Дали некогаш ќе престанете со Гејминг?

Гејмер за цел живот?

  • Секако...AWP на Кантер на стари години

    Гласови: 94 57,7%
  • 30ка(години) е лимит за мене...

    Гласови: 49 30,1%
  • На 18 престанувам

    Гласови: 20 12,3%

  • Вкупно гласачи
    163
Член од
8 ноември 2007
Мислења
32
Поени од реакции
0
Како што кажаа повеќето членови над мене:
прекинување - НЕ!
намалување - сигурно.
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.126
Поени од реакции
5.897
Cisto sumnjam deka ke nekogas prekinam da igram. Uste od sega se gledam sebesi kako igram Elder Scrolls XV ili FM 2048.:pos2:

Dajte ako moze staete uste nekoja opcija vo anketata. Ima tuka i lugje sto ne igraat CS.
 
Z

ZeroStyle

Гостин
Не гласав во анкетава,не ми беше јасна ама ќе одговорам...Коа ќе бидам возрасен човек здравје боже со работа со се мислам дека и нема да имам време баш за многу гејминг...Освен нели ако работата не ми биде поврзана со тоа :smir:
 
Член од
16 февруари 2006
Мислења
2.830
Поени од реакции
21
Што знам мајкуму....јас одамна пробувам да неиграм, ама неиде да прекинеш.Намалив каде каде ама пак, не престанав....ехееееее ко ке те викне цело друштво у ентернет на целовечерно дибечење кај можеш да одолееш :)
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.496
За тоа кога планирам да преќинам си направив план. Негде на 25 ќе прекинам ама сепак не целосно. А инаку имам во план пак да се вратам на таа позиција кога ќе идам во пензија и ќе немам што да праам.
Хехе, замисли старци на 70 години седнуваме кантер да изиграме по некоја партија :D Најзакон!
 

shadow_rr

Resistance is Futile
Член од
8 јули 2006
Мислења
1.807
Поени од реакции
323
Во последно време се помалку и помалку играм, но никогаш нема да се откажам од играњето. :)
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
што знам... сигурно е дека ќе играм помалку, ама најверојатно до 30-40 години нема да прекинам
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.556
Поени од реакции
1.612
Искрено, не сум гејмал онака во друштво одамна. Иако, да ми се даде шанса, да се собере добро друштво, гарант ќе ги дружам.

Ова е само начелната идеја. Не знам дали ќе се оствари всушност. Но сепак, би сакал да си го имам гејмерското друштво и понатаму.



Еј, колку би било закон во Интернет кафе да влезат едно 10 старци, со бастуни, да седнат на компјуер и да се искичмат од играње Counter Strike, Unreal Tournament итн... :smir:
 
Член од
17 февруари 2008
Мислења
30
Поени од реакции
1
Ухх тешко прашање..сега за сега не планирам да се откажам па за во иднина ќе видиме можеби на 30-40 год:wink: а дома моите стално ми велат ко мало дете сум бил само игри играм:pos2:
 

ice_cube

The SexX.
Член од
16 јули 2008
Мислења
2.240
Поени од реакции
309
Да престанам...хехе
НИКАДАААААА:vozbud::vozbud::vozbud:
 

Emma

Supergirl.
Член од
7 јуни 2006
Мислења
3.045
Поени од реакции
157
Neva! :vozbud:

Озбилно, ни под разно. И да прекинат да ми ја произведуваат играта, си иам десетак стари делови, ќе ги вртам, вртам, вртам, вртам и вртам док не умрам.
 

Mlad_man

Sine Qua Non
Член од
20 април 2007
Мислења
3.475
Поени од реакции
207
Нема шанси. Единствено што ќе биде да намалам темпо односно времето на играње од пример денешни 24 часа на 1.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Какво прекинување, што ви е... ако треба МАМЕ32 цело време ќе играм, ама не прекинувам.
Гејмингот ем ме релаксира, ем не е штетен по здравјето.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom