Дали е време да раскрстиме со Србија...

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
A me interesira sto mislis za USA i UK ,ne se mozebi oni glavnite neprijateli?
Оној што сеуште има окупирано територија на друга држава се смета за главен непријател,освен доколку државата јавно не се откажала од таа територија со службен акт,како што тоа го имаат направено САД и УК со една така поодамнешна декларација,која ме мрзи да ти ја барам по интернетиве а не сум платен за тоа.:toe:
 
Член од
14 февруари 2008
Мислења
1.010
Поени од реакции
12
Оној што сеуште има окупирано територија на друга држава се смета за главен непријател,освен доколку државата јавно не се откажала од таа територија со службен акт,како што тоа го имаат направено САД и УК со една така поодамнешна декларација,која ме мрзи да ти ја барам по интернетиве а не сум платен за тоа.:toe:
:D Tocno toa deka ni se neprijateli i Bugarija i Grcija radi okupiranata teritorija,ali zborov mi bese deka ovie indirektno se pogolemi neprijateli, ne samo na nas tuku i na polovina svet ,kaj ke stapnat nivni spioni i platenici ima problemi od najrazlicen tip.
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
2.802
Поени од реакции
98
Abe more klosari ... Vie ke raskrstuvate so nekoj :uvo:

Koj Ve bre saka ..sto si davate vaznost sto bilo bilo ... zivejte si zivot kako znaete i umeete ..

Vi bara li nekoj ? Saka da Vi zeme Srbin teritorija li ?

Abe ne Ve ebat dva posto sto ima da raskrstuvate Vie ...koi ste Vie ????

Ve moli nekoj da gi sakate postuvate pa ke raskrstuvate ???

Ebem Vi Vasha demokratija so vrski...

A ti Garfild malokurecu da ne si administrator bi te podbral da ne mozesh da si soberesh gakite kaj ti se so FAKTI egocentricno stvorenje ...

Koj ti dava za pravo da vredjash eden cel narod i da lecish licni frustracii kriejki se za Makedonizmot

I so ke me zemete na zub sea ke mi mavnete BAN li ???

Boli me ovaj Srpski kurac na kraju kraeva ako ste tolku nepravedni i slepi , so temata sirite nacionalna omraza a u forumski pravila toa e nedozvoleno...


Srbite Vi se krivi a ?

Za kur ne Ve biva vas sto ste pisale tuka kompleksasi nevideni... koj Ve be broi uopste za nekakva igra od Srbija NIKOJ ...nebitni ste ...i ja ne bi Vi prael muabet da ne ziveam tuka ...jakite stihovi...

Raskrstete be cyber variori, raskrstete cim se prasues dal treba da raskrstis pravilno e da raskrstis i da bides MAKEDONEC ...narod ..znaete kakov e toa cuvstvo ???

Nikoj ne vi teba a najmalce da raskrstuvate so nekoj ... naprajte si nacija ednash... imate 3 godini od mene da ja napraite... prajte ja i bidete Makedonci

No Makedonec po emne ne e plasliv od tudjo vlijanie ...toj zane koj e ei nema potreba da se plasi od drugite ...

Dali ste makedonci ili flotantna masa ?

Sto ima da se raskrstuvate ?

ne mozete da imate prijatelstvo ili mora da imate kompleksi i omraza ????

NACIONALNO edinstvo barate po forumi a za eden protest ne mozete se sobeerete 10 dushi ... kloshari edni zadtastatusrki ( izvini PIKO )

Ke raskrstuvate Vie klosari niedni... bidete prvo edno MAkedonci pa posle kje praime muabe , Makedonec ne se stanue so plukanje nad nekoj drug nego so dostoinstvo,,, ovde sum zapoznal samo licno edno dete koe e Makedonec ... bas Makedonec ova se drugo fake ... iskompleksirani Makedoncinja raskrstuvajte samo Vie ... stanoja otvara tema koj e dete a Vie se jachate ..eden so drug i sirite omraza stajte si prst nacelo :uvo:
 
Член од
14 февруари 2008
Мислења
1.010
Поени од реакции
12
Abe more klosari ... Vie ke raskrstuvate so nekoj :uvo:

Koj Ve bre saka ..sto si davate vaznost sto bilo bilo ... zivejte si zivot kako znaete i umeete ..

Vi bara li nekoj ? Saka da Vi zeme Srbin teritorija li ?

Abe ne Ve ebat dva posto sto ima da raskrstuvate Vie ...koi ste Vie ????

Ve moli nekoj da gi sakate postuvate pa ke raskrstuvate ???

Ebem Vi Vasha demokratija so vrski...

A ti Garfild malokurecu da ne si administrator bi te podbral da ne mozesh da si soberesh gakite kaj ti se so FAKTI egocentricno stvorenje ...

Koj ti dava za pravo da vredjash eden cel narod i da lecish licni frustracii kriejki se za Makedonizmot

I so ke me zemete na zub sea ke mi mavnete BAN li ???

Boli me ovaj Srpski kurac na kraju kraeva ako ste tolku nepravedni i slepi , so temata sirite nacionalna omraza a u forumski pravila toa e nedozvoleno...


Srbite Vi se krivi a ?

Za kur ne Ve biva vas sto ste pisale tuka kompleksasi nevideni... koj Ve be broi uopste za nekakva igra od Srbija NIKOJ ...nebitni ste ...i ja ne bi Vi prael muabet da ne ziveam tuka ...jakite stihovi...

Raskrstete be cyber variori, raskrstete cim se prasues dal treba da raskrstis pravilno e da raskrstis i da bides MAKEDONEC ...narod ..znaete kakov e toa cuvstvo ???

Nikoj ne vi teba a najmalce da raskrstuvate so nekoj ... naprajte si nacija ednash... imate 3 godini od mene da ja napraite... prajte ja i bidete Makedonci

No Makedonec po emne ne e plasliv od tudjo vlijanie ...toj zane koj e ei nema potreba da se plasi od drugite ...


Dali ste makedonci ili flotantna masa ?

Sto ima da se raskrstuvate ?

ne mozete da imate prijatelstvo ili mora da imate kompleksi i omraza ????

NACIONALNO edinstvo barate po forumi a za eden protest ne mozete se sobeerete 10 dushi ... kloshari edni zadtastatusrki ( izvini PIKO )

Ke raskrstuvate Vie klosari niedni... bidete prvo edno MAkedonci pa posle kje praime muabe , Makedonec ne se stanue so plukanje nad nekoj drug nego so dostoinstvo,,, ovde sum zapoznal samo licno edno dete koe e Makedonec ... bas Makedonec ova se drugo fake ... iskompleksirani Makedoncinja raskrstuvajte samo Vie ... stanoja otvara tema koj e dete a Vie se jachate ..eden so drug i sirite omraza stajte si prst nacelo :uvo:
Pa vo pravo si ,posebno za boldiranoto. Nema so pojke da se dodade.:toe:
 
Член од
3 март 2008
Мислења
831
Поени од реакции
31
Abe more klosari ... Vie ke raskrstuvate so nekoj :uvo:

Koj Ve bre saka ..sto si davate vaznost sto bilo bilo ... zivejte si zivot kako znaete i umeete ..

Vi bara li nekoj ? Saka da Vi zeme Srbin teritorija li ?

Abe ne Ve ebat dva posto sto ima da raskrstuvate Vie ...koi ste Vie ????

Ve moli nekoj da gi sakate postuvate pa ke raskrstuvate ???

Ebem Vi Vasha demokratija so vrski...

A ti Garfild malokurecu da ne si administrator bi te podbral da ne mozesh da si soberesh gakite kaj ti se so FAKTI egocentricno stvorenje ...

Koj ti dava za pravo da vredjash eden cel narod i da lecish licni frustracii kriejki se za Makedonizmot

I so ke me zemete na zub sea ke mi mavnete BAN li ???

Boli me ovaj Srpski kurac na kraju kraeva ako ste tolku nepravedni i slepi , so temata sirite nacionalna omraza a u forumski pravila toa e nedozvoleno...


Srbite Vi se krivi a ?

Za kur ne Ve biva vas sto ste pisale tuka kompleksasi nevideni... koj Ve be broi uopste za nekakva igra od Srbija NIKOJ ...nebitni ste ...i ja ne bi Vi prael muabet da ne ziveam tuka ...jakite stihovi...

Raskrstete be cyber variori, raskrstete cim se prasues dal treba da raskrstis pravilno e da raskrstis i da bides MAKEDONEC ...narod ..znaete kakov e toa cuvstvo ???

Nikoj ne vi teba a najmalce da raskrstuvate so nekoj ... naprajte si nacija ednash... imate 3 godini od mene da ja napraite... prajte ja i bidete Makedonci

No Makedonec po emne ne e plasliv od tudjo vlijanie ...toj zane koj e ei nema potreba da se plasi od drugite ...

Dali ste makedonci ili flotantna masa ?

Sto ima da se raskrstuvate ?

ne mozete da imate prijatelstvo ili mora da imate kompleksi i omraza ????

NACIONALNO edinstvo barate po forumi a za eden protest ne mozete se sobeerete 10 dushi ... kloshari edni zadtastatusrki ( izvini PIKO )

Ke raskrstuvate Vie klosari niedni... bidete prvo edno MAkedonci pa posle kje praime muabe , Makedonec ne se stanue so plukanje nad nekoj drug nego so dostoinstvo,,, ovde sum zapoznal samo licno edno dete koe e Makedonec ... bas Makedonec ova se drugo fake ... iskompleksirani Makedoncinja raskrstuvajte samo Vie ... stanoja otvara tema koj e dete a Vie se jachate ..eden so drug i sirite omraza stajte si prst nacelo :uvo:
Bravo Winstone,samo napij se casa voda, da se osvezis vo megjuvreme..
Gledam deka se nesto navalile de na Vlasi , de na Srbi, de na Albanci...

a toa e samo refleksija na nivnata nesposobnost kako Makedonci,da pretstavuvaat nekoj faktor vo minatoto,i da bidat nesto za pocit vo denesnicata.

Se nekoi teorii na zagovor, deka Vlasite, gi unistile,Bugarite gi Bugarizirale, Srbite gi porobile,......a Makedoncite....SETO TOA IM GO DOZVOLILE!!!!:pos2::pos2:
..i koj e sega kriv?:)

Isto kako Srbija.. na vremeto...Ceo svet je protiv Srbija, vi teknuva a???
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
2.802
Поени од реакции
98
Cekaj ceo svet i bese protiv Srbija defakto al toa e druga duga prica ne sakam za toa da zboram ...nie Sbite si bevme malce al pazi malce krivi ... se drugo beshe teshka namestaljka al bar ne krivevme malcinstva kaj nas nego...NATO ZLOCINACKA ALIJANDSA sto ej i tacno :wink:

aj cao
 

astrion

REBEL
Член од
15 ноември 2005
Мислења
792
Поени од реакции
18
:bravo: Ебати глупио народ што сме судејки според постовите.Инаку српската црква е под влијание на Гејската црква затоа не не признаваат,тие ги подмитуваат за да прават бељи.Друго,500 000 Албанци има во Македонија кои само чекаат момент да напраат скаламуција.Тачи вчера рече-Можеби и албанците во Македонија ке го достигнеле суверенитетот што го имаат албанците во Косове Репубљик ,шо значи тоа де преведете ми ако може?"Ние" им се смееме на србите за за признавањето и гледам се радувате :uvo: Хелоо!? Абе војна не чека бе деца не си правете фантазии само,шиптарот глуп шо има зацртано у главата глупава не се откажува лесно,америка како не мести имам некој осет оти ке не изебе добро и квалитетно може само со отворена уста да останеме.Името ке се смени ногу брзо ке видите а после 10 години Шкипците автоматски ке не поделат кога ке се реунифицираме со Европа,уствари поделени сме веќе неформално да не се лажеме и да се правиме патриоти тоа е јебига.Има во Тетове македонско знаме-има -My ass .И доста гледавте во минатото и Турција ни беше непријател и Германија,со минато не се живее а сакаме у европа без граници.Е патриоти и мразенње нема таму(со исклучок на Гејландиа).
 
P

PewDiePie

Гостин
Е ЗОТЕ ЗОТЕ ПЕТАРДО ЕДНА.....Е ВИНСТОН ВИНСТОН РАКЕТО ЕДНА Ц Ц Ц ВИЕ СТЕ САМО СРБОМАНИ ИТОА ОД ОНИЕ ТЕШКИТЕ ШТО ДРКААТ НА КАРАЏИЧ И МЛАДИЧ...ОДЕТЕ ЛЕЧЕТЕ СЕ БЕ БОЛНИ.
 
Член од
13 октомври 2007
Мислења
3.175
Поени од реакции
434
:bravo: Ебати глупио народ што сме судејки според постовите.Инаку српската црква е под влијание на Гејската црква затоа не не признаваат,тие ги подмитуваат за да прават бељи.Друго,500 000 Албанци има во Македонија кои само чекаат момент да напраат скаламуција.Тачи вчера рече-Можеби и албанците во Македонија ке го достигнеле суверенитетот што го имаат албанците во Косове Репубљик ,шо значи тоа де преведете ми ако може?"Ние" им се смееме на србите за за признавањето и гледам се радувате :uvo: Хелоо!? Абе војна не чека бе деца не си правете фантазии само,шиптарот глуп шо има зацртано у главата глупава не се откажува лесно,америка како не мести имам некој осет оти ке не изебе добро и квалитетно може само со отворена уста да останеме.Името ке се смени ногу брзо ке видите а после 10 години Шкипците автоматски ке не поделат кога ке се реунифицираме со Европа,уствари поделени сме веќе неформално да не се лажеме и да се правиме патриоти тоа е јебига.Има во Тетове македонско знаме-има -My ass .И доста гледавте во минатото и Турција ни беше непријател и Германија,со минато не се живее а сакаме у европа без граници.Е патриоти и мразенње нема таму(со исклучок на Гејландиа).
Освен за црквата , за све друго си во право .Не ми е јасно за што се радуват луѓево :toe:
 

astrion

REBEL
Член од
15 ноември 2005
Мислења
792
Поени од реакции
18
Освен за црквата , за све друго си во право .Не ми е јасно за што се радуват луѓево :toe:
Па нели знаеш дека главна над сите e Carigradskata patrijarsija (grcka)
еве читај извадок---Македонската јавност, во огромно мнозинство, смета дека ставот на СПЦ е директно негирање на македонската државност и самобитност. Исто така, постои мислење дека големо влијание врз СПЦ за ваквиот однос кон МПЦ има извршено и Грчката Православна Црква.-----
 

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.183
I treba da raskrsti, kao sto Srbija treba da povuce priznanje o imenu Makedonija.
Nakon ovog, nema prijateljstva izmedju Srba i ljudi iz Bivse Jugoslovenske Republike Makedonije (BJRM). Prvo sto treba Srbija da uradi je da povuce saglasnost o imenu Makedonija.
Епа фала на бога еднаш и Македонија да си ги штити своите интереси...
И не јади многу бидејќи Македонија го призна Косово затоа што мораше не дека сакаше, плус тоа нели гласавме за вас во ООН и што повеќе сакате? На четнички п***и како вас и магарешки к*р да ви дадат пак ви е малку...:toe::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:

А што се однесува до вас другите (си знаете вие кој сте и што сте) гледајте си ја работата затоа што Македонија никогаш не се мешала во вашите интереси секогаш наоѓала начин да им погоди на сите и на крај пак излегувала поебена, дури и од најголемите "ПРИЈАТЕЛИ"....
 

Македонцки

мадрфакр
Член од
23 ноември 2007
Мислења
4.281
Поени од реакции
634



Како фекалии на пороен дожд, испливаа српчињата инсталирани по форуми невладини владини внатрешни и други организации, глумејки македонци до вчера исто како браката им на југ и исток..

шлајмови, во првата прилика на бес се демаскираа и тргнаа против своите...ама тргнаа со зборови ЗОШТО ТУКА ЗАСТАНУВА ОД СРПСКОТО ЈУНАШТВО....






Баш Срамота Србијо...ваков добар секс одамна не сме мавнале...:vozbud::vozbud::vozbud:
 

Македонцки

мадрфакр
Член од
23 ноември 2007
Мислења
4.281
Поени од реакции
634
[FONT=verdana, arial] Please vote below, if you are so inclinded.[/FONT][FONT=verdana, arial]Also, now that the poll feature has been enabled both visitors and administrators have the option of creating polls. We only ask that polls are kept on-topic and non-offensive, and that a tag identifying that it is a poll be put in the subject line. [/FONT]
[FONT=verdana, arial]Do you think Hellas (Greece) and Serbia should unite?[/FONT] [FONT=verdana, arial]

Ony under auspices of the European Union
[/FONT] [FONT=verdana, arial]Yes,
both countries should form a federal union
[/FONT] [FONT=verdana, arial]Yes,
both countries should form a confederation
[/FONT]
[FONT=verdana, arial]No, but a strong alliance show be created[/FONT] [FONT=verdana, arial]
No, each country should remain totally seperate
[/FONT] [FONT=verdana, arial]I am unsure or unconcerned[/FONT]
 
Член од
16 септември 2007
Мислења
1.486
Поени од реакции
338
So srbite ne treba da raskrstuvame ama deka se glupi toa e fakt sto drzi
Prvo ni go zedoa najsvetoto mesto za Makedoncite Prohor Pcinski tepaa makedonski narod tamu zarem zaboravivte a sega bilo sramota sto sme go priznale kosovo zosto pa toa isto boli ako e kosovo lulka na srbstinata kako sto kazuvaat i prohor za nas e lulka na makedonstinata a nie ni den denes ne mozeme ni venec da postavime
Drugo zosto se glupi so toj niven nacionalizam zosto ce trpime site posledici od bonbandiranjeto vrz kosovo i okoli granica so Makedonija uste sega se pojavuva zgolemeni slucai na rak strasno zosto za srbi ne daju kosovo kosovo je srpska zemlja kako da ne
Treto koj uste ne go prizna kosovo od sosedite samo Bosna neli ,taka i sto sega nemoze kosovo da bide srpsko koga tamu ziveat mal broj srbi i dva miliona albanci a nemaat ni vojska ni policija.. kosovo e zagubeno uste koga se povlece vojskata i policijata od nego
 
Член од
14 јули 2005
Мислења
1.428
Поени од реакции
43
Makedonec ne se stanue so plukanje nad nekoj drug nego so dostoinstvo
Ти симнувам капа за напишаното. Понекогаш знаеш и да провоцираш, ама покажа дека знаеш и да бидеш човек. Во знак на благодарност што така убаво и дирекно го кажа она што јас го мислев, од мене на подарок имаш еден портрет на Лаура Дундовиќ:



Хрватица, miss universe Australia 2008. Се надевам дека нема да бидеш ситна душа и да речеш дека не ја сакаш зашто си раскрстил со хрватите, или пак мене да ме оквалификуваш како србомрзец поради снимката.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom