Дали забивате на кошот?

Дали забивате на кошот?

  • Да

    Гласови: 72 35,8%
  • Не

    Гласови: 129 64,2%

  • Вкупно гласачи
    201

InSuLaNeR

A man who never was a boy.
Член од
13 јули 2009
Мислења
878
Поени од реакции
107
Па мислам дека е јасно прашањето!

Јас инаку забивам ама неможам со баскет уште ама,со ракометарска топка ме бидува!:helou:
 

InSuLaNeR

A man who never was a boy.
Член од
13 јули 2009
Мислења
878
Поени од реакции
107
Eдно прашање до сите:Како да си го надградиш вертикалниот скок или да скокаш повисоко некој ако знае некој метод што го користел нека напише!! ФАЛА ОДНАПРЕД И ЗА ОДГОВОРИТЕ НА ТЕМАТА!!! позз
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Ја праев Air Alert III програмата пролетта, до деветта недела од петнаесет, не е теоретски можно ако не си професионалец да издржиш 15 недели. После недела пауза од вежбање после деветтата недела, го куцав со две раце, со една да не прам муабет. Со тек на време се губит скокот, ама со ракометарска уште го забивам.
 

InSuLaNeR

A man who never was a boy.
Член од
13 јули 2009
Мислења
878
Поени од реакции
107
Bez basket IZI , ali so bakket ne , mala saka imam ...
Да ми ја видиш мојата шака ќе се онесвестиш!!!:smir:

Ја праев Air Alert III програмата пролетта, до деветта недела од петнаесет, не е теоретски можно ако не си професионалец да издржиш 15 недели. После недела пауза од вежбање после деветтата недела, го куцав со две раце, со една да не прам муабет. Со тек на време се губит скокот, ама со ракометарска уште го забивам.
Аха.. значи треба да си упорен и успева а?:salut::salut:
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Аха.. значи треба да си упорен и успева а?:salut::salut:
Абе, види вака... 1.90 сум сеа, 1.89 еве да бев пролетта, сеедно. Спореди си со твоја висина, и размисли дали вредит да се помачиш за да мојш да забиваш. Програмата е тешка и премногу напорна, после трета недела не мојш да ојш нормално, после петта осеќаш веќе тешко воспаление на мускули и имаш болки и дур лежиш. Ама после деветта недела, јас ти гарантирам минимум плус десет центиметри од одразот шо го имаш сега. Секако, ако ја изработиш правилно програмата, без прескокнување, кратење или забушавање.
 

InSuLaNeR

A man who never was a boy.
Член од
13 јули 2009
Мислења
878
Поени од реакции
107
Абе, види вака... 1.90 сум сеа, 1.89 еве да бев пролетта, сеедно. Спореди си со твоја висина, и размисли дали вредит да се помачиш за да мојш да забиваш. Програмата е тешка и премногу напорна, после трета недела не мојш да ојш нормално, после петта осеќаш веќе тешко воспаление на мускули и имаш болки и дур лежиш. Ама после деветта недела, јас ти гарантирам минимум плус десет центиметри од одразот шо го имаш сега. Секако, ако ја изработиш правилно програмата, без прескокнување, кратење или забушавање.
1.83 сум јас имам прилично добар скок мислам дека ќе го испробам ова ама тоа ќе биде летото!! фала за информациите !!! :salut::salut:
 

Гробар Мкд

Не дамо Титулу !!!
Член од
19 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.442
Јас сеуште неможам да забивам, а иначе го фаќам обрачот... некаде 1,82 cm сум висок, имам добар скок... а и голема шака имам таман за да го прифатам баскетот за забивање... но ќе ми требаат уште добри 5-6 cm за да забивам... а и не сум професионален кошаркар, туку играм баскет за рекреација, еден вид хоби ми е :smir:
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
2.902
Поени од реакции
1.528
Прво да те пофалам за темата, браво и јас мислев да отворам ваква тема само се плашев поголемите батковци да не ми се смеат и да не ме заебаваат ко ќе ме видат во маало. Иначе јас забивам со една рака.
 

InSuLaNeR

A man who never was a boy.
Член од
13 јули 2009
Мислења
878
Поени од реакции
107
Прво да те пофалам за темата, браво и јас мислев да отворам ваква тема само се плашев поголемите батковци да не ми се смеат и да не ме заебаваат ко ќе ме видат во маало. Иначе јас забивам со една рака.
Фала за пофалбата брат!!:smir:
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.445
Поени од реакции
68.658
Неможам нити да го дофатам обрачот иако имам 180 цм:kesa: Уште подалечно ми е да закуцам. Ај ќе биде некад:wink::nesvest:
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.951
Поени од реакции
5.508
Последните две години од средно успевав да го забијам кошот... сега кошарка играм по два-три пати годишно, и тоа си го прави своето. Баш ме интересира таа програма од Fantom-oв, никогаш не сум забивал со две раце, баш ќе биде интересно :pos:
Инаку сум висок 192 :)
 

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
6.823
Поени од реакции
6.346
:pos2::pos2:Ќе бидне некогаш.Со моите 172 цм ќе закуцам на свети никад.Иаку имам доста голем одраз не можам да скокнам толку за да забијам:tapp:
 
M

Mario Gómez

Гостин
Едвај обрачот го дофаќам инаку сум висок 1.84 цм. Немам образ и сакам Фантом да ми го даде програмчето за вежбање.:helou:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom