Дали користите Viber?

Член од
3 јануари 2014
Мислења
8
Поени од реакции
0
Здраво, ќе ве молам за совет. Имам проблеми со инсталација на виберот. Пред два-три дена го деинсталирав од телефонот бидејќи имав проблем со апликацијата и после тоа пробав повторно да го инсталирам но не можев бидејќи не го добив кодот по смс па потоа пробав преку другиот начин односно преку телефонски повик но и тоа не успеа. Неколку пати ми го укочи телефонот и ми го рестартираше по што се откажав.
 
Член од
21 декември 2011
Мислења
100
Поени од реакции
141
Здраво, ќе ве молам за совет. Имам проблеми со инсталација на виберот. Пред два-три дена го деинсталирав од телефонот бидејќи имав проблем со апликацијата и после тоа пробав повторно да го инсталирам но не можев бидејќи не го добив кодот по смс па потоа пробав преку другиот начин односно преку телефонски повик но и тоа не успеа. Неколку пати ми го укочи телефонот и ми го рестартираше по што се откажав.
Што моб. имаш? алкател?


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Член од
1 мај 2014
Мислења
3
Поени од реакции
0
Виберот е топ апликација :) го користам цело време
 
Член од
21 декември 2011
Мислења
100
Поени од реакции
141
Има некое чаре за тоа? на алкател идол истото го правеше на еден ... никако не успеав да го решам
Постара верзија на вибер што ке ја симнеш негде од нет, мислам дека така ке може.


Sent from my iPhone 5S (gray) using Tapatalk
 
C

Creating.

Гостин
Здраво, ќе ве молам за совет. Имам проблеми со инсталација на виберот. Пред два-три дена го деинсталирав од телефонот бидејќи имав проблем со апликацијата и после тоа пробав повторно да го инсталирам но не можев бидејќи не го добив кодот по смс па потоа пробав преку другиот начин односно преку телефонски повик но и тоа не успеа. Неколку пати ми го укочи телефонот и ми го рестартираше по што се откажав.
Истиот проблем го имаме и неколкумина овде на форумов, бараме решение но засега никако да добиеме. Потполно истото и мене ми се случува, немам повратен СМС, ми се укочува телефонот, мроа да се рестартира и пак одново но не вредува со плод. Користам Alcatel OneTouch Idol. Ако сепак успее некој некако, нека сподели со нас потребно ни е.
 
Член од
6 јуни 2009
Мислења
228
Поени од реакции
26
Nasite operatori ne dozvlovuvaat primanje na sumlivi poraki poradi golemi smetki na korisnicite

Послато са GT-S7562 користећи Тапаток 2
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
прогуглајте и симнете постара верзија на вибер и инсталирајте ја
 
Член од
4 март 2009
Мислења
604
Поени од реакции
442
Истиот проблем го имаме и неколкумина овде на форумов, бараме решение но засега никако да добиеме. Потполно истото и мене ми се случува, немам повратен СМС, ми се укочува телефонот, мроа да се рестартира и пак одново но не вредува со плод. Користам Alcatel OneTouch Idol. Ако сепак успее некој некако, нека сподели со нас потребно ни е.
Јас го имам Идолот 4 месеци, како втор телефон и нон-стоп користам Viber, досега сум немал проблем, инаку користам верзија 4.2.1.
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
Уште од првата отворена верзија, Јуни негде 2012 :) ептен лош беше квалитетот особено ако користиш 3г :)
 
Член од
12 ноември 2012
Мислења
132
Поени од реакции
47
Помош!!!!!!Дали постои некоја апликација што може од facebook да ги најдам броевите на вибер??
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.517
Da, Alcatel one touch Spop.
И јас имам исти ваков телефон и ми правеше проблеми Viber-от ,пишав бројот не ми дава код , и се кочеше ептен до степен да не можеше ништо да мрднам ,па морав да рестартирам .


Затоа пробав со постара верзија кој ја инсталирав преку сајтот на Viber ,а потоа преку Google play ја абдејтирав во понова и работи сега супер ,само на моменти одма после абдејтирањето малку се укочуваше мобилниот но со рестарт се среди се.
 
Последно уредено:
Член од
6 јуни 2009
Мислења
228
Поени од реакции
26
Ставете си line работи супер ем има и видео повици нема сецкање или прекини

Послато са GT-S7562 користећи Тапаток 2
 

Kajgana Shop

На врв Bottom