Дали марихуаната може да излечи некои болести?

Член од
8 април 2008
Мислења
6.419
Поени од реакции
776
Подобро да имам предрасуди и да бидам здрав и нормален од колку сите да покажуваат со прстот во мене и да велат: Ене го оној џанкито!
Ти можеш и понатаму да дуваш, последиците ќе бидат твои а не мои а ако мислиш дека ќе останеш само на дување се лажеш...
не се лажам .. доволно сум свесен шо праам и како праам (а праам 10+ години).. и никој досега не ме покажал со прст .. :toe:
како шо реков ... треба човек да има самоконтрола и да биде доволно свесен шо праи ... да знае тој да контролира а да не биде контролиран ... ако твоите другари/познаници за кои ни зборуваш се слабаци кои потпаднале под други работи ... тоа значи само тоа .. дека се слабаци без мозок :toe:

а и пак да речам ... човек без искуство од ова неможе да соли памет Ок!
сметам дека не си доволно зрел и се плашиш :toe:
 
S

smart ass

Гостин
Подобро да имам предрасуди и да бидам здрав и нормален од колку сите да покажуваат со прстот во мене и да велат: Ене го оној џанкито!
Ти можеш и понатаму да дуваш, последиците ќе бидат твои а не мои а ако мислиш дека ќе останеш само на дување се лажеш...


Природата дала и девојчиња кои желно чекаат некој да им го бапне а не марихуана која чека некој да ја испуши...
да бе...нарочито после џоинт како оди да и го бапнеш...ихиии

не смета...ама алкохолот смета
 
Член од
4 април 2006
Мислења
9.179
Поени од реакции
3.072
Ганџамицинот е најдобар лек за нервоза :smir:
 

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.656
Поени од реакции
4.713
Природата дала и девојчиња кои желно чекаат некој да им го бапне а не марихуана која чека некој да ја испуши...
Се согласувам :helou:

Али сепак тоа нема везе со темава <
 

reemteY

Ако...
Член од
27 март 2009
Мислења
426
Поени од реакции
36
Сепак дрога е, јас верувам дека нема поголема болка од кога другите ке си поиграт к*-ташак...
 
S

smart ass

Гостин
шо би рекол љуБчо, Едноставно нелиии, се забораваш :toe:

:tv:
:zver::pos2:

ајде де кажи им...уште има народ шо си думат ганџата е од ѓаволот хахаха


Сепак дрога е, јас верувам дека нема поголема болка од кога другите ке си поиграт к*-ташак...
мило и ја им викам на моите дома аман веќе лексан пијат од 3мг...абе тешко ќе ве оштети а и не е предвиден долгорочно...два три пати ги понудив..мама еднаш зема два три дима:vozbud:

и утре и викам како ми рече лесно се спие:pos2:
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.371
Поени од реакции
21.915
Марата е добра за артритисот,реумата...итн..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom