Дали мажите се плашат да бидат во врска со успешна жена?

vaga1985

Разочарена од се
Член од
30 јули 2011
Мислења
1.564
Поени од реакции
418
Бидејќи мислам дека девојчињата не патат од тој комплекс кој повеќе заработува, ме интересира дали сакаат мажите да бидат во врска со успешна жена. Дали тоа што нивната девојка заработува повеќе им пречи или се плашат од тоа дека другарите може да го зафркаваат дека девојката му е успешна во кариерата. Едноставно што повеќе преферирате девојка која сака да успее и да изгради кариера или девојка која на некој начин ќе биде зависна од вас?
П. С Барав да видам дали постои оваа тема не ја најдов и така ја објавив ако веќе ја има се извинувам однапред. :)
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
7.733
Поени од реакции
7.549
Бидејќи мислам дека девојчињата не патат од тој комплекс кој повеќе заработува, ме интересира дали сакаат мажите да бидат во врска со успешна жена. Дали тоа што нивната девојка заработува повеќе им пречи или се плашат од тоа дека другарите може да го зафркаваат дека девојката му е успешна во кариерата. Едноставно што повеќе преферирате девојка која сака да успее и да изгради кариера или девојка која на некој начин ќе биде зависна од вас?
П. С Барав да видам дали постои оваа тема не ја најдов и така ја објавив ако веќе ја има се извинувам однапред. :)
Воопшто не се согласувам со болдот, знам многу примери на девојчиња кои не знаат самите колку пари имаат, а сепак бараат дечкото повеќе од нив да заработува.
 
Член од
5 ноември 2010
Мислења
4.841
Поени од реакции
3.873
Е незнам дали некој маж би одбил да биде во брак/врска whatever со некојажена со пари буразеру ;)
 
Член од
21 јули 2011
Мислења
112
Поени од реакции
36
A sto e vazno vo edna uspesna vrska/brak koj kolku zarabotuva? Najvazno e da im e ubav zivotot na dvajcata - ne treba da se biraat partneri spored toa koj kolku zarabotuva
 

vaga1985

Разочарена од се
Член од
30 јули 2011
Мислења
1.564
Поени од реакции
418
Е незнам дали некој маж би одбил да биде во брак/врска whatever со некојажена со пари буразеру ;)
Не зборувам за таква женска што има пари туку за жена што од ништо успеала да си најде добра работа и си изградила успешна кариера. :)
 

THE_CHOSEN_ONE

1903-2012
Член од
13 август 2007
Мислења
3.724
Поени од реакции
1.333
Жена без маж е ко кучка без стопан.
Не постои такво нешто како успешна жена, тоа е оксиморон.
За жената да се реализира треба да биде одобрена од мажот што ќе ја скроти.
 

vaga1985

Разочарена од се
Член од
30 јули 2011
Мислења
1.564
Поени од реакции
418
A sto e vazno vo edna uspesna vrska/brak koj kolku zarabotuva? Najvazno e da im e ubav zivotot na dvajcata - ne treba da se biraat partneri spored toa koj kolku zarabotuva
Ама дали постои страв дали мислите дека таа жена што не е зависна од вас има поголема веројатност да ве напушти доколку не се согласувате отколку таа што би била зависна од вас?
 
Член од
21 јули 2011
Мислења
112
Поени од реакции
36
Ама дали постои страв дали мислите дека таа жена што не е зависна од вас има поголема веројатност да ве напушти доколку не се согласувате отколку таа што би била зависна од вас?
Ako me saka nema da me napusti - bezrazlika dali e zavisna od mene ili ne.
Vo sprotivno ako e zavisna i ako e so mene samo zaradi toa - ne mi treba FALA
 

vaga1985

Разочарена од се
Член од
30 јули 2011
Мислења
1.564
Поени од реакции
418
Жена без маж е ко кучка без стопан.
Не постои такво нешто како успешна жена, тоа е оксиморон.
За жената да се реализира треба да биде одобрена од мажот што ќе ја скроти.
Не е за џабе кажано тоа куче што лае обично не каса. И да постојат многу успешни жени ама најчесто машките не сакаат да признаат па затоа и ја создадов оваа тема да кажете искрено се плашите или не од успешна жена?
--- надополнето: Aug 4, 2011 2:32 PM ---
Воопшто не се согласувам со болдот, знам многу примери на девојчиња кои не знаат самите колку пари имаат, а сепак бараат дечкото повеќе од нив да заработува.
Па да најчесто на девојчињата не им пречи кој колку заработува ама дали е така и кај машките?
 

THE_CHOSEN_ONE

1903-2012
Член од
13 август 2007
Мислења
3.724
Поени од реакции
1.333
Правење пари и десет кредитни картички кои ги троши на глупости е лажен репер за успешност, жената треба да биде успешна домаќинка, успешно да прави пита со спанаќ, да ги израсне децата, да биде добра сопруга... тоа се работите што се вреднуваат тоа е она што ќе ја направи успешна.
Оние глупости од филмови срања од типот на "Сексот и Градот" се измислени само за да ја отупават младината да ја направат бунтовна за после да можат да и продадат алкохол, марихуана и дрога.
 
S

Sagan

Гостин
Да. Затоа што во минатото мажите биле тие кои постигале успех, а жените им биле привезок, како што им налагала религијата.

Денес, се повеќе жени се успешни и не зависат од мажите, а тое е нешто што многу мажи не можат да го поднесат.

Им пружам рака на таквите жени и се надевам за животен сопатник ќе знаат да одберат само поуспешни од нив, зошто малоумните телетабиси не заслужуваат ниту да им го осетат парфемот.
 

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.183
Воопшто не, девојка ми е многу поуспешна во својата работа отколку јас во мојата и воопшто не ми е криво ниту пак на некој начин се чувствувам загрозен од нејзиниот успех. Напротив, мило ми е.
 

vaga1985

Разочарена од се
Член од
30 јули 2011
Мислења
1.564
Поени од реакции
418
Да. Затоа што во минатото мажите биле тие кои постигале успех, а жените им биле привезок, како што им налагала религијата.

Денес, се повеќе жени се успешни и не зависат од мажите, а тое е нешто што многу мажи не можат да го поднесат.

Им пружам рака на таквите жени и се надевам за животен сопатник ќе знаат да одберат само поуспешни од нив, зошто малоумните телетабиси не заслужуваат ниту да им го осетат парфемот.
Значи советот е дека секоја девојка што ќе успее да си изгради кариера треба да си најде уште поуспешен маж. Овој одговор сакав да го добијам еве барем некој искрено да каже.
--- надополнето: Aug 4, 2011 2:59 PM ---
Воопшто не, девојка ми е многу поуспешна во својата работа отколку јас во мојата и воопшто не ми е криво ниту пак на некој начин се чувствувам загрозен од нејзиниот успех. Напротив, мило ми е.
Ретки се тие како тебе што не се плашат од успехот на својата девојка. Малку сте ама барем знам дека постоите. :)
 
S

Sagan

Гостин
Значи советот е дека секоја девојка што ќе успее да си изгради кариера треба да си најде уште поуспешен маж. Овој одговор сакав да го добијам еве барем некој искрено да каже.
А, не не, никакви совети ја не делам, само изнесувам личен став.

Сметам дека машкото его не може да се носи со подредена положба, во било кој сегмент, што е практично докажано и природно.
А и во суштината на жената е да не одбира помалку способни од себе за продолжување на генот.
 

vaga1985

Разочарена од се
Член од
30 јули 2011
Мислења
1.564
Поени од реакции
418
А, не не, никакви совети ја не делам, само изнесувам личен став.

Сметам дека машкото его не може да се носи со подредена положба, во било кој сегмент, што е практично докажано и природно.
А и во суштината на жената е да не одбира помалку способни од себе за продолжување на генот.
Значи според тебе има голем број на мажи кои се плашат да бидат во врска со поуспешна жена. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom