Дали мажите се плашат да бидат во врска со успешна жена?

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.133
Поени од реакции
28.879
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.090
Поени од реакции
15.952
Не, али најголем страв на мажите е кога жените уживаат во секс без обврски.
 
Член од
16 јануари 2018
Мислења
25
Поени од реакции
11
Gi citam komentarive so nekoj se soglasuvam so neokoj ne. Se soglasuvam so onie koi vikaat deka pogolem procent na mazite se plasat od pouspesna zena. Zosto? Se plasat zatoa sto maskoto ego e mnogu poinakvo nego li na zenskoto. Se raboti za maski ponos. Tuka e problemot na stravot. Zatoa maskoto treba da bide nositel na koj ke se potpira zenata, a ne debil koj ke sedi i ceka na zena mu.
 
Член од
13 ноември 2016
Мислења
7
Поени од реакции
7
А уствари шо е проблемот со успешната жена..?
Нели врската е взаемно помагање, разбирање, подкрепа и тн, и тн...
Јас да сум машко би бил горд да имам успешна девојка/жена ...
 
Член од
16 јануари 2018
Мислења
25
Поени од реакции
11
А уствари шо е проблемот со успешната жена..?
Нели врската е взаемно помагање, разбирање, подкрепа и тн, и тн...
Јас да сум машко би бил горд да имам успешна девојка/жена ...
Problemot ne e so uspesnata zena, tuku problemot e vo maskoto ego i nesposobnosta maskite da se spravat so toa nesto. Tie mazi treba da si ja prifatat realnosta deka ke gi vodi uspesnata zena. Ima mnogu takvi primeri.
 
D

dARK_ElementaL

Гостин
Мене воопшто не ми смета тоа да имам успешна жена. Секој што е здрав и прав е способен за успех па и жена.
 
Член од
10 март 2019
Мислења
23
Поени од реакции
2
А уствари шо е проблемот со успешната жена..?
Нели врската е взаемно помагање, разбирање, подкрепа и тн, и тн...
Јас да сум машко би бил горд да имам успешна девојка/жена ...
Da taka si ti. Kompromisot e najgolem odgovor na mnogu raboti vo zivotot. Sprema mene zavisi od toa kako deckoto i devojkata znaat da gi balansiraat megusebnite problemi. I drugo odnosot so roditelite da bide pozitivno postaven. Primer imam jas uspeshna devojka, ama taa mene ne me razbira za nishto...togash e izlishno sve. Sepak sekoja vrska ja drzi razbiranjeto, dobrinata i pomaganjeto eden na drug. :)
 
Член од
21 април 2019
Мислења
145
Поени од реакции
116
Ако нема его, не би се плашел. Баш напротив. Покрај неа и јас ќе станам успешен, што и да кажеме за да бидеме паметни, никој маж неќе жена (а и обратно) која ќе ја пуштиш до пазар и ќе се изгуби.
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
2.340
Поени од реакции
4.951
Привилегија и сон на секој маж е да се има успешна жена покрај себе. Штета што ги нема таквите жени

Повеќето сакаат да се шлепаат врз трудот и моќта на мажите...

Мислам погледнете наоколу, спонзоруши, старлети, курви, модели, силикони, секс задоволства, пари, наследства..... епитети кои се лепат на женскиот со цел да се остварат врз грбот на влијателните и успешни мажи. Зошто е тоа така поставено во светот?

Зошто не е обратно?

Каде се убавите мажи кои сакаат да се залепат за успешна жена ради влијание и богатство?
Ги нема или се во многу мал број
Зошто?

Se raboti za maski ponos. Tuka e problemot na stravot. Zatoa maskoto treba da bide nositel na koj ke se potpira zenata, a ne debil koj ke sedi i ceka na zena mu.
А такааа значиииии, мажот не смее да седи и да чека од жена му. А жената може? Затоа жените ќе ги остваруваат своите цели во животот со ширење на нозете
А мажот ќе ствара и ќе креира за три поколенија после него.

И после нема љутиш кога ќе излезат вакви ствари
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Привилегија и сон на секој маж е да се има успешна жена покрај себе. Штета што ги нема таквите жени

Повеќето сакаат да се шлепаат врз трудот и моќта на мажите...

Мислам погледнете наоколу, спонзоруши, старлети, курви, модели, силикони, секс задоволства, пари, наследства..... епитети кои се лепат на женскиот со цел да се остварат врз грбот на влијателните и успешни мажи. Зошто е тоа така поставено во светот?

Зошто не е обратно?

Каде се убавите мажи кои сакаат да се залепат за успешна жена ради влијание и богатство?
Ги нема или се во многу мал број
Зошто?


А такааа значиииии, мажот не смее да седи и да чека од жена му. А жената може? Затоа жените ќе ги остваруваат своите цели во животот со ширење на нозете
А мажот ќе ствара и ќе креира за три поколенија после него.

И после нема љутиш кога ќе излезат вакви ствари
Како припадник на машкиот пол, да те прашам нешто ама искрено да ми одговориш. Зошто голем дел од мажите се фрустрираат кога жена им/девојка им заработува повеќе од нив?

Браво за тебе ако го мислиш ова дека секој маж треба да сака успешна жена при себе ама верувај дека во државава тоа не е случај.
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.090
Поени од реакции
15.952
Како припадник на машкиот пол, да те прашам нешто ама искрено да ми одговориш. Зошто голем дел од мажите се фрустрираат кога жена им/девојка им заработува повеќе од нив?

Браво за тебе ако го мислиш ова дека секој маж треба да сака успешна жена при себе ама верувај дека во државава тоа не е случај.
Машка суета. Јас уопште не би се чувствувал угодно жена да заработува повеќе од мене, не дека не би сакал да имам повеќе прилив на пари во домот, али сепак јас да бидам тој што го носи поголемиот дел. Можда е ретардирано и све тоа, али суета си е суета :D[DOUBLEPOST=1555964776][/DOUBLEPOST]
Зошто не е обратно?
Зашто е таква природата на нештата и психологијата на хомо сапиенсот. Тоа што му фали на мажот го надокнадува со пари, а жената со вагина. Претежно е така, претежно.[DOUBLEPOST=1555964877][/DOUBLEPOST]
Ако нема его, не би се плашел. Баш напротив. Покрај неа и јас ќе станам успешен, што и да кажеме за да бидеме паметни, никој маж неќе жена (а и обратно) која ќе ја пуштиш до пазар и ќе се изгуби.
Нема да станеш успешен, туку има така добро да ти го шлапа тоа, што ќе посакаш жена да станеш. Мал си ќе сфатиш.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Машка суета. Јас уопште не би се чувствувал угодно жена да заработува повеќе од мене, не дека не би сакал да имам повеќе прилив на пари во домот, али сепак јас да бидам тој што го носи поголемиот дел. Можда е ретардирано и све тоа, али суета си е суета :D[DOUBLEPOST=1555964776][/DOUBLEPOST]
Зашто е таква природата на нештата и психологијата на хомо сапиенсот. Тоа што му фали на мажот го надокнадува со пари, а жената со вагина. Претежно е така, претежно.[DOUBLEPOST=1555964877][/DOUBLEPOST]
Нема да станеш успешен, туку има така добро да ти го шлапа тоа, што ќе посакаш жена да станеш. Мал си ќе сфатиш.
Те разбирам комплетно, затоа и го цитирав членот над тебе. Смешно ми е што машко вика дека не сака жена му да заработува повеќе од него и некако успеа тоа да го направи кривица на жената :pos:

Затоа и им реплицирам на машки што викаат дека жената требала да го плаќа првиот дејт. Ало, така е на хартија (форум). IRL на прв дејт ако не платиш ќе се осетиш како курот да ти е исечен.
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
2.340
Поени од реакции
4.951
Како припадник на машкиот пол, да те прашам нешто ама искрено да ми одговориш. Зошто голем дел од мажите се фрустрираат кога жена им/девојка им заработува повеќе од нив?

Браво за тебе ако го мислиш ова дека секој маж треба да сака успешна жена при себе ама верувај дека во државава тоа не е случај.
Веќе одговорија.... суета, гордост, општествени предрасуди
Па другар се уби од фрустрации зошто девојка му имаше пари/и купија кола 3-4000€ поскапа од неговата.
Затоа реков не викам да се празитира врз таа успешна жена, туку едноставно да се почитува таа нејзина самојстојност и да се дава подршка во тоа што го прави. Ако заминала понапред од тебе, супер за неа.
Проблемот е како таа ќе се носи со тоа. Затоа што во природата на жената е да биде потчинета и секогаш ќе бара некој подоминантен и повлијателен маж, затоа е тука и стравот на мажот од самостојна и успешна жена.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom