Дали некој фрлил магија врз вас?

  • Креатор на темата black angel
  • Време на започнување
Член од
27 јануари 2011
Мислења
70
Поени од реакции
20
не знам дали е то магија ил нешо др. ама еден ден се ми тргаше наопаку.тој ден на скул добив кец и од устата ми течеше крв.а има и едно дете што претерано ме мрази и имам слушано како се разбира во магии..да не знаете како да се спречи тоа?:se_ molam
 

Пијаниноs

HEAVYMETALMASTAH!¬¬
Член од
29 декември 2010
Мислења
22
Поени од реакции
5
Дојде еднаш Волдеморт и ми пушти авада кедабра! Ништо страшно дојде овој со мустачињата и ме оживеа. фала.


него да се навратам на темата, за магииве , тој што си ги има а верувам дека некој ги има, сигурно нема да кажува бидејќи веднаш ќе летне во некоја истражувачка институција! на пр ја ако би имал магии сигурно нема да се фалам низ град дека имам магии ебаго, само ќе ги дупам сите ќе се заебавам со народот! поз.
 

Eisenhorn

Lord Inquisitor
Член од
6 мај 2009
Мислења
3.791
Поени од реакции
8.371
Врачари, вештери, волшебници и слични преваранти се само тоа преваранти кои ја користат лекомисленоста на простите луѓе да им земат пари или да им влијаат како што сакаат.

Секој што верува во магии е глуп, ретардиран, необразуван, заостанат, лекоумен тапчо кој заслужува да му ги земат парите за едно абракадабра или симнување уроци/магија.

Мислам, жити се...........................

Еднаш другарче имаше бајаги проблеми и ме молеше да одам со него на бајач, демек да му симне урок или магија. Некако ме намоли и кога отидови кога го слушнав бајачот што глупости дроби, дека се знае и гледа и дека ја знае иднината, му дадов еден убав шамар (звучен шалтак) со прашање „дали го виде ова?“ и му кажав да ми фрли клетва ако може.

И ден денес кога ке го видам бајачот во град поминува на другата страна на улицата. Другарми изгледа се освести кога виде дека бајачот нема супер моќи и си дојде на себе.
 
Член од
9 август 2008
Мислења
218
Поени од реакции
109
Имам една комшика (род ми е) и нон-стоп кога ме види ме гледа право во очи и имам слушнато дека ми фрлала нешто во дворот, некои води и бог мил знае што. Ама ја не верувам во такви работи и ја чекам некој ден да ја бутнам на улица да ја изгрбавам од ќотек и да ја прашам што сум и погрешил.

Пу, пу.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.229
Поени од реакции
78.827
Имам една комшика (род ми е) и нон-стоп кога ме види ме гледа право во очи и имам слушнато дека ми фрлала нешто во дворот, некои води и бог мил знае што. Ама ја не верувам во такви работи и ја чекам некој ден да ја бутнам на улица да ја изгрбавам од ќотек и да ја прашам што сум и погрешил.

Пу, пу.
Ако не веруваш во такви нешта, ќе ја згрбавиш од ќутек затоа што си чул дека ти фрлала вода во дворот?
 
Член од
25 јули 2010
Мислења
7.382
Поени од реакции
2.398
Ако не веруваш во такви нешта, ќе ја згрбавиш од ќутек затоа што си чул дека ти фрлала вода во дворот?
па дека му фрлала во дворот такви ствари , зарем сакаш да дојдам и да ти фрлам и јас и ти ќе ме галиш?
 

The_Red1

значи фактички
Член од
18 септември 2009
Мислења
4.209
Поени од реакции
4.756
Кај ке ми фрли бе?
Ако сака да го фрлам од магија долу :)
 
Член од
27 јуни 2011
Мислења
15
Поени од реакции
5
Нека стане шоумен и таа шо ти фрла магии ,кога веке знае да ги прави ,нешо како david koperfild ,david blane и други знаеш ли шо пари се напунија :))
 
S

Sheldon Cooper

Гостин
Имам слушнато дека во Македонија имало многу црна магија. По ова се гледа колку сме лоши :S Секој секому му мисли лошо...ама ако, се врти тркалото
 

Немирлика

all I need is love, friends & a piano☺
Член од
15 јуни 2011
Мислења
225
Поени од реакции
126
Јас сум си цел живот малерозна :D
Ама не верувам во магии, бајачки и сл. глупости...
Вистинскиот Христијанин не треба да верува во вакви работи.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.229
Поени од реакции
78.827
па дека му фрлала во дворот такви ствари , зарем сакаш да дојдам и да ти фрлам и јас и ти ќе ме галиш?
Нема да те галам, напротив. Но доколку не би верувал во такви работи, фрлањето вода би го сфатил чисто како ... erm... фрлање вода. Во спротивно, би се лажел самиот себе си дека не верувам во магии.
 
Член од
1 јули 2011
Мислења
51
Поени од реакции
8
Пред да го пишам коментарот ги прочитав вашите претходни мислења.Ги очекував и одговорите што ги прочитав.Jас можам да речам дека верувам ,оти некогаш премногу чудни работи ми се случуваат во животот што помислувам на сешто.
Постарите луѓе премногу веруваат во магии,ми имаат и раскажувано наводно што им правеле како им правеле,па они како оделе на бајачки па им враќале итн.Поточно тие се опседнати со такви работи.
Помладите не.Попрво би верувале во Дејвид Коперфилд отколку во вакви "бабини деветини".
 
Член од
18 ноември 2008
Мислења
621
Поени од реакции
612
Врачари, вештери, волшебници и слични преваранти се само тоа преваранти кои ја користат лекомисленоста на простите луѓе да им земат пари или да им влијаат како што сакаат.

Секој што верува во магии е глуп, ретардиран, необразуван, заостанат, лекоумен тапчо кој заслужува да му ги земат парите за едно абракадабра или симнување уроци/магија.

Мислам, жити се...........................

Еднаш другарче имаше бајаги проблеми и ме молеше да одам со него на бајач, демек да му симне урок или магија. Некако ме намоли и кога отидови кога го слушнав бајачот што глупости дроби, дека се знае и гледа и дека ја знае иднината, му дадов еден убав шамар (звучен шалтак) со прашање „дали го виде ова?“ и му кажав да ми фрли клетва ако може.

И ден денес кога ке го видам бајачот во град поминува на другата страна на улицата. Другарми изгледа се освести кога виде дека бајачот нема супер моќи и си дојде на себе.
Сум го гледал клипот..;)
--- надополнето: Jul 1, 2011 11:15 PM ---
Јас сум си цел живот малерозна :D
Ама не верувам во магии, бајачки и сл. глупости...
Вистинскиот Христијанин не треба да верува во вакви работи.
Ја немаш прочитано библијата чим зборуваш така.
 
Член од
11 јуни 2011
Мислења
249
Поени од реакции
166
Дали знаете дека кога ке појдите на болница со бебето ако има Аланџуси докторката вика ова е за на бајачка а не за на доктор или кога ке вадат црвчина од ушите и тоа се прај по бајачки па пак не верувајте
 

Kajgana Shop

На врв Bottom