Дали забивате на кошот?

Дали забивате на кошот?

  • Да

    Гласови: 72 35,8%
  • Не

    Гласови: 129 64,2%

  • Вкупно гласачи
    201
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.834
Поени од реакции
10.147
ја сум 189цм и го куцам, ама треба играње не мора посебни вежби одразот се намалува доколку правиш пауза на пр. во зима воопшто да не играш, и на пролет или лето на почеток нормално е да имаш изгубено одраз.
 
Член од
8 април 2014
Мислења
146
Поени од реакции
17
Dajte malku da ja zivneme temava ima novi programcinja za skok na Internet pa dali nekoj kupil ili ima gledano nes od net za skok?
 
Член од
23 јуни 2016
Мислења
32
Поени од реакции
3
Да ве питам , скокање со јаже дали помага да се извисочиш уште некој сантим ?
 

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
4.348
Поени од реакции
3.987
Да ве питам , скокање со јаже дали помага да се извисочиш уште некој сантим ?
Da se izvisis ne pomaga, no da go zgolemis odrazot pomaga, na kosarkarite cesto del od treningot im e so jaze.

P.S jas zabivam samo koga sum vo forma so kilaza i so igranje, na leto, sea von forma mozam samo da se besam na obrac da zabijam ne.
 
Член од
3 март 2013
Мислења
2.678
Поени од реакции
1.357
Da se izvisis ne pomaga, no da go zgolemis odrazot pomaga, na kosarkarite cesto del od treningot im e so jaze.

P.S jas zabivam samo koga sum vo forma so kilaza i so igranje, na leto, sea von forma mozam samo da se besam na obrac da zabijam ne.
Според мене најдобра вежба за одраз е со тегчина на нозе и да скокаш во висичина на некој предмет, па со тек на време да се оди на повисоко. :D
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.042
Поени од реакции
6.651
Да ве питам , скокање со јаже дали помага да се извисочиш уште некој сантим ?
да извишиш во никој случај, до 16 години играњето баскет или одбојка делува да се извиши некој сантиметар, али редовно играње да не речам секој ден
 
Член од
23 јуни 2016
Мислења
32
Поени од реакции
3
Фала ви за коментарите , нешто на пример што помага да извисиш уште некој сантим ? , имам слушнато за тегнење на вратило .. п.с имам 16 години висок сум 175cm , затоа сакав да ве прашам да извисочам уште некој сантим до 180cm ако достигнам арно ќе е .. инаку играам кошарка секоја ден :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom