Дали имате чести промени на расположение?

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Насловот на темава е доволно јасен: Дали имате чести промени на расположение?
Дали во еден ден расположението знае често да ви се менува или генерално сте константни со расположение без големи промени?
Дали е доволна ситница да ви го промени колосекот на расположението за тој ден или сепак не?
 
D

devojcence

Гостин
po sto pati dnevno menuvam raspolozeni od najsreknja do najtazna neznam do sto e. najverojatno ljubov.
 

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
10.033
Поени од реакции
14.963
Многу често менувам расположение. Тоа ми се случува најчесто на работа. Се се води од она: Ако твојот шеф имал лош ден, не бери гајле. И ти ќе го имаш.
Проблемите го менуваат расположението.
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.819
Инаку по станувањето си го знам расположението. Или чалнат да бидам и кулирачки да го терам денот, или онака..мех да чекам да помини. Не преземам нешто за нагло да го сменам, во стилот тмурен сум, ајде да земам да шетам и да се разведрам. Ќе уживам и во тмурноста ако треба. Некогаш онака лагано, ако чувствувам повеќе енергија од вообичаено, се заебавам со околинава, од семејство, па и пошироко.

Дали имам чести промени? Па не би рекол. Вечито сум буљаш.
 

.:MadMan:.

Ретардиран
Член од
20 август 2010
Мислења
843
Поени од реакции
1.781
Ноуп, секогаш сум добро расположен, може ќе се намрштам ако ме изнервира некој али тоа е моментално и ретко и одма ми поминува, изгледа имам челични живци и не ми влијае околината на расположението...:свиркам:
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Што да образложам.Имав воља да образложам,ама ми се промени расположението па изгубив воља за долг пост затоа пишав само Да.
Е па ок, затоа ќе ти бидат избришани мислењата, па кога ќе имаш волја образложи ги.
 

NelTu

Coffee addict
Член од
1 август 2011
Мислења
2.370
Поени од реакции
7.013
Даа, и тоа како. Обично на сабајле ако сум happy вечерта сум down, и обратно.
Онака константно happy или down цел ден не ми се десило.
 
Ф

Флеш

Гостин
Тажен сум,јади чоколадо , љут сум,јади чоколадо .....
 

smihajlo

Superposition, Relentless
Член од
11 август 2010
Мислења
3.668
Поени од реакции
4.397
Генерално не.
Зависно од ситуација инаку не.
Не.
 

HellRaiser

Реметам кајганџии
Член од
1 јануари 2014
Мислења
815
Поени од реакции
854
Моето расположение е секогаш happy освен ако некој други не ми го расипат.
 
Член од
16 септември 2013
Мислења
687
Поени од реакции
514
Кога сум среќен, цел ден сум среќен. Може да се проемни ако не дај боже нешто лошо се случи.
А кога сум тажен, тогаш тешко дека некој ќе ми го смени расположението во текот на денот.
 

King B

Bears. Beets. Battlestar Galactica.
Член од
24 јануари 2011
Мислења
1.801
Поени од реакции
4.076
Имаме богами. Толку чести што се размислуваме да одиме да се провериме. Најискрено.
 
Член од
5 април 2014
Мислења
30
Поени од реакции
25
Пречесто, од тажна во среќна и обратно пошто расположението многу ми зависи од ситуацијата и луѓето кои се околу мене. Не сакам луѓе кои шират негативна енергија или песимисти и некад колку и да се трудиш да се расположиш, слушајќи такви луѓе едноставно неможеш.
 

Gregor

Оbserver
Член од
6 февруари 2013
Мислења
1.021
Поени од реакции
1.935
Утрнав на ситници! Немам често такви моменти на „биполарност“. Се ми е во ред со допаминот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom