Дали и колку ни е корумпирано судството?

Дали дел од судиите се НЕСТРУЧНИ или КОРУМПИРАНИ

 • Нестручни

  Гласови: 4 8,0%
 • Корумпирани

  Гласови: 6 12,0%
 • Двете

  Гласови: 35 70,0%
 • Не знам

  Гласови: 0 0,0%
 • Не е корумпирано воопшто

  Гласови: 5 10,0%

 • Вкупно гласачи
  50

baramrabota1

Nesuden PRAVNIK
Член од
26 септември 2017
Мислења
124
Поени од реакции
8
Сите сме сведоци на случаеви со корумпирани судии и монтирани суд.процеси.
Јас лично имам таков случај каде СУДИЈА ДОНЕСУВА ПРЕСУДА ВРЗ ОСНОВА НА ПОДНЕСЕН ПОДНЕСОК ВО СУД ОД СТРАНА НА НЕ-ОПОЛНОМОШТЕН АДВОКАТ.
КАДЕ Е ТУКА ГРЕШКАТА ? ВО ШТО СЕ СОСТОИ ? НЕЗНАЕЊЕ НА СУДИЈА ИЛИ КОРУМПИРАНОСТ ???
СПОДЕЛЕТЕ И ВИЕ ДОКОЛКУ ИМАТЕ СЛИЧНА СИТУАЦИЈА ?????
 
Последно уредено од модератор:
Член од
21 март 2011
Мислења
2.419
Поени од реакции
1.521
како си можел/а ваква тема да отвориш ? јас си мислев дека тоа го има само во детските филмови да ги плашат децата.
Шала на страна, ако нешто кај нас е рак на опшеството, тоа е баш тоа правниот систем, тоа треба све со факултетот да се запали со сулфурна киселина, заедно со се говедана во МАНУ.
 

Паланчански

ГрЕбач
Член од
12 јануари 2008
Мислења
1.673
Поени од реакции
1.761
Судството го следам некаде од 1976 година. Верувајте, и тогаш не беше подобро. Не се судеше по закон, туку по слободно уверување (или нечија наредба).
 

baramrabota1

Nesuden PRAVNIK
Член од
26 септември 2017
Мислења
124
Поени од реакции
8
како си можел/а ваква тема да отвориш ? јас си мислев дека тоа го има само во детските филмови да ги плашат децата.
Шала на страна, ако нешто кај нас е рак на опшеството, тоа е баш тоа правниот систем, тоа треба све со факултетот да се запали со сулфурна киселина, заедно со се говедана во МАНУ.
Значи : ЈАС НЕ ВЕЛАМ ДЕКА Е КОРУМПИРАНО СУДСТВОТО ИЛИ СУДИИТЕ..... САМО МЕ ИНТЕРЕСИРА КАКВО Е МИСЛЕЊЕТО НА ЧЛЕНОВИТЕ ОД ФОРУМОВ.
ЗА ТОА ДАЛИ НЕКОЈ СУДИЈА Е КОРУМПИРАН ПОСТОИ АНТИКОРУПЦИСКА КОЈА ГИ ПРОВЕРУВА ПРИЈАВИТЕ.
АКО ПОСТОИ ТАКВО НЕШТО ТОГАШ СУДСКИ СОВЕТ ОДЛУЧУВА.
И НЕ ГЛЕДАМ НЕШТО НАВРЕДЛИВО ТУКА??
ОВА Е ВИД НА АНКЕТА .... ДА ИЛИ НЕ ?????
 

baramrabota1

Nesuden PRAVNIK
Член од
26 септември 2017
Мислења
124
Поени од реакции
8
Значи : ЈАС НЕ ВЕЛАМ ДЕКА Е КОРУМПИРАНО СУДСТВОТО ИЛИ СУДИИТЕ..... САМО МЕ ИНТЕРЕСИРА КАКВО Е МИСЛЕЊЕТО НА ЧЛЕНОВИТЕ ОД ФОРУМОВ.
ЗА ТОА ДАЛИ НЕКОЈ СУДИЈА Е КОРУМПИРАН ПОСТОИ АНТИКОРУПЦИСКА КОЈА ГИ ПРОВЕРУВА ПРИЈАВИТЕ.
АКО ПОСТОИ ТАКВО НЕШТО ТОГАШ СУДСКИ СОВЕТ ОДЛУЧУВА.
И НЕ ГЛЕДАМ НЕШТО НАВРЕДЛИВО ТУКА??
ОВА Е ВИД НА АНКЕТА .... ДА ИЛИ НЕ ?????
 
Член од
28 март 2006
Мислења
16.102
Поени од реакции
8.956
Треба уште една можност -во ред си се или не се корумпирани, такво нешто.
 

baramrabota1

Nesuden PRAVNIK
Член од
26 септември 2017
Мислења
124
Поени од реакции
8
Треба уште една можност -во ред си се.
Ок ке додадам уште еден можен одговор ... само да видам кај се менува таа опција со АНКЕТАТА ???!!!!!????
МОЖЕ НЕКОЈ ДА МИ ПОМОГНЕ КАКО ДА МЕНУВАМ ОПЦИИ
 
Член од
28 март 2006
Мислења
16.102
Поени од реакции
8.956
Можеби кај админите, не сум сигурен. Чисто ради балансирана понуда на одговори.
 

baramrabota1

Nesuden PRAVNIK
Член од
26 септември 2017
Мислења
124
Поени од реакции
8
Можеби кај админите, не сум сигурен. Чисто ради балансирана понуда на одговори.
Ок , ке се обидам .... како да стапам во контакт со админите ??
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
3.409
Поени од реакции
2.401
Треба уште една можност -во ред си се или не се корумпирани, такво нешто.
Што мислиш, ќе има некој што ќе гласа за тие опции??
Доволна е без анкета, па и врапчето на гранка знае какво ни е судството, дека ни П немаат од правда делење....катастрофа невидена, ама платите им се астрономски, сами си ги качуваат, сами си одлучуваат, па дури и ретроактивно да си земат за 6 месеци...ма бруки се маме им нивно расипано, ќе горат во пеколот:vozbud:
 
Член од
28 март 2006
Мислења
16.102
Поени од реакции
8.956
Што мислиш, ќе има некој што ќе гласа за тие опции??
Да не го цитирам @Паланчански Го делам истото мислење, само сега се извадени на чистина со медиумиве
Ок , ке се обидам .... како да стапам во контакт со админите ??
можеш овде

ама од друга страна и не мораш да си усложнуваш. Колкумина би го штиклирале тој одговор, не знам, да не испадне џабе трудот.
 

baramrabota1

Nesuden PRAVNIK
Член од
26 септември 2017
Мислења
124
Поени од реакции
8
Да не го цитирам @Паланчански Го делам истото мислење, само сега се извадени на чистина со медиумиве
можеш овде

ама од друга страна и не мораш да си усложнуваш. Колкумина би го штиклирале тој одговор, не знам, да не испадне џабе трудот.
Ако де ..... сепак ова е ДЕМОКРАТСКО ПРАВО ????
ДА ПРАШАШ НЕШТО И ДА ТИ СЕ ОДГОВОРИ СО " ДА " или " НЕ " Е 100% ДЕМОКРАТСКИ
 
На врв Bottom