Дали користите Viber?

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
10.633
Поени од реакции
4.480
Користам, супер аликација. Посебно коа си надвор од државата.. уфф колку служи, ќе си најдеш wi-fi и зборувај за 0 денари (со тие што ја имаат апликацијата, се разбира). :D

За Video Calls користам Танго.
Еј стварно тоа сакав да прашам на форумов, имате ли досега направено видео повик на нашиве оператори? Дали постои и колку се наплаќа?
 
Член од
25 март 2012
Мислења
59
Поени од реакции
12
Има фолдер во андроидот, со наслов viber и во него уште 4 други фајлови, од кои 2 фолдери. Влезете во фолдерот media>user photos и ќе најдете слики од вашите контакти, од кои некои ГИ ИЗБРИШАЛЕ односно ги користеле порано, дури и пред да си размените viber но некако тие слики нивниот телефон ги зачувал и ви ги праќа вам.... Како да се запре оваа луда програма што сама си праќа слики а ништо чудно и други податоци како телефонски броеви на пример?
 
Член од
4 мај 2011
Мислења
1.209
Поени од реакции
522
како може да се види историјата на повици преку вибер?
 

zocc

911
Член од
9 мај 2011
Мислења
2.911
Поени од реакции
1.677
како може да се види историјата на повици преку вибер?
Во самиот Вајбер имаш таб во ќошот горе, десно (со саатче), тоа е историјата на повици.
 
Член од
4 мај 2011
Мислења
1.209
Поени од реакции
522
Во самиот Вајбер имаш таб во ќошот горе, десно (со саатче), тоа е историјата на повици.
Мислев и на тие избришаните, дали може да се видат во фолдерот или онлајн некаде?
 
Член од
4 јануари 2009
Мислења
90
Поени од реакции
5
Здраво дечки :)
Сакам да прашам дали има шанси некако да се бекапираат разговорите од вибер?????
Ве молам ако може некој да ми помогне, многу ке му бидам благодарен :)
 
Член од
20 март 2008
Мислења
694
Поени од реакции
414
Здраво дечки :)
Сакам да прашам дали има шанси некако да се бекапираат разговорите од вибер?????
Ве молам ако може некој да ми помогне, многу ке му бидам благодарен :)
uploadfromtaptalk1401910159769.jpg

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
 
Член од
14 мај 2010
Мислења
95
Поени од реакции
17
На Вибер имав ставено 5 долари за разговорите надвор од Вибер мрежата. Тие 5 долари ги потрошив, и сега виберот автоматски си повмече нови 5 долари од мојата сметка. Како да ја исклучам оваа опција, т.е. да ставам пари јас кога сакам, а не он.

Инаку, кога го правев првото плаќање и кога ги впишував бројот на картичката и тие работи, знам дека постоеше ваква опција, и знам дека јас не ја прифатив, али сега не можам да ја најдам.

Помош?
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
6.908
Поени од реакции
1.772
На Вибер имав ставено 5 долари за разговорите надвор од Вибер мрежата. Тие 5 долари ги потрошив, и сега виберот автоматски си повмече нови 5 долари од мојата сметка. Како да ја исклучам оваа опција, т.е. да ставам пари јас кога сакам, а не он.

Инаку, кога го правев првото плаќање и кога ги впишував бројот на картичката и тие работи, знам дека постоеше ваква опција, и знам дека јас не ја прифатив, али сега не можам да ја најдам.

Помош?
https://www.viber.com/en/viber-payments-policy
или
https://support.viber.com/

Мора да има начин, не користам, расчитај си убаво
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
14.173
Поени од реакции
22.249
Бавен е нешто upload-от денес? Неколку пати resend треба да правам, мизерни слики од 100кб знаат една минута да се аплоудираат... и од телефон и од десктоп.
А upload-т од торент ми е во ред...
 
Член од
5 април 2010
Мислења
510
Поени од реакции
146
Знае ли некој дали е можно на нов телефон со ист број да се имаат старите контакти на вибер ?
 
Член од
9 јануари 2018
Мислења
427
Поени од реакции
1.003
Kad instaliras viber na nov telefon i ubacis karticu sa kontaktima ako su na kartici ako nisu mogu se prebaciti.Onda kad otvoris viber imace ubacene one iz tvojih kontakata ,koji imaju viber i u novom telefonu.
 
Член од
5 април 2010
Мислења
510
Поени од реакции
146
Kad instaliras viber na nov telefon i ubacis karticu sa kontaktima ako su na kartici ako nisu mogu se prebaciti.Onda kad otvoris viber imace ubacene one iz tvojih kontakata ,koji imaju viber i u novom telefonu.
Финтата е што стариот телефон се расипа скроз не се пушта, а на картичката имав само 3-4 броја запишано. Чаре за ова ?
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
18.017
Поени од реакции
28.920
Финтата е што стариот телефон се расипа скроз не се пушта, а на картичката имав само 3-4 броја запишано. Чаре за ова ?
Smart phone e stariot?
Proveri na gugl akauntot moze da gi imas ako se sinhronizirale, obicno po default se.
 
На врв Bottom