Дали жена може да биде силувана по телефон?

Статус
Затворена за нови мислења.

Misirkov

Модератор
Член од
17 март 2005
Мислења
11.528
Поени од реакции
1.553
Родителитe на една 20. год. девојка, тврдат во суд во Тунис дека ќерката им е силувана. Како директен резултат на интимен, еротски разгвор со еден маж по телефон, девојката се губи, почнува да вика и ја губи невиноста, односно и пука хименот.

Адвокатот на семејството вели дека постои чин на "вербален секс".

Колку што знам, досега немало маж кој бил теретен за силување по телефон.

Што мислите вие?


TUNIS, Tunisia, April 27 (UPI) -- A Tunisian family alleges their daughter was raped during a telephone conversation with a man, a lawyer for the family said.

The 30-year-old man said he never touched the young woman. But he acknowledged he heard her scream while they were "totally into" an erotic telephone conversation -- and that she reported bleeding, Al Arabiya reported.

Maha al-Metebaa, a lawyer representing the family, told the Kuwaiti newspaper Al-Qabs the case needs careful investigation because of its unprecedented allegations. He said a medical examination had determined that the woman, 20, was no longer a virgin.

"The intercourse did take place with all its details but verbally only," he said. "The sexual act did not really happen because the physical proximity factor is not there, yet it happened because there is a direct physical impact – the loss of virginity."

http://www.upi.com/NewsTrack/Top_News/2008/04/27/was_woman_raped_on_telephone/5602
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.672
А оваа да не беше онадена пред тоа, па незнаеше како да соопшти? Се сваќам ама силување преку телефон.... Ај во реалност, машкото е посилен ова она можи ке ја силува некако. Ама преку телефон? Инаку ако нејќела да праи муабет едноставно спушти слушалка и толку.
 

Apokalipto

(М)
Член од
4 март 2007
Мислења
15.578
Поени од реакции
2.575
А ја употребила слушалката при чинот на "силување" ?
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.813
Поени од реакции
25.386
Глупости значи.:icon_roll:
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.332
Слушалката треба да ја тужи девојката за малтретирање:pos2:
 

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.708
Поени од реакции
808
Што се нема да видам и прочитам...Силувана по телефон? o_O :pos2:
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.672
Ова може да се тури на насловна... Девојки внимавајте, силувачи силуваат он-лајн :pos: Од денеска ни на нет не сте повеќе сигурни. Се некој од некаде може да налета.
 

Vnuce

http://abix.mk
Член од
20 март 2006
Мислења
2.602
Поени од реакции
220
Викаш може и преку МСН, а? :pos:

Чекај малку... па дури и да е точно... дека од преголема возбуда како резултат на еротскиот разговор и пукнал хименот. ОК.. нека и биде...
Она своеволно учествувала во разговорот... крај на муабетот.

А, значи сепак може да се ебеш*, а да не ти влезе, а? :pos:
 

TheBestTipster

Избраниот
Член од
8 март 2008
Мислења
2.392
Поени од реакции
97
Osven ak ne si go butnala telefonot megu noze , NEMA SANSI !!

1005 pred toa se ebela pa sega se plasi da im kaze na svoite , znaeme kakvi glupi i zaostanati zakoni imaat ...
 

Apokalipto

(М)
Член од
4 март 2007
Мислења
15.578
Поени од реакции
2.575
Викаш може и преку МСН, а? :pos:

Чекај малку... па дури и да е точно... дека од преголема возбуда како резултат на еротскиот разговор и пукнал хименот. ОК.. нека и биде...
Она своеволно учествувала во разговорот... крај на муабетот.

А, значи сепак може да се ебеш*, а да не ти влезе, а? :pos:
Абе ова значи побивање на оваа древна дефиниција :pos: туку арно си реков погоре, слушалката е крива за се, ахх ова бежичните што праат.
 

mRnO

И по mRnO,mRnO
Член од
16 април 2006
Мислења
6.263
Поени од реакции
50
Какви се глупости не ќе напишат по нетов :pos:...A до негде и држи логика,кога веќе постио телефонски секс,значи постои и телефонско силување :pos:
 

ФлоуБТ

Потпис: Clever Bastard
Член од
17 февруари 2008
Мислења
1.582
Поени од реакции
66
Викаш може и преку МСН, а? :pos:

Чекај малку... па дури и да е точно... дека од преголема возбуда како резултат на еротскиот разговор и пукнал хименот. ОК.. нека и биде...
Она своеволно учествувала во разговорот... крај на муабетот.

А, значи сепак може да се ебеш, а да не ти влезе, а? :pos:
:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.555
Поени од реакции
1.493
Викаш може и преку МСН, а? :pos:
Очигледно дека може:pos: Заеби ова јас сега сите жени што ми се на мсн на блок ги ставам...никад не знаеш може да и се скине хименот само онлајн кога ќе те види па после ете ти тужба.
 

tiffany

Тифаниум
Член од
20 мај 2007
Мислења
742
Поени од реакции
13
И за некоја година девојката ќе напише книга „10 начина, како да им соопштиш на твоите родители дека си сексуално активна “ :ahmm:
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
3.943
Поени од реакции
2.049
Абе ај таа шо си е глумица е, ама родителиве да се до толку за нигде... :tapp:
 
Статус
Затворена за нови мислења.
На врв Bottom