Дали имате страв од заболекари?

  • Креатор на темата Кнез Мишкин
  • Време на започнување

Дали имате страв од посета на заболекар?

  • да

    Гласови: 11 34,4%
  • не

    Гласови: 21 65,6%

  • Вкупно гласачи
    32
  • Гласањето е завршено на .
Член од
24 септември 2009
Мислења
245
Поени од реакции
35
Lele ja iam traumi od zabolekari, mn mi e strav i se ezam od tie aparatite :S Naredna nedela ke idam da mi gi plombiraat edinstvenite neplombirani zabi :S NEKJAAAAAAAAAAAAAAM! :cry:
 
M

M del Mar

Гостин
Најголем уплав иам за заболекари...Порано повеќе...како мала се сеќавам ке ме однесат на стоматолог и ке седнам на таа столицата и додека стоматологот припреми се што е потребо мене да ме нема низ врата...
 
Член од
6 јули 2009
Мислења
491
Поени од реакции
16
Страв од стоматолог? Јас не страв, уплав имам. Уште пред да седнам на столот кога ќе ја осетам миризбата и тоа звукот на машината почнувам да позеленувам и да се онесвестувам. Не дека е нешто страшно, болка како болка се издржува, али тоа ЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗ на машината ууууууууууууххххххххх од памет вади, самата машина ствара страв. Еднаш пробав тампони си ставив во уши за да не ја слушам машината али узалуд. :)
 

skywallker77

realen pragmaticar
Член од
1 октомври 2009
Мислења
223
Поени од реакции
28
Najmnogu od se se plasam od zabar normalno koga sum kaj nego na stolica.
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
9.998
Поени од реакции
6.023
Страв ненормален, ја сум рекол коа идам на Забар, а тоа беше пред 5 години, доста одамна дека ако сакааат заби да ми праат ЦЕЛОСНА анестезија, па шо сака нека им прави на забите. Еднотавно таа болка не можам да ја поднесам, се друго е полесно.
 

Qwerty!

Knowledge is power:O
Член од
28 јуни 2008
Мислења
803
Поени од реакции
11
од заболекари да од заболекарки не:vozbud:
 

Петра П.

насмевка
Член од
16 јануари 2008
Мислења
2.724
Поени од реакции
6.297
.. порано немав страв .. со уживање одев и одвај чекав бушалката со вода да ми ја пушти ...сеа како шо растам се поголема дрсла сум :toe: Арно шо имам муабетџија заболекар па поинтресно е :)
 
Член од
16 октомври 2009
Мислења
593
Поени од реакции
28
Па немам некој голем страв освен од тоа што буши на живо и што боли многу.Немам на забар отидено од 4 одделение,а и фала му на бога сите заби ми се здрави.
 
?

..........

Гостин
Имам многу страв...редко одам ама.кога одам на заболекар се тепам внатре лудница станува....

последниот пат кога бев типот извади шприц од 50 кб ...со оние кој шприцат некоја течност врз заби..
а мојата реакција; му ја фатив раката и му викам ..оооуууууу пријателе шо намисли да правиш со тоа:vozbud::vozbud::vozbud:
 
N

navivacka

Гостин
Немам од сите заболекари туку само од Жаклина...жената нема осет еј:uvo:.Од 5 одд немам одено кај неа,последен пат кога бев се чудам се уште како жива излегов:nesvest:
 

Human

Explorer
Член од
10 октомври 2009
Мислења
12.011
Поени од реакции
4.669
Имам и тоа каков страв ама најмногу од тоа бушалката.... ептен гнасна работа..... не се поднесува.
 

Fragola

највкусната јагодка..
Член од
25 септември 2009
Мислења
301
Поени од реакции
7
Неам страв само непријатно ми е кога идам..особено ме фаќаат бедови коа треба да ми се струга некој заб,а обично не ставам анастезија..фала богу неам некој проблем посебен па одамна неам отидено освен за рутинска проверка.
 

SiSSi_

Princess.
Член од
17 март 2009
Мислења
69
Поени од реакции
10
Majka mi e zabolekarka! :icon_bigg
Od sekogas mi e bilo cudno sto decata se plasea od zabolekari? Ja koa odev (i seuste koa odam) tamu mi e super, uzivancii.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom