Дали користите Viber?

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Супер е, само што мене често ми стигаат нотификации дека направил crash. Немам поим зошто стварно...
 
Член од
5 август 2008
Мислења
557
Поени од реакции
180
Од каде да знам дека личноста што ја барам е приклучена на интернет? На именикот покажува само кој има Viber, но не и кој е моментално приклучен, така?
 
Член од
23 септември 2010
Мислења
645
Поени од реакции
385
Дали на некој му стигна порака од вајбер со некој си вајбер код?
мене вчера ми стигна пораката а денес околу 10 пати ми ѕвонеа со некој автоматски глас ми вика да го внесам кодот негде...ме изнервираа и кај кур ме најдоа, од кај им е бројот, башка иам нокиа 6303
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Напраив factory reset, и се избриша viber-от.
Го инсталирав од ново, и ми стигна порака за активација ама ми рече "invalid code".
Го реинсталирав и нејкеше да стигне порака, ниту тоа со активација преку повик нејке.
Чаре?
 

edin4o

Продуцент
Член од
4 април 2010
Мислења
1.419
Поени од реакции
461
Едно прашање:
Каква разлика правите меѓу Скајп и Вајбер?
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
Напраив factory reset, и се избриша viber-от.
Го инсталирав од ново, и ми стигна порака за активација ама ми рече "invalid code".
Го реинсталирав и нејкеше да стигне порака, ниту тоа со активација преку повик нејке.
Чаре?
За да активираш код треба прво да вклучиш мобилен интернет од вашиот оператор и на таков начин ќе добиеш повратна порака број на код од вибер и си активираш па потоа понатаму нормално ќе си користиш Wi-Fi.
патем треба нов код ,а не од стариот код што си имал.
 
Член од
31 август 2008
Мислења
499
Поени од реакции
381
За да активираш код треба прво да вклучиш мобилен интернет од вашиот оператор и на таков начин ќе добиеш повратна порака број на код од вибер и си активираш па потоа понатаму нормално ќе си користиш Wi-Fi.
патем треба нов код ,а не од стариот код што си имал.
Чудно, кај мене до сега секој пат кога сум ставал нов ром и наново сум инсталирал или сум го враќал преку титаниум виберот секогаш барал нова активација ама секој пат бил истиот код.
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
Чудно, кај мене до сега секој пат кога сум ставал нов ром и наново сум инсталирал или сум го враќал преку титаниум виберот секогаш барал нова активација ама секој пат бил истиот код.
И мене ми е чудно кога ти го прочитав постот изгледа е направено апдејт на вибер со нов интерфејс веројатно да е тоа затоа треба нов код. :)
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Чудно ми чудо не треба интернет од провајдерот со вајрлес го регнав и ми стигна порака.
Начин на оправка? Деинстал, 24 часа пауза, инстал, и стигна се :)
Фала сепак.
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
Чудно ми чудо не треба интернет од провајдерот со вајрлес го регнав и ми стигна порака.
Начин на оправка? Деинстал, 24 часа пауза, инстал, и стигна се :)
Фала сепак.
ако е така зошто на ајпад 3 не добив повратна порака од вибер за код???
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
ако е така зошто на ајпад 3 не добив повратна порака од вибер за код???
Ајпад 3 ја колку шо сум едуциран нема картица, шо значи пораката треба да ти стигне на телефонот на кој ја користиш картицата, ако не стигне има еден линк го следиш и го пишуваш бројот, и ти ѕвонат на тој број - следиш секретарка автоматска и ти даваат код за активација.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom