Дали/колку девојките сакаат анален секс?

Ptolomej

Дрвен адвокат
Член од
7 август 2005
Мислења
1.692
Поени од реакции
882
Bas me interesira kolku ovde kaj nas devojkite sakaat da imaat analen seks...vo smisol...ako veke imaat analen dali go pravat toa od zadovolstvo ili zaradi keif na partnerot?
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.174
Поени од реакции
34.306
Мислам дека не сакаат зошто им е убаво, туку затоа што знаат дека тоа може да го возбуди мажот (ако толку запнал за анален). Значи буквално си го жртвуваат г'зот за нас мажите. Треба да го цениме тоа! :)
 

Dolphin

Pirate of the Caribbean
Член од
3 март 2005
Мислења
1.296
Поени од реакции
57
Acid напиша:
Мислам дека не сакаат зошто им е убаво, туку затоа што знаат дека тоа може да го возбуди мажот (ако толку запнал за анален). Значи буквално си го жртвуваат г'зот за нас мажите. Треба да го цениме тоа! :)
Не не не не не не!!!!

Тоа можеби од старт го прават, али кога ќе се опуштат и кога ќе почнат громовити оргазми да добиваат, многу е друг муабетот
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Абе...

Некои жени природата едноставно не ги создала за анален секс. Таква им е "анатомската градба" на "гепекот", па колку и да се трудат да го задоволат партнерот со тоа што ќе му дозволат да проба, ќе стегнат заби и ќе трпат болки - се ќе биде залудно. Местото едноставно не може да се "разработи". Со сила убаина не бидува, затоа не запињајте по секоја цена. А и големи се шансите за хемороиди да добие.
 

Devilish Angel

Лошотија по потреба
Член од
7 мај 2005
Мислења
1.451
Поени од реакции
18
Хм, за жените колку сакаат а колку не сакаат анален секс неможам да зборвам, јас лично не сум пробала ни па имам желба да пробам.
Туку ми ја погодивте темава многу, одавна се мислев за вакво нешто ама од друг аспект гледано, дали желбата за анален секс кај мажите не ги прави хомосексуалци?
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
А некоја жена искрено да си кажеше. Никој нема погрешно да ја сфати. Сите ние сакаме и женски гепек!
 

Ptolomej

Дрвен адвокат
Член од
7 август 2005
Мислења
1.692
Поени од реакции
882
Acid напиша:
Мислам дека не сакаат зошто им е убаво, туку затоа што знаат дека тоа може да го возбуди мажот (ако толку запнал за анален). Значи буквално си го жртвуваат г'зот за нас мажите. Треба да го цениме тоа! :)
Acid...ne veruvam deka site zeni go pravat toa za da ni pravat keif na nas mazite...sepak ima golem procent na zeni koi sami sakaat i uzivaat vo toa...iako drzi i konstatacijata i od Misticen deka ne site zeni mozat ili im e prijatno da go pravat toa
 

Dolphin

Pirate of the Caribbean
Член од
3 март 2005
Мислења
1.296
Поени од реакции
57
Ptolomej напиша:
Acid...ne veruvam deka site zeni go pravat toa za da ni pravat keif na nas mazite...sepak ima golem procent na zeni koi sami sakaat i uzivaat vo toa...iako drzi i konstatacijata i od Misticen deka ne site zeni mozat ili im e prijatno da go pravat toa
Абе држи ептен, ама.. Не до градбата на “ѓепекот“... До психологијата е. Рецимо на Девилиш и да проба, и да го прави тоа редовно, никад нема да и се свиѓа... Ама девојка отворена кон опцијата дека тоа може да е убаво, тоа е веќе друг муабет! Ова го тврдам со сигурност... А ќе ме разберат сите девојки кои што уживаат во тоа!
 

Ptolomej

Дрвен адвокат
Член од
7 август 2005
Мислења
1.692
Поени од реакции
882
Dolphin...tocno e deka najbitna e psihata i otvorenosta na devojkata kon raznite vidovi na seks...ako e prilicno otvorena vo taa smisla i da ne i se dopaga na pocetok posle izvesno vreme ke pocne i da uziva vo toj vid seks(normalno osven ako navistina custvuva bolka ili sl. togas ne bi trebalo da ima takov seks)
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Dolphin напиша:
Абе држи ептен, ама.. Не до градбата на “ѓепекот“... До психологијата е. Рецимо на Девилиш и да проба, и да го прави тоа редовно, никад нема да и се свиѓа... Ама девојка отворена кон опцијата дека тоа може да е убаво, тоа е веќе друг муабет! Ова го тврдам со сигурност... А ќе ме разберат сите девојки кои што уживаат во тоа!
Точно, ама не целосно. Има девојки "отворени кон опцијата" кои саакаат да угодат, ама пусто боли...
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Ondak neka stavat pojke lubrikant i neka se opustat za da uzivaat, namesto stegnati. I to je muskul i tio ke se olabaj so praksa.

P.S. Seuste na zenkive nasi im e sTram da si pisat iskreno.
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Toooo Biserka, taka te sakam, od napisanoto se gleda prefrecijata, no mudro kazano i ubavo. Koj sto saka si pravi. Znaci i ti, ako sakas si pravis, no ne e nase da znaeme.
Sepak simple Da ili Ne, ke bese dovolno. Se seguvam. Uzivaj :)
 

Dani^^^

Femme fatale
Член од
8 април 2005
Мислења
1.831
Поени од реакции
21
Има жени што сакаат и го праат тоа,има жени што не сакаат ама пак го праат тоа-као што кажа Acid ,има жени што не сакаат и не го праат тоа. Неможе да се земе генерално во никој случај. Јас само ќе кажам дека припаѓам на третиот тип од тие што ги набројав. Има милион други начини за уживање во сексот кои што верувам се 100 пати по ефикасни. Како и да е не ги осудувам оние кои што си го сакаат и што си го практикуваат аналниот секс ама оние кои што го праат тоа а не го сакаат, само за да бидат cool типки ко што кажа pearl мислам беше....тие ми се за жалење искрено. Така мислам зошто според мене сексот е обострано уживање а не едниот да ужива за сметка на другиот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom