Дали некој знае кои се платите во маркетите и продавниците за техника?

Член од
24 февруари 2020
Мислења
20
Поени од реакции
2
Аплицирав на повеке места и секако на никои од нив нема плата, и 100% сум сигурен дека ке ме прашаат колкава плата јас сакам на интервјуата. Одприлика знае некој колкави се платите моментално? Без разлика дали е Веро, Тинекс, Рамстор, Техномаркет, Нептун или слично. Ме интересира.
 
Член од
28 август 2009
Мислења
1.073
Поени од реакции
1.699
Аплицирав на повеке места и секако на никои од нив нема плата, и 100% сум сигурен дека ке ме прашаат колкава плата јас сакам на интервјуата. Одприлика знае некој колкави се платите моментално? Без разлика дали е Веро, Тинекс, Рамстор, Техномаркет, Нептун или слично. Ме интересира.
Почетна како продавач (зошто не верувам дека на каса ќе те стават ако не си добар) ќе ти биде околу 16,500 / 17,500 (ТехноМаркет, Сетек, Анхоч).
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
1.917
Поени од реакции
3.482
На оглас за работа кај што не е наведена плата ќе си бараш 30-40К онака одокативно. Да знаат дека се цениш
А незнам зошто некој би ти понудил да бираш плата. Платите се одредени согласно работна позиција.
За горенаведени мислам одат до мизерни 20.000
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.014
Поени од реакции
1.149
Добро е да стекнеш искуство како продавач, Sales Person. Ова кај нас е многу ниско ценето, но во светот се доста цени. Можеш потоа да работиш како Sales Representative, Sales Executive и слично каде има и те како озбилни пари. Дури Линус Тех Типс почнал како продавач за компјутери. Само прати си Линкедин и ќе успееш во ова.
 

ToXic_

Booyah!
Член од
19 март 2009
Мислења
243
Поени од реакции
165
Добро е да стекнеш искуство како продавач, Sales Person. Ова кај нас е многу ниско ценето, но во светот се доста цени. Можеш потоа да работиш како Sales Representative, Sales Executive и слично каде има и те како озбилни пари. Дури Линус Тех Типс почнал како продавач за компјутери. Само прати си Линкедин и ќе успееш во ова.
Па и не баш класичен Sales Person, поише почнал како Product Manager што е нешо многу поразлично.
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.014
Поени од реакции
1.149
Па и не баш класичен Sales Person, поише почнал како Product Manager што е нешо многу поразлично.
Тоа е отпосле, првпат кога се вработил бил тоа, па потоа напредувал во фирмата.
 
Член од
28 март 2015
Мислења
5.088
Поени од реакции
10.657
15-18k зависи каде.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom