Дали користите Viber?

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.659
Поени од реакции
6.525
Користам, супер аликација. Посебно коа си надвор од државата.. уфф колку служи, ќе си најдеш wi-fi и зборувај за 0 денари (со тие што ја имаат апликацијата, се разбира). :D

За Video Calls користам Танго.
Еј стварно тоа сакав да прашам на форумов, имате ли досега направено видео повик на нашиве оператори? Дали постои и колку се наплаќа?
 
Член од
25 март 2012
Мислења
59
Поени од реакции
12
Има фолдер во андроидот, со наслов viber и во него уште 4 други фајлови, од кои 2 фолдери. Влезете во фолдерот media>user photos и ќе најдете слики од вашите контакти, од кои некои ГИ ИЗБРИШАЛЕ односно ги користеле порано, дури и пред да си размените viber но некако тие слики нивниот телефон ги зачувал и ви ги праќа вам.... Како да се запре оваа луда програма што сама си праќа слики а ништо чудно и други податоци како телефонски броеви на пример?
 
Член од
4 мај 2011
Мислења
1.282
Поени од реакции
563
како може да се види историјата на повици преку вибер?
 

zocc

911
Член од
9 мај 2011
Мислења
2.912
Поени од реакции
1.678
како може да се види историјата на повици преку вибер?
Во самиот Вајбер имаш таб во ќошот горе, десно (со саатче), тоа е историјата на повици.
 
Член од
4 мај 2011
Мислења
1.282
Поени од реакции
563
Во самиот Вајбер имаш таб во ќошот горе, десно (со саатче), тоа е историјата на повици.
Мислев и на тие избришаните, дали може да се видат во фолдерот или онлајн некаде?
 
Член од
4 јануари 2009
Мислења
91
Поени од реакции
5
Здраво дечки :)
Сакам да прашам дали има шанси некако да се бекапираат разговорите од вибер?????
Ве молам ако може некој да ми помогне, многу ке му бидам благодарен :)
 
Член од
20 март 2008
Мислења
694
Поени од реакции
414
Здраво дечки :)
Сакам да прашам дали има шанси некако да се бекапираат разговорите од вибер?????
Ве молам ако може некој да ми помогне, многу ке му бидам благодарен :)
uploadfromtaptalk1401910159769.jpg

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
 
Член од
14 мај 2010
Мислења
109
Поени од реакции
18
На Вибер имав ставено 5 долари за разговорите надвор од Вибер мрежата. Тие 5 долари ги потрошив, и сега виберот автоматски си повмече нови 5 долари од мојата сметка. Како да ја исклучам оваа опција, т.е. да ставам пари јас кога сакам, а не он.

Инаку, кога го правев првото плаќање и кога ги впишував бројот на картичката и тие работи, знам дека постоеше ваква опција, и знам дека јас не ја прифатив, али сега не можам да ја најдам.

Помош?
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
На Вибер имав ставено 5 долари за разговорите надвор од Вибер мрежата. Тие 5 долари ги потрошив, и сега виберот автоматски си повмече нови 5 долари од мојата сметка. Како да ја исклучам оваа опција, т.е. да ставам пари јас кога сакам, а не он.

Инаку, кога го правев првото плаќање и кога ги впишував бројот на картичката и тие работи, знам дека постоеше ваква опција, и знам дека јас не ја прифатив, али сега не можам да ја најдам.

Помош?
https://www.viber.com/en/viber-payments-policy
или
https://support.viber.com/

Мора да има начин, не користам, расчитај си убаво
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.698
Поени од реакции
27.624
Бавен е нешто upload-от денес? Неколку пати resend треба да правам, мизерни слики од 100кб знаат една минута да се аплоудираат... и од телефон и од десктоп.
А upload-т од торент ми е во ред...
 
Член од
5 април 2010
Мислења
602
Поени од реакции
214
Знае ли некој дали е можно на нов телефон со ист број да се имаат старите контакти на вибер ?
 
Член од
9 јануари 2018
Мислења
529
Поени од реакции
1.526
Kad instaliras viber na nov telefon i ubacis karticu sa kontaktima ako su na kartici ako nisu mogu se prebaciti.Onda kad otvoris viber imace ubacene one iz tvojih kontakata ,koji imaju viber i u novom telefonu.
 
Член од
5 април 2010
Мислења
602
Поени од реакции
214
Kad instaliras viber na nov telefon i ubacis karticu sa kontaktima ako su na kartici ako nisu mogu se prebaciti.Onda kad otvoris viber imace ubacene one iz tvojih kontakata ,koji imaju viber i u novom telefonu.
Финтата е што стариот телефон се расипа скроз не се пушта, а на картичката имав само 3-4 броја запишано. Чаре за ова ?
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.483
Поени од реакции
33.585
Финтата е што стариот телефон се расипа скроз не се пушта, а на картичката имав само 3-4 броја запишано. Чаре за ова ?
Smart phone e stariot?
Proveri na gugl akauntot moze da gi imas ako se sinhronizirale, obicno po default se.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom