Дали некогаш сте биле ограбени?

Дали некогаш сте биле ограбени?

  • Да

    Гласови: 56 57,7%
  • Не

    Гласови: 41 42,3%

  • Вкупно гласачи
    97
А

Александра Д.

Гостин
Досега колку што се сеќавам, не. Знам дека на тетка ми и ја украдоа одаамна чантата- и ги земале парите и личната карта. Се сеќавам дека после чантата ја најде, празна внатре....
 

Miss Right

happiness machine
Член од
2 јануари 2009
Мислења
1.308
Поени од реакции
142
пред некое време ми го украдоа телефонот :icon_frow штета многу беше убав...уште го жалам
 

TheGamer

аут оф мај мајнд...
Член од
11 јуни 2009
Мислења
265
Поени од реакции
8
мобилниот у охрид у луна парк...не беше некое ограбување..ми падна од џеб кога се возев на оние количките ,изгледа од пресилен судир...ама оној шо си го најде одма го исклучи...ама го рачунам како кражба зошто немаше да бараат у полиција иначе ако пријавев како загубен...:D
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
da doma mi kradeja pari pred 4-5 godini...
 

ivana87

magic is everywhere
Член од
7 јуни 2007
Мислења
1.613
Поени од реакции
220
да телефонот во 2005 :nesvest:
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
Денеска ја ограбија женами. Еве и како.
Во нова зграда,во населба Ново Лисиче,оклолу 14,30 часот враќајки се од работа,и пред самиот влез кој што е малку вовлечен на внатре,а со тоа и непрегледен на лица што се на улица или во околината. А такви се влезовите сега на сите згради и тоа не е добро. Жена ми се доближила да отвори врата со клуч,некое си дете 14-15 години чекало пред вратата,таа прво се свртила да отвори во пошта да не има нешто и ова детето ја зграпчило околи вратот стоеиќи и зад грб и и го скинал ланчето со привезоци и дим да го нема,на главата носел „дуксер“- капуљача,тренерка сива боја.
Пред малку ги информирав и другите станари за да внимаваат на оваа појава.
 
Член од
21 март 2013
Мислења
379
Поени од реакции
1.080
Me имаат ограбено, еднаш како мала. 10 годинки мислам имав.
Многу се плашев од циганчиња тогаш.
И еден ден кога се враќав од школо ме начекаа.
И ми рекоа давај се што имаш :pos: И јас итрата, им велам еве ви ги шнолкиве (што ги носев на глава, патем беа многу убави:love:). Земете ги и подарете и ги на некоја девојка, одма ќе се заљуби во вас :pos:И овие, поверуваа...и ги земаа. Почнаа да се смеат и истрчаа, заминаа.

Јас само што се ослободив и почнав да се смешкам оти ги измамив :eek: ете ги назад.
Ми викаат ''ама девојките сакале и прстен'' (имав златно прстенче на рака) и почнаа да ме тегнат.
Го истегнаа прстенчето и пак дим да ги нема :tapp: а јас ваква :place: си заминав дома.

п.с После 2-3 години:D го сретнав тоа едното. Го бркав со точак и го претепав :mad: Ете така.
 
Член од
29 јули 2005
Мислења
2.973
Поени од реакции
178
Автомобил, велосипед, ауспух од мотор, телефон. Толку сега за сега
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.818
Поени од реакции
10.964
Ми дигнаа патики во теретана пред 3 години. Не ми текнува на друг случај.
 

kooperativa

Г-ин Пола Милениум
Член од
2 октомври 2012
Мислења
7.633
Поени од реакции
8.601
се брои кола? или мотор? :(
нека не даде господ (а не верувам у него:)) да дознам кој бил.
 

blue ladybug

Фанг ловер
Член од
5 февруари 2013
Мислења
5.210
Поени од реакции
11.803
Мене чевли ми имаат собрано од пред влезна врата, на гости додека бев кај другарка. После накај дома си одев со нејзини обувки. Наредните 2 - 3 недели постојано ги гледав луѓето во нозе. Само ако си ги познаев чевлите кај некој, имаше да му ги соблечам. Ама не се случи тоа, не си ги најдов...:place:
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
nokia 3410
втора средно
на фитнес
ко идиот си ја остаив јакната у соблекувална, 200 денари у едниот, мобилниот у другиот џеб
чувството кога завршив со фитнес и ги фатив празните џебови е едно од најчудни чувства што некогаш сум ги почувствувал

барем да ми остаеше една 100 за автобус...
се надевам бил наркоман и веќе се има предозирано.
 

M.O.P.

Niggaz were born to kill
Член од
27 јануари 2012
Мислења
1.435
Поени од реакции
1.302
не ама за малце
еден ми се качи на тераса ноќе беше со фантомка со се
кога земав дрво од секира беше без металниот дел да го бркам типот низ огради рипаше да се спаси
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.610
nikad.... koj smee da mi ukrade neshto :))
 

Kajgana Shop

На врв Bottom