Дали некој има искуство со Тотал Пост Логистик?

Член од
1 септември 2020
Мислења
1
Поени од реакции
0
Треба да пратам документи од Скопје за Кочани кои не смеат да бидат изгубени и добив препорака за овој сервис од Федекс (бидејќи они не вршат достава во Македонија). Дали има некој искуство со нив или пак предлог за некои други што со сигурност нема да ми го изгубат документот? Ви благодарам однапред.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Треба да пратам документи од Скопје за Кочани кои не смеат да бидат изгубени и добив препорака за овој сервис од Федекс (бидејќи они не вршат достава во Македонија). Дали има некој искуство со нив или пак предлог за некои други што со сигурност нема да ми го изгубат документот? Ви благодарам однапред.
Јас да, се си стига на време. Денес им се јавуваш да поминат да земат се што треба, утредента најкасно до попладне е стигнато.
 
Член од
8 октомври 2009
Мислења
755
Поени од реакции
356
Треба да пратам документи од Скопје за Кочани кои не смеат да бидат изгубени и добив препорака за овој сервис од Федекс (бидејќи они не вршат достава во Македонија). Дали има некој искуство со нив или пак предлог за некои други што со сигурност нема да ми го изгубат документот? Ви благодарам однапред.
Само спакувај ги да бидат водоотпорни за секој случај. Еден мој пријател од една фирма пратил документи по Карго и стигнале наквасени со масло :)
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
Само EMS, сите други се шарлатани. Исто така само EMS без збор носат до врата, другиве оставаат у "магацин" па примачот мора да иде да се замара за да ги земе, се тоа за 50 денари разлика, не сакам ни да помислам на други.
 
Член од
29 август 2020
Мислења
1
Поени од реакции
0
Немојте преку Делцо само. Никогаш нема да ви ги достават. :) EMS, Фалкон или Нова Пошта, најсигурни ви се.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom