Дали може да поврзеше Македонска Банкарска сметка со Alipay?

Член од
20 јули 2016
Мислења
5.762
Поени од реакции
3.388
Сакам да прашам дали некој има искуство Alipay работејќи од Македонијаа. Тоест да се примаат пари од Кина на Алипај и да се легнуваат на сметка во Македонска Банка?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom