Дали користите Viber?

Член од
15 јули 2007
Мислења
14.777
Поени од реакции
7.515
Дали на некој му стигна порака од вајбер со некој си вајбер код?
мене вчера ми стигна пораката а денес околу 10 пати ми ѕвонеа со некој автоматски глас ми вика да го внесам кодот негде...ме изнервираа и кај кур ме најдоа, од кај им е бројот, башка иам нокиа 6303
2017 веќе и 2018 сме и уште се случуваат вакви работи. Лани пред крајот на годината ми вртеше некој непознат број и неколку пати ми даваа код за Viber иако јас веќе имам активиран Viber.

Tуку викаат дека постабилен е WhatsApp за разлика од Viber кога станува збор за разговори. Сум приметил често пати да се губи и сецка додека зборуваш на Viber па пола разговор со прекини да биде.

Јас ги имам двете апликации.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.709
Поени од реакции
15.578
Вибер почна да прааи проблеми, бара со мобилен да се скенира бар кодот ( что излегува на ВИБЕР Десктоп, на ПЦ) ... дури ми го заглави новиот телефон од ВИО, одам да им го вратам, а стариот ЛГ исто не може да скенира ама немам проблем, го прескокнува ова.. изгледа нвиот Вибер бара многу, а и телефони што имаат опција за заклучување на екран забрљуваат ??
 
Член од
9 јануари 2018
Мислења
529
Поени од реакции
1.526
Nisam imao takve probleme sa Viber barem za sada,a dali će biti ?nadam se ne.Imate možda neke crack-ovane verzije bilo je da može da se skinu oni dodaci smajlići na taj način besplatno,inače se plaćaju pa sad možda pravi problem.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.777
Поени од реакции
7.515
Вибер почна да прааи проблеми, бара со мобилен да се скенира бар кодот ( что излегува на ВИБЕР Десктоп, на ПЦ) ... дури ми го заглави новиот телефон од ВИО, одам да им го вратам, а стариот ЛГ исто не може да скенира ама немам проблем, го прескокнува ова.. изгледа нвиот Вибер бара многу, а и телефони што имаат опција за заклучување на екран забрљуваат ??
Oва со скенирањево код и мене ми се појавува на Viber на декстоп PC верзијата. Никогаш не ни ми падна на памет да го скенирам а и одамна Viber на декстоп PC не сум користел со оглед на тоа што сега сите во семејството имаме Android мобилни, секој има активирано Viber на својот мобилниот.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Ви се јавува затоа што сте смениле телефон (направата сте ја смениле) и е еден вид безбедносна мерка за некој ако ви го украл телефонот да не ви направи партал по контактите. Не паничете, никој не ве краде ниту па ве следи.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Многу бара тој новиот вибер. Пазете се, некој плаче за вашите контакти и пораки.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.709
Поени од реакции
15.578
Oва со скенирањево код и мене ми се појавува на Viber на декстоп PC верзијата. Никогаш не ни ми падна на памет да го скенирам а и одамна Viber на декстоп PC не сум користел со оглед на тоа што сега сите во семејството имаме Android мобилни, секој има активирано Viber на својот мобилниот.
има и друго, некаде пишуваше како новиот Вибер бара платформа Виндовс 10..
кај мене друго беше, андроидот што го земав од Вип заглави, го однесоа денес на сервис...сим картицата ја вратив на стариот ЛГ Л70 ( амортизиран му е тачот), и таму побара скенирање на беркодот но не се заглави телефонот иако е многу постар од новото губре а и помалце меморија има... после и успеав со ЛГ-то да го скенирам бар кодот, по тоа веќе престана да го бара, но му напраив УНИНСТАЛ на Десктоп верзијата за да не се замарам со тоа...
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.273
коа би имал смартфон, можда би користел
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
Ај да прашам.
Земав нов телефон со нано сим, мораа нова картичка да ми стават, старата е микро на која ми се контактите.
Е сеа пошо имам вибер на pc, дали можам да ги префрлам тие контакти од виберот на пц во телефонот?
 
Член од
17 јануари 2018
Мислења
124
Поени од реакции
111
Сакам да знам дали ако на некој му пишете порака на Вибер со информациска содржина ( нема навреди, закани, сексуални и политички содржини), дали тоа се смета за прекршок на закон или не? Мислам дали може некој да те пријави за вознемирување и по кој основ?
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.777
Поени од реакции
7.515
Kaко е можно вртам на еден број (не на Viber) и кажува дека не постои телефонскиот број а на Viber си постои дури и пишува кога корисникот бил вклучен, дури и вртев на бројот иако не се јави?
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Сакам да знам дали ако на некој му пишете порака на Вибер со информациска содржина ( нема навреди, закани, сексуални и политички содржини), дали тоа се смета за прекршок на закон или не? Мислам дали може некој да те пријави за вознемирување и по кој основ?
Да.
Kaко е можно вртам на еден број (не на Viber) и кажува дека не постои телефонскиот број а на Viber си постои дури и пишува кога корисникот бил вклучен, дури и вртев на бројот иако не се јави?
Затоа што акаунтот му е врзан со повеќе броеви.
 
Член од
11 декември 2019
Мислења
44
Поени од реакции
34
Ај помош...
Виберот кој го користам на мојот мобилен ми е врзан (без мое знаење) со повеќе други уреди, значи и на друг мобилен, и на друг таблет. Немам физички пристап до овие 2 уреди.
Прашање - како , само од мојот Вибер акаунт да ги блокирам сите други уреди на кои има пристап до мојот Вибер ?
 
Член од
21 септември 2016
Мислења
831
Поени од реакции
1.135
Ај помош...
Виберот кој го користам на мојот мобилен ми е врзан (без мое знаење) со повеќе други уреди, значи и на друг мобилен, и на друг таблет. Немам физички пристап до овие 2 уреди.
Прашање - како , само од мојот Вибер акаунт да ги блокирам сите други уреди на кои има пристап до мојот Вибер ?
Да пробаш да го реинсталираш можеби нема да го препознаваат новиот код другите уреди.
 
Член од
11 декември 2019
Мислења
44
Поени од реакции
34
Да пробаш да го реинсталираш можеби нема да го препознаваат новиот код другите уреди.
Дали со реинсталација значи че ми бидат избришана целата досегашна комуникација, пратени/примени слики, текст со сите со кои претходно сум комуницирал ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom