Дали моето милениче е слабо / дебело ?

Член од
24 мај 2014
Мислења
5.262
Поени од реакции
5.700
Ова прашање кое е и наслов на темава треба да е прашање и во главата на секој газда на миленик. Првенствено затоа што од дебелината на миленичето идат и многу болести а од слаботијата ако не е во однос на тој тип на раса или пак претерана слабост кај било која раса. Темава е главно за Кучиња и Мачки што не значи дека ако некој има ваков проблем и со друг вид милениче не смее или нетреба да праша овде.

(Одговори на најчестите прашања преку слики.)

Одговор за насловот.
1601081_1478871882379681_5136646328780364660_n.jpg
Подобро сликовито објаснето на истото овде и за мачки и за кучиња.
body-condition-score1.jpg
Колку грама треба да содржи оброкот на моето милениче ? Одговор според килажата на миленикот.
За Кучиња и за мачки.
feeding_guide_duo_11bb.jpg
Само за кучиња.
feeding_guide_dog_11bb.png
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.262
Поени од реакции
5.700
Заборавив да ги ставам со првото мислење па вака со задоцнување... Преубав приказ и за Кучиња и за Мачки со сликовитост и со симптоми за оценување и препознавање.
body-condtion-big.jpg
CatBCS_APOP.jpg
 

Kajgana Shop

На врв Bottom