Дали и каков часовник поседувате?

Г

Гоццццце

Гостин

Своч, само внатрешноста е бела и има минутни бројки.
 

aLeKsAnDaR-aKi

The Duke
Член од
29 октомври 2007
Мислења
167
Поени од реакции
0
сакам убави и скапи часовници,но бидејќи сум сеуште „мал“ повеќе одбирам спортска варијанта и секако поефтина -барем достапна за мене.Сонувам за Seiko или Rolex...
 

korun

lame
Член од
21 октомври 2007
Мислења
389
Поени од реакции
28
Јас од мал си користам CASIO и се супер!!!!!
 

Болиглава

A cold fact
Член од
16 јуни 2007
Мислења
4.701
Поени од реакции
2.353
Главно не носам часовници од причина што не можам да ги трпам на рака(ме чешаат, гребат) и не се осеќам убо.
Но ако земам некој часовник би зел Swatch или Rolex....но за то има време:)
 

radica

never mind
Член од
21 октомври 2007
Мислења
599
Поени од реакции
36
Otkoga imam mobilen , a toa se 5 god. ne nosam casovnik. Se razbira deka sakam ubav casovnik. Na primer eden koj mi se dopaga e dobar model na Calvin Clein. Kosta okolu 15000 den. Neznam dali da si go kupam. Epten e faca!
 

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
Јас имам Casio Oceanus и Citizen ,двата ги добив за матура а инаку кога ќе имам доволно пари дефинитивно ќе си купам Seiko на само навивање, за кој не треба батерија, како на пример овој:



или овој

 

Billa Bong

I love Basketball
Член од
14 август 2006
Мислења
6.590
Поени од реакции
11
Не користам саат....

Мобилниот е одличен саат:)
 

Orkad

The Master
Член од
5 октомври 2007
Мислења
1.010
Поени од реакции
10
порано имав пасија кон часовниците и имав касио, но сега не носам часовник бидејки го гледам сатот на мобилката....ама шо знам кај шо ги гледам сликиве од часовници на темава...хммммм можда ке си купам и јас еден
 

oBi_VaN

Is the man!
Член од
11 ноември 2007
Мислења
756
Поени од реакции
21
aha,i ja imam eden swatch so ne go nosam od prosta prichina sho nema baterija a nikako da mi tekne da mu ja smenam..... dosta mi e saatot od mobilniot:) A inace na dedo mi mu kupiv mnogu zverski saat sea pred mesec dena!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom