како работи еден магичар. Преземено е од овде, ако сакате целосно да прочитате.

„Ние немаме ништо со нижиот волшебник, кој се продава себеси како роб на некој “ѓавол”. Тоа е антитеза на магиката. Целта е да се заповедаат духовите. Добро, тогаш да претпоставиме дека почнуваме на еден глуп, себичен и алчен начин т.е. се обидуваме да ги натераме духовите да ни донесат злато. Го призиваме Хисмаел, Духот на Јупитер. Ништо не се случува. Дознаваме дека со Хисмаел командува неговата соодветна интелегенција Јофиел. Затоа го повикуваме Јофиел, кој се покорува единствено на наредбите од Сахиел. Иста е приказната со Сахиел. Одиме до архангелот Цадкиел. Пак нема фајде, зашто Цадкиел, не му се покорува никому, освен на Ел. Добро, го повикуваме Ел, Господ. Тогаш мораме да станеме Ел, и откако сме го направиле тоа, откако сме влегле во таа огромна божествена суштина, неможеме повеќе да се грижиме дали имаме пари или не. Сето тоа сме го оставиле зад себе. Така гледаме дека за изведување на некое чудо мора да имаме божествена причина.“

Мислам дека сум доволно јасен. Можете да продолжите со муабетите...
 
Член од
30 јуни 2012
Мислења
1
Поени од реакции
0
Пред се, здраво на сите. Нов су на форумов, и се регистрирав само за да го кажам следново. Работејќи нешто по дворот мајка ми налете на нешто замотано во целофан и во некаква хартија залепено со селотејп. Го одмотавме и внатре најдовме лук, обшиен со конец. Ме интересира да ли некој од вас знае што може да значи ова? :unsure:
 
Член од
30 јануари 2010
Мислења
101
Поени од реакции
17
Пред се, здраво на сите. Нов су на форумов, и се регистрирав само за да го кажам следново. Работејќи нешто по дворот мајка ми налете на нешто замотано во целофан и во некаква хартија залепено со селотејп. Го одмотавме и внатре најдовме лук, обшиен со конец. Ме интересира да ли некој од вас знае што може да значи ова? :unsure:
некоја магија е затоа запакуј го како што било и запали го во некоја канта со тоа го правиш следното од пеколот дојде во пекол те праќам.Сериозен сум запали го.не го внесуј во куќа.Ке си навлечеш проблем.Биди ми поздравен и имај убав ден.
 

General Centar

Се колнам... за ослободување на Македонија...АМИН
Член од
31 март 2011
Мислења
350
Поени од реакции
188
Дечки денес ми баеа со олово и ми го кажаа следното:
Имав мноооооогу прстени и тоа значело дека некој ме гледал или ми гледал низ прстен изваден од мртовец, па после некој ми фрлил/прснал со вода (ваљда некоја лоша вода) на квака или на врата и сето тоа ми го правел некој мал низок човек маж/жена.
Што мислите? инаку откако ми баеа ми рекоа дека ќе бидам по слободен по лесен и реално дали од што ми го кажаа тоа или можеби вистинки така и е.
п.с јас не верувам во горе наведените работи, само ме интересира ваше мислење, поздрав спасен сум :)
А да заборавив, магијата која што ми била правена била на (еврејски начин) ако некој знае нека објасни што е тоа.
 
Член од
12 август 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
2.031
Дечки денес ми баеа со олово и ми го кажаа следното:
Имав мноооооогу прстени и тоа значело дека некој ме гледал или ми гледал низ прстен изваден од мртовец, па после некој ми фрлил/прснал со вода (ваљда некоја лоша вода) на квака или на врата и сето тоа ми го правел некој мал низок човек маж/жена.
Што мислите? инаку откако ми баеа ми рекоа дека ќе бидам по слободен по лесен и реално дали од што ми го кажаа тоа или можеби вистинки така и е.
п.с јас не верувам во горе наведените работи, само ме интересира ваше мислење, поздрав спасен сум :)
А да заборавив, магијата која што ми била правена била на (еврејски начин) ако некој знае нека објасни што е тоа.
Има некоја вистина во сето тоа. Колку е поискусен бајачот толку е повистинито. За еврејските начини се малце потешки магии, од таму произлегува онаа клетва "да имаш па да немаш" и ред други.
Ако не е тајна пиши каде беше или тука или на пп.
 

General Centar

Се колнам... за ослободување на Македонија...АМИН
Член од
31 март 2011
Мислења
350
Поени од реакции
188
Има некоја вистина во сето тоа. Колку е поискусен бајачот толку е повистинито. За еврејските начини се малце потешки магии, од таму произлегува онаа клетва "да имаш па да немаш" и ред други.
Ако не е тајна пиши каде беше или тука или на пп.
Не е тајна баба ми бае уште од мал еднаш имам одено кај неа па се ме натераа и ај да видам, инаку цел живот тоа го прави како што знам гледа на кафе и бае против разни срања, а за ефект ќе видиме барем кај мене каков ќе биде. Инаку во Скопје е жената,поздрав
 
Член од
6 март 2009
Мислења
979
Поени од реакции
853
не можам да сфатам се ми е некако нејасно ... ама ме интересира одговорете ми кратко и јасно
Како да исфрлам некоја црна лоша магија што е направена врз мене ?
 
Член од
30 јануари 2010
Мислења
101
Поени од реакции
17
не можам да сфатам се ми е некако нејасно ... ама ме интересира одговорете ми кратко и јасно
Како да исфрлам некоја црна лоша магија што е направена врз мене ?
види пак тука сега ке го спонам господ бидејки само он ке те ослободи ама вистински сите бајачи врачари само бараат алтернативно решение немаат они власт да го растурат тоа они прават следно тоа е исто како да преспружираш алишта само ги префрлаш од едно место на друго а инаку пак тука ти се алиштата само малку сменет редослед ако ме сваќаш што сакам да кажам можеби споредбава не е баш саламна али можеш да ме сватиш на што мислам.значи они ке ти дадат лукче незнам што замотано еве тоа нешто го забораваш пример или го загубуваш и што правиме тогај не е тоа решение кое ти го нуди гатач бајач или врачар.и јас имав магија замисли поп ме праќаше кај бајач да ми забае и готово ке завршиш работа ми велеше замисли слуга на бог ти вели така треба да се запраша тој поп на кој му служи кога ги прака верниците кај таков човек кој не е од бога.Тој воопшто не ја читал библијата господ го забранува тоа на својот израелски народ а секој кој ке го повика божјото име ке се спаси ке се ослободи,али кога веке ке го прими Исус за свој господ и спасител и за него тоа важи а тоа е да не оди по такви гатачи врачари (исто како што е и за израелците )истото веке важи и за секој еден кој ке го прифати исус за свој господ и спасител на бог да му се моли а бог ке се погрижи за тоа.Бог вели дека негова е осветата а не наша.
 
Член од
6 август 2012
Мислења
123
Поени од реакции
39
Ne veruvam vo magii,no mnogupati na site ni se slucilo da zabelezime deka ne bie nekoj maler toa e blagodarenie na negativnata energija na koja sme i dozvolile da zacaruva nad nas,zatoa e ubavo sekogas da pravime raboti koi ne pravat srekni i da se druzime so pozitivni luge poleka no sigurno ke go isterame malerot,a pozitivnata energija ke ni pomogne da se takareceno prerodime.......
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
596
Поени од реакции
99
Дали некој знае што значи сечена маица буквално искасапена со ножици и фали мал дел од неа? Можно ли е да послужи за магија? Нешто повеќе ако некој знае да сподели би ми било од корист. Благодарам.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.225
Поени од реакции
78.816
Дали некој знае што значи сечена маица буквално искасапена со ножици и фали мал дел од неа? Можно ли е да послужи за магија? Нешто повеќе ако некој знае да сподели би ми било од корист. Благодарам.
Може, за жал.
Станува збор за спектрометријски примерок* кој се користи за потпора, при изведување на операциии од областа на симпатичка магија**, преку Законот на Допир и Законот на Сличности.**, кои се комплементарни со ултимативната поставка: Како горе, така долу.***

* Д.Форчн
** Џ. Фрејзер
*** Хермес Тримегистос
--- надополнето: 4 септември 2012 во 13:18 ---
Само да прочитате што мислам дека е точно во врска со она „фрлање клетви“ и не знам што ли не веќе и како работи еден магичар. Преземено е од овде, ако сакате целосно да прочитате.

„Ние немаме ништо со нижиот волшебник, кој се продава себеси како роб на некој “ѓавол”. Тоа е антитеза на магиката. Целта е да се заповедаат духовите. Добро, тогаш да претпоставиме дека почнуваме на еден глуп, себичен и алчен начин т.е. се обидуваме да ги натераме духовите да ни донесат злато. Го призиваме Хисмаел, Духот на Јупитер. Ништо не се случува. Дознаваме дека со Хисмаел командува неговата соодветна интелегенција Јофиел. Затоа го повикуваме Јофиел, кој се покорува единствено на наредбите од Сахиел. Иста е приказната со Сахиел. Одиме до архангелот Цадкиел. Пак нема фајде, зашто Цадкиел, не му се покорува никому, освен на Ел. Добро, го повикуваме Ел, Господ. Тогаш мораме да станеме Ел, и откако сме го направиле тоа, откако сме влегле во таа огромна божествена суштина, неможеме повеќе да се грижиме дали имаме пари или не. Сето тоа сме го оставиле зад себе. Така гледаме дека за изведување на некое чудо мора да имаме божествена причина.“

Мислам дека сум доволно јасен. Можете да продолжите со муабетите...
Не знам каков ти е овој начин. Али Бардон и многу други уште у старт се поистоветуваат со Господ* и тоа поистоветување го потенцираат како услов за почеток на работа, кој мораш да го исполниш. Па после, како господар, работиш на раат, а не да се иде од канцеларија до канцеларија, за да на крај сфатиш дека ги немаш потребните документи.



* ова кабалистичко поистоветување со Бог (да се биде како Бог), не треба да се поистовети со гревот на Луцифер, иако мислам дека некој нема да се сложи со ова. Да се биде како Бог, не значи да се биде Бог...
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Ништо не е смешно ни јас не верував се додека не осетив. Мене ми имаат направено уште како мал ми земале клуч од дома и демек ми ја заклучиле среќата. Осетив дека нешто не ми иде како што треба и чисто онака отидов кај една жена која има своја црква па ми го кажа тоа.
Смешно е да се верува во оние што за пари ти кажуваат кои тоа го работат за да се збогатат, а не да помогнат на луѓето.
Многу е жално тоа што го гледав на едно девојче му направиле магија за да не може да оди. Го донесоа во раце во црквата. По молитвите девојчето почна да оди сите што беа таму заплакаа од среќа, ни јас не верував додека не видов.
Не трчете по баби и жени кои немаат друга работа па гледаат и бајат кои имаат одредено цена за разбивање на магии, лечење болести, помагање во имање на деца итн. Единствена личност која може да ви помогне е жената која има црква во с. Аргулица кој е бил знае која е. Многу има излечено и не бара пари. ;)
--- надополнето: 4 септември 2012 во 13:33 ---
Дали некој знае што значи сечена маица буквално искасапена со ножици и фали мал дел од неа? Можно ли е да послужи за магија? Нешто повеќе ако некој знае да сподели би ми било од корист. Благодарам.
да
 
Член од
28 декември 2011
Мислења
4.371
Поени од реакции
6.207
Пред се, здраво на сите. Нов су на форумов, и се регистрирав само за да го кажам следново. Работејќи нешто по дворот мајка ми налете на нешто замотано во целофан и во некаква хартија залепено со селотејп. Го одмотавме и внатре најдовме лук, обшиен со конец. Ме интересира да ли некој од вас знае што може да значи ова? :unsure:
Некој ти фрлил ѓубре во дворот.
--- надополнето: 4 септември 2012 во 14:23 ---
Дали некој знае што значи сечена маица буквално искасапена со ножици и фали мал дел од неа? Можно ли е да послужи за магија? Нешто повеќе ако некој знае да сподели би ми било од корист. Благодарам.
Значи дека е стара и "ремоделирана" за бришење плочки и ламинат по дома.
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
596
Поени од реакции
99
Некој ти фрлил ѓубре во дворот.
--- надополнето: 4 септември 2012 во 14:23 ---


Значи дека е стара и "ремоделирана" за бришење плочки и ламинат по дома.
Значи дека некој НАМЕРНО ја направил таква и не оставај глупи коментари
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
596
Поени од реакции
99
Може, за жал.
Станува збор за спектрометријски примерок* кој се користи за потпора, при изведување на операциии од областа на симпатичка магија**, преку Законот на Допир и Законот на Сличности.**, кои се комплементарни со ултимативната поставка: Како горе, така долу.***

* Д.Форчн
** Џ. Фрејзер
*** Хермес Тримегистос
--- надополнето: 4 септември 2012 во 13:18 ---
Нешто повеќе за тоа каква е таа симпатичка магија ако знаеш
 

Kajgana Shop

На врв Bottom