Дали има спас за човекот?

Член од
31 март 2019
Мислења
37
Поени од реакции
46
Со оглед на човечкото стање денес, не. Мада, има мала надеж..
 
Член од
8 февруари 2020
Мислења
4.867
Поени од реакции
7.255
,,,spas za chovek od chovek nema,nitu ke ima,kako se razvivaat sostojbive na globalno nivo samo na polosho odi,,,
Имај надеж, чим Кралицата излезе и кажа ќе се видиме пак, можеби нешто во меѓувреме тргнало на подобро :toe:
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
Имај надеж, чим Кралицата излезе и кажа ќе се видиме пак, можеби нешто во меѓувреме тргнало на подобро :toe:
Полошо ќе биде ,а кралицата јок туку само Господ


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Член од
8 февруари 2020
Мислења
4.867
Поени од реакции
7.255
Полошо ќе биде ,а кралицата јок туку само Господ


Sent from my iPad using Tapatalk
Е што Господ сеа у темава.... Да не се симне од облаците и за уши ќе не фати ... Сами ако не решиме да се опрајме, друг ништо не прави, ама мораме прво лично себеси.

Кажав Кралицата во смисла дека изгубиле битката со нејзините пајташи, па ќе се повлечат додека да се регрупираат, а ние малку ќе здивнеме од нив :D
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
Е што Господ сеа у темава.... Да не се симне од облаците и за уши ќе не фати ... Сами ако не решиме да се опрајме, друг ништо не прави, ама мораме прво лично себеси.

Кажав Кралицата во смисла дека изгубиле битката со нејзините пајташи, па ќе се повлечат додека да се регрупираат, а ние малку ќе здивнеме од нив :D
Знам дека не е ова тема за Господ но сепак во откровението на Јован баш си опиша денешната ситуација и исто така и во евангелието на Матеја 24глава но тоа е друга тема .
Туку како што кажа кралицата е игнорирана и папата па и Трамп туку пајташите треба нив да се руши е тек тогаш сонцето ќе нè огрее ама за жал кратко ќе трае и пак ќе се појави полоши пајташи значи се е до народот


Sent from my iPhone 8 Plus using Tapatalk
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
Едно не ми е јасно, се крстат сите на материјалистичко-редукционистички принципи.... од друга страна подржуваат убивање на животни кои имаат поголеми мозоци од нашите. Проклети сме.....ако не постои пекол тоа е најголемата утка.
Видеово ми е исто така болно како пред 10 год...
 

shutrak

opsenar
Член од
3 јуни 2011
Мислења
36.787
Поени од реакции
29.225
Едно не ми е јасно, се крстат сите на материјалистичко-редукционистички принципи.... од друга страна подржуваат убивање на животни кои имаат поголеми мозоци од нашите. Проклети сме.....ако не постои пекол тоа е најголемата утка.
Видеово ми е исто така болно како пред 10 год...
,,,,ako odime po taa logika se postavuva i prashanjeto za nasheto prichinsko postoenje kako zhivotinska vrsta,,,
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
,,,,ako odime po taa logika se postavuva i prashanjeto za nasheto prichinsko postoenje kako zhivotinska vrsta,,,
Нашето постоење е очигледно експеримент кој завршил лошо. Има некоја фабричка грешка која е во нас....многу време сакав да верувам во човештвото, арно ама многу поубаво место би била планетава без нас. Ние сме тука странци.....повеќе од очигледно е тоа.
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.709
Поени од реакции
9.541
Сами сме криви за сето она што му се случува на човештвото и ете, редно е да се направи едно големо спремање, една генералка, чистка на земјата..така да, ако гледаме од друга страна, ова лошо има и добра страна, после тоа човекот ќе живее во почиста средина и со помирна душа:)..бидејќи и душевно ќе се прочистиме:)
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.225
Поени од реакции
78.816
Пошто човекот е во Малкут, спас само преку Синот, т.е. Тифарет.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom