Дали некој знае?

P

Piamia

Гостин
Верувате ли во гатачи? Имало некој Дуле од Велес го фалат
 
Последно уредено од модератор:

smihajlo

Superposition, Relentless
Член од
11 август 2010
Мислења
3.665
Поени од реакции
4.387
Имало некој гатач Дуле од Велес што се погодувал и помагал, дали некој бил кај него? Ако има некој број од него да ми го кажи?
Да јас сум бил и стварно се погодува ќе ти пишам жиро сметка уплати 50 евра и можеш да идеш на бесплатно гатање.

Поздрав
 
K

kicodarker

Гостин
Dobar e, marketing i pr sluzbite odlicno mu rabotat,dosta poznat e vo veles i okolinata, pa i posiroko, redovno zakazhuva na telefon na novi pacienti so bolesti koi denesnata nauka i medicina ne gi otrkila i potoa gi leci so ultra-gledanje zatoa sto zracenje e stetno. Otkako ke vi ja otkrie maanata koja ste ja nasledile od vasite predci koi evolucijata gi poshtedila,vi dava terapija obicno na belo hartiivce na koe pisuva kade kolku maslo da se odnesi, koja gradacija na maslo, sveta voda i profilaksa kako da ja koristite, i kontrolen pregled posle nekolku mesecniot tretman koj obicno trae 3-6 meseci so cel da ve pregleda dali tretmanot bil uspeshen. Ne sum siguren dali raboti so kreditni/debitni karticki,dali uslovite kaj nego za rati se povolni i dali mozhe so kredit i od koja banka sorabotuva. Znam deka samo preku sindikat vo nekoi dushevni bolnici mozhe da plakaat na rati za negovite uslugi.
 
P

Piamia

Гостин
Да јас сум бил и стварно се погодува ќе ти пишам жиро сметка уплати 50 евра и можеш да идеш на бесплатно гатање.

Поздрав
Ти погоди дека патиш од глупоќа? [DOUBLEPOST=1542488912][/DOUBLEPOST]
Dobar e, marketing i pr sluzbite odlicno mu rabotat,dosta poznat e vo veles i okolinata, pa i posiroko, redovno zakazhuva na telefon na novi pacienti so bolesti koi denesnata nauka i medicina ne gi otrkila i potoa gi leci so ultra-gledanje zatoa sto zracenje e stetno. Otkako ke vi ja otkrie maanata koja ste ja nasledile od vasite predci koi evolucijata gi poshtedila,vi dava terapija obicno na belo hartiivce na koe pisuva kade kolku maslo da se odnesi, koja gradacija na maslo, sveta voda i profilaksa kako da ja koristite, i kontrolen pregled posle nekolku mesecniot tretman koj obicno trae 3-6 meseci so cel da ve pregleda dali tretmanot bil uspeshen. Ne sum siguren dali raboti so kreditni/debitni karticki,dali uslovite kaj nego za rati se povolni i dali mozhe so kredit i od koja banka sorabotuva. Znam deka samo preku sindikat vo nekoi dushevni bolnici mozhe da plakaat na rati za negovite uslugi.
А ти дечко не се возбудувај одма оди запали си цигаренце смири се многу си нервозен сето тоа што си го пишал мислиш многу си паметен? Не, глуп си мизерен и грд во душата
 
Последно уредено од модератор:
Член од
17 ноември 2018
Мислења
19
Поени од реакции
3
Пoубедливo ми е дa верувам у дедo мрaз негo вo тaквии трaчери, гaтaчи и штo уште знaм кaквии oсoбенo oд тoј тип кaкo Ивaн Исцелител :lolzz::zver:[DOUBLEPOST=1542491584][/DOUBLEPOST]Инaче имaм слушнaтo зa гледaчoт декa иделе луѓе кaј негo aли мислaм декa не бaрaл пaри, тие штo иделе oстaвaле нaмирници. Незнaм кoлку тoчнo пoгoдувaл aмa сепaк aкo те интересирa мoжеш дa oтидеш и дa преиспитaш и приoцениш кoлку е вистинa, штo е дo мене јaс не верувaм вo вaквии рaбoти. :brlav:
 
Последно уредено:

PsychoalieN

Омлет мастеР
Член од
12 јули 2009
Мислења
1.703
Поени од реакции
1.411
Член од
22 јули 2015
Мислења
607
Поени од реакции
493
Пoубедливo ми е дa верувам у дедo мрaз негo вo тaквии трaчери, гaтaчи и штo уште знaм кaквии oсoбенo oд тoј тип кaкo Ивaн Исцелител :lolzz::zver:[DOUBLEPOST=1542491584][/DOUBLEPOST]Инaче имaм слушнaтo зa гледaчoт декa иделе луѓе кaј негo aли мислaм декa не бaрaл пaри, тие штo иделе oстaвaле нaмирници. Незнaм кoлку тoчнo пoгoдувaл aмa сепaк aкo те интересирa мoжеш дa oтидеш и дa преиспитaш и приoцениш кoлку е вистинa, штo е дo мене јaс не верувaм вo вaквии рaбoти. :brlav:
Ама веруваш во тоа детето "Aнгел" така?
 

smihajlo

Superposition, Relentless
Член од
11 август 2010
Мислења
3.665
Поени од реакции
4.387
Ти погоди дека патиш од глупоќа? [DOUBLEPOST=1542488912][/DOUBLEPOST]
А ти дечко не се возбудувај одма оди запали си цигаренце смири се многу си нервозен сето тоа што си го пишал мислиш многу си паметен? Не, глуп си мизерен и грд во душата
Друже 2018 бајачи, гатачи?

Баба рога, дедо мраз?

П.С Буквално за сите такви личности низ историјата се покажало дека се преваранти не знам зошто овој би бил поинаков.
 
L

lolain

Гостин
Уште бе со вакви глупости? Дај свестете се. Гатачки, бајачки, талосуми, вампири, клетви... зато тапкаме во место. Енергијава наместо да ја насочите да креирате нешто уникатно, интересно, продуктивни да сте си лупате време, пари по измислици.
Години, години, години еволуција, едукација, триста чуда и ќе ти рече „Верувате ли во гатачи?“... Земи читни нешо, не се брукај ти се смеат.
 
P

Piamia

Гостин
Уште бе со вакви глупости? Дај свестете се. Гатачки, бајачки, талосуми, вампири, клетви... зато тапкаме во место. Енергијава наместо да ја насочите да креирате нешто уникатно, интересно, продуктивни да сте си лупате време, пари по измислици.
Години, години, години еволуција, едукација, триста чуда и ќе ти рече „Верувате ли во гатачи?“... Земи читни нешо, не се брукај ти се смеат.
Што ми се смеат? Хахха јас само прашав нереков дека верувам ццц
 
L

lolain

Гостин
До пола ти е океј. „Дали верувате?“ - тоа е прашањето. Вториот дел имало некој ваков, имало некој таков, више си искажуваш мислење дека веруваш во причата колку толку. Човек што не верува не вика: „Абе имало некоја баба таму лечела со маѓии“. Не е здрава мисла. Ако сакаш да слушнеш туѓо мислење, постави прашање само, вака ти искажуваш лично мислење и очекуваш да не реплицираме... Јасно си е... башка „не реков“ и „не знам“ раздвоено се пишува. Се гледа дека си слабо едуциран/а.
 
P

Piamia

Гостин
До пола ти е океј. „Дали верувате?“ - тоа е прашањето. Вториот дел имало некој ваков, имало некој таков, више си искажуваш мислење дека веруваш во причата колку толку. Човек што не верува не вика: „Абе имало некоја баба таму лечела со маѓии“. Не е здрава мисла. Ако сакаш да слушнеш туѓо мислење, постави прашање само, вака ти искажуваш лично мислење и очекуваш да не реплицираме... Јасно си е... башка „не реков“ и „не знам“ раздвоено се пишува. Се гледа дека си слабо едуциран/а.
Прво, знам дека се пишува "не реков" пошто брзо пишувам не забележав дека се споило а ти можеш да се правиш "Паметњакович" колку сакаш
А за тој Дуле само кажувам дека се позитивно слушам за него и затоа пишувам овде да видам ваше мислење. Имај си убав ден без нервози ве молам
 
Последно уредено од модератор:
L

lolain

Гостин
Не ми е релевантно ова во животов за да се нервира. Второ ако имаш цврст став да не веруваш во нешто, нема сигурно да станеш скептик од нигде никаде за вакви глупости и да се распрашуваш. Секоја интелигентна, свесна особа знае дека не постојат такви фантазии и се насочува кон барање на решение, резултат, објаснување од извор на природните науки. И за крај, ако не ти беше верно или ако не се нервираше ќе го сфатеше сарказмот на првите 2 коментари и не ќе реагираше така бурно. Не се прам паметњаковиќ, туку си ги пушта нозете колку што ми е чергата. А ти изгуби аргументи на 2-3 пати во темава, така да откажи си се со време барем. Пак ќе речам, да прашаше само „Што мислите, дали верувате и тако даље“ можда и ќе се развиеше некој муабет. Вака ти даваш мислење, па ти пречи некој што мисли на твоето мислење, па се зафаќаш со сите и оставаш лоша слика. Не ми е поентата да изруга некого, чист совет.

Peace out.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.404
Поени од реакции
34.398
... секој со малку повеќе знаење надополнато со искуство, само ако ја погледне целата физиономија на дотичната личност која бара „гатање“може многу да каже посебно за болести, за навики и со одобрување и восхит за кажаното да се продолжи во тој правец како добро „гатање“ и погодување, за да има некој човек таква дарба или визија или нешто надприродно да речеме, не може да ја има на копче кога сака и пред кого сака, туку тоа можеби ќе му се случи непредвидливо и според времето и според местото !
 

Kajgana Shop

На врв Bottom