Дали имате страв од заболекари?

  • Креатор на темата Кнез Мишкин
  • Време на започнување

Дали имате страв од посета на заболекар?

  • да

    Гласови: 11 34,4%
  • не

    Гласови: 21 65,6%

  • Вкупно гласачи
    32
  • Гласањето е завршено на .

Forrest Gump

низа1
Член од
12 ноември 2009
Мислења
7.038
Поени од реакции
29.618
Дали би помислиле дека ова е стоматолошка ординација? Изгледа толку фенси однадвор а :icon_mrgr::D?









 

King B

Bears. Beets. Battlestar Galactica.
Член од
24 јануари 2011
Мислења
1.801
Поени од реакции
4.076
Дали би помислиле дека ова е стоматолошка ординација? Изгледа толку фенси однадвор а :icon_mrgr::D?









Џабе.
И у Дизниленд да напраат ординација пак ќе се плашам -.-
 

~Bunny

Magic wand...
Член од
13 септември 2010
Мислења
902
Поени од реакции
1.266
Кога ќе го чујам тоа ззззззззззззз кожа ми се ежи :eek: Да се плашам ама и покрај стравот редовно посетувам заболекар.
 

Decoturf

Базинга
Член од
30 октомври 2010
Мислења
504
Поени од реакции
74
Некои од алаткиве што си ги ставал по слики уште се исти вакви, само рачките им се преработени и помали се со поергономичен дизајн за убаво да лежат во рака.
Види ја бе, алал да и е, абе како роителите да и се стоматолози ;)
Инаку не немам страв воопшто !:cool:
 

miki002

Фејл гејмер
Член од
18 февруари 2010
Мислења
369
Поени од реакции
269
Страв немам, ама имам лошо мислење за тие кајшто сум бил, не генерализирам.
Од искуство, ако забот неможе да се поправи, дај извади го и да ставиме имплант, а не да го „лечиме“ 5-6 пати со пломба која отпаѓа за месец, па после од стругање за пломби да нема ни парче од забот, па да го вадиме со методи од 18ти век... мислам професионалец треба да знае што се лечи а што треба да се замени со вештачко, е сега дали повеќе пари ќе инкасираат од ова „бесконечно“ лекување или директно со вадење на заб, па вметнување имплант со челично јадро (завртка) незнам.
Тројца заболекари, 3 заба, иста приказна...
 

Cheross

COOL BOY
Член од
27 август 2011
Мислења
548
Поени од реакции
381
па треба да го оперирам умникот т.е. да го извадам имам рок овој месец,ама никако да одам за термин.и со анестезија и пак некако кочница имам.
 

Forrest Gump

низа1
Член од
12 ноември 2009
Мислења
7.038
Поени од реакции
29.618
Eeej колеги мои ( заболекароплашачи) на нет сум читал дека при забоболка потребно е лагано да се масира со лед подрачјето меѓу палецот и показалецот ( 5 -7 минути) и ондах меџик - забоболката минела. Таму се наоѓале завршетоците на нервите кои биле поврзани со центарот у мозокот кој ја контролира болката во рацете и главата.

П.с Само напред!
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
5.872
Поени од реакции
7.295
Хаос е...не сакам ни да се приближам...дефинитивно најгадно нешто:D
Коа ќе почне она да струга...се ежам ЦЕЛ!:eek::(
 
Член од
27 април 2011
Мислења
2.306
Поени од реакции
3.043
Најдобро беше кога ми вадеа 6ка а мене анестезијата не ми делуваше....после 4 месеци залудно лекување се решија да ми ја извадат ( што требаше да се направи уште во првиот месец...али што поише лечење тоа поише кеш така да ) ... не со метод од 19 од 5 век ми ја вадеа....3јца доктори за глава ме држеа дур едниот неможеше забот со клешта да ми го извади пола саат ........ господ у гаќи го видов.
После ова од бушење и такви глупости уопште не се прпам.
 

Forrest Gump

низа1
Член од
12 ноември 2009
Мислења
7.038
Поени од реакции
29.618
Секогаш постои и друга опција, да речеме - уличен заболекар уај нот...

 
Г

ГОЦ-К.О

Гостин
Најдобро беше кога ми вадеа 6ка а мене анестезијата не ми делуваше....после 4 месеци залудно лекување се решија да ми ја извадат ( што требаше да се направи уште во првиот месец...али што поише лечење тоа поише кеш така да ) ... не со метод од 19 од 5 век ми ја вадеа....3јца доктори за глава ме држеа дур едниот неможеше забот со клешта да ми го извади пола саат ........ господ у гаќи го видов.
После ова од бушење и такви глупости уопште не се прпам.
Абе да те прашам нешо...На тоа место имаш дупка,или ти ставија заб од тие вештачките?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom