Дали може хакер да ти навлезе во податоци на компјутер или телефон?

Член од
28 ноември 2021
Мислења
55
Поени од реакции
41
Дали хакерството е толку опасно дури и да ти навлезат во приватноста(твоите податоци,слики,живеалиште...)?
 
Член од
28 јуни 2009
Мислења
274
Поени од реакции
258
Да. Менувај лозинка на често(на 6 месеци) и не користи иста лозина на повеќе сајтови.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: A__

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.225
Поени од реакции
78.817
зависи кој си
 
Член од
1 ноември 2021
Мислења
158
Поени од реакции
328
Дали хакерството е толку опасно дури и да ти навлезат во приватноста(твоите податоци,слики,живеалиште...)?
Може. Избриши ги експлицитните фотографии од телефонот, додека не ти излезат на некој сајт.
 
Член од
28 ноември 2021
Мислења
55
Поени од реакции
41
Може да ти навлезе
НЕКА ВЛАГА ПО ДРУГИ МЕСТА НЕ КАЈ МЕНЕ :angel:
Автоматски споено мислење:

Може. Избриши ги експлицитните фотографии од телефонот, додека не ти излезат на некој сајт.
ХХАХАХАХА НЕМАМ ТАКВИ ФОТОГРАФИИ
 
Член од
12 мај 2021
Мислења
110
Поени од реакции
223
Може да дојде до информации, например ако ти го хакне твојот Фејсбук профил, и ќе може да види кој ти се пријатели, твојата приватност итн.Например и ако имаш фирма и ако твојата фирма има “Website” тогаш можат да ги го хакнат и да ти бараат пари или ќе ти бара да даднеш биткоини за да не ги објави приватноста на фирмата.За да го затворат нема шанси, бидејки сајбер безбедноста кај нас е ужасна, единствено ако знаеш кој е личноста и ако имаш доволни информации за него тогаш ќе има шанси да го приведат, но во друг случај ништо нема да му биде, од Мвр ке си ја тераат работата као “иди ми дојди ми” :)
 
Член од
28 ноември 2021
Мислења
55
Поени од реакции
41
Може да дојде до информации, например ако ти го хакне твојот Фејсбук профил, и ќе може да види кој ти се пријатели, твојата приватност итн.Например и ако имаш фирма и ако твојата фирма има “Website” тогаш можат да ги го хакнат и да ти бараат пари или ќе ти бара да даднеш биткоини за да не ги објави приватноста на фирмата.
НЕ СЕ ЗАНИМАВАМ СО ТАКВИ ГЛУПОСТИ:P НЕМА КАЈ МЕНЕ ТАКВИ РАБОТИ I AM FREE
 
Член од
28 ноември 2021
Мислења
55
Поени од реакции
41
Ајде па и вие досадни сте не вака не така ...правилата не се во ред
 
Член од
1 јануари 2010
Мислења
1.912
Поени од реакции
1.420
Еве на пример некој сега да ги има моите податоци адреса име, презиме и инкриминирачки слики и се, буквално се...
И?

Ќе ми го украде идентитетот?
Ќе ми прати честитка за Нова Година?
Ќе ми ја запали куќата на спиење?
Ќе ги објави сликите за светот да стане посреќно место за живеење?
Ќе ми титка на мобилен од непознат број?
Ќе ми праќа празни пораки?
Ќе ми сере пред влез?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom