Дали мобилните телефони се преценети?

Член од
12 декември 2007
Мислења
4.724
Поени од реакции
9.759
Никат нема да замени компјутер

Чак ни 50 инчи тв. И квалитета камера
Не ги заменува во ист квалитет, но повеќе од доволно за нешто што тие в џеб. Доколку си професионалец купи професионална камера, доколку не си не гледам зошто модерните телефони немаат доволно квалитет за фотографирање во секој момент. Телевизорот ќе те чини повеќе од телефонот а нема 5% од можностите и намените на истиот.

Мене телефонот ми е неопходен, камерата и телевизорот не - затоа не може телефонот да е преценет.
 
Член од
19 февруари 2015
Мислења
1.772
Поени од реакции
2.075
Не ги заменува во ист квалитет, но повеќе од доволно за нешто што тие в џеб. Доколку си професионалец купи професионална камера, доколку не си не гледам зошто модерните телефони немаат доволно квалитет за фотографирање во секој момент. Телевизорот ќе те чини повеќе од телефонот а нема 5% од можностите и намените на истиот.

Мене телефонот ми е неопходен, камерата и телевизорот не - затоа не може телефонот да е преценет.
највише ми беше за пц то што неможе да го замени , камера и тв се може и без нив да 50-50 се , иако никад нема да биде исто 5 вс 50 инчи гледање тв , спорт , филм , плус смарт телевизорите ги имаат сите можности како и смарт фонот со тоа што нели мобилноста ја нема....[DOUBLEPOST=1489859991][/DOUBLEPOST]
Оу толку е 1980та муабетоф.


Sent from my iPhone using Tapatalk
оу извини кажи ми како да 3Д моделирам на ајфонче ? или да играм ЦС ГО ?
 

krale

iFrit
Член од
30 јули 2011
Мислења
803
Поени од реакции
254
највише ми беше за пц то што неможе да го замени , камера и тв се може и без нив да 50-50 се , иако никад нема да биде исто 5 вс 50 инчи гледање тв , спорт , филм , плус смарт телевизорите ги имаат сите можности како и смарт фонот со тоа што нели мобилноста ја нема....[DOUBLEPOST=1489859991][/DOUBLEPOST]

оу извини кажи ми како да 3Д моделирам на ајфонче ? или да играм ЦС ГО ?
Богами ни Наса не може пресметките да ги направи за лансирање.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
4.724
Поени од реакции
9.759
највише ми беше за пц то што неможе да го замени , камера и тв се може и без нив да 50-50 се , иако никад нема да биде исто 5 вс 50 инчи гледање тв , спорт , филм , плус смарт телевизорите ги имаат сите можности како и смарт фонот со тоа што нели мобилноста ја нема....[DOUBLEPOST=1489859991][/DOUBLEPOST]

оу извини кажи ми како да 3Д моделирам на ајфонче ? или да играм ЦС ГО ?
За професионална употреба и игри секако нема да ги замени. За скролање Фејсбук, веб, принтање, Офис итн. доволно е и телефон. Доколку имаш монитор имаш 100 начини истиот да се поврзи со телефонот, исто како и маус и тастатура доколку ти е до тоа. Како некој што обично минува 12 саати дневно пред компјутер успеав 2 седмици само со телефон да преживеам. Секако не програмирав на телефонот ама како за одмор беше повеќе од доволен. Телефонот нема целосно и со ист квалитет да ги задоволи сите овие уреди - да беше така немаше да се произведуваат. Некои од нив целосно ги замени, некои секако нема да може но сепак дава алтернативи и можности. Поентата ми беше дека имаш 1000 можности од различни уреди во нешто што тежи 200 грама - не може ова да е преценето.[DOUBLEPOST=1489861000][/DOUBLEPOST]
кажи ми како да 3д моделирам на ајфонче ?
Не е можно во иста форма како на ПЦ, иако имаш HP Windows Phone со Континуум или како и да се викаше ова кајшто имаш пристап до х86 програми (Фотошоп, 3Д, било што). Го ставаш телефонот во док поврзан со монитор, тастатура и маус и возиш.

Нема врска тоа, во глобала се слагаме. Исто така неможеш да го земаш ПЦто од дома и да го користиш за навигација или мп3 плеер во автобус или кога трчаш в природа. Се надевам ја сфаќаш мојата поента.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom