Дали до сега сте легнале со некој/а кој е зафатен/а?

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.343
Технички - ДА!
 
A

Antigona

Гостин
А замисли да не знаеш?

Дали незнаењето е ослободителна пресуда?

Од аспект на законот, не е. Од аспект на моралот - не знам :)
--- надополнето: Oct 6, 2011 11:50 PM ---

Лепото , бев крајно сериозна кога пишав дека НЕ ЛЕГНУВАМ ЗАФАТЕН било тоа да е во врска или женет . Одма се тргам на страна , а она знаеш -не знаеш , се осеќа , не мора он ништо да кажува , очите го издаваат , а до сега не сум погрешила во проценката :)
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Кози и овци не се бројат, само да знаеш.
Ako gi broam ni ke me osamne, a bas planirase deneska da ne me osamne.
A moz pa i treba da gi pobroam malce, taka moz polesno ke zaspieme ;)[DOUBLEPOST=1467236398][/DOUBLEPOST]
Не бидејки не мешам прсти кај зафатени.

А колку само би сакала да легнам една личност која е зафатена, уф страстно го посакувам барем за една ноќ, но сепак ќе се воздржам и ке си стојам на страна.
Pa nemora prsti da mesas, so nesto drugo zamesaj ;)
Kao prvo, kao drugo od kaj znaes, moz taj zafanatio ceka nekoja da mu zamesa da se spase.
A kolku poveke se vozdrzuvas touku poveke ke go posakuvas. ;)[DOUBLEPOST=1467236906][/DOUBLEPOST]
Не пијам алкохол :)
Свесна сум за она „никогаш не вели никогаш„, но за мене е забранета зона да легнам некој кој веке е во врска.
Se sho e zabraneto e slatko. Se so e slatko trae kratko.
A koa veke trae kratko zaso da bide zabraneto? ;)[DOUBLEPOST=1467237015][/DOUBLEPOST]
за мене е забранета зона да легнам некој кој веке е во врска.
I razbira se frli mu ja vrskata pred da go legnes ;)[DOUBLEPOST=1467239080][/DOUBLEPOST]Zapozastavena bila temata so godinki. Redno bese da ja zivneme :)
Tuku ne mi se veruva so se ne iznacita, kako be moze i pomladi generacii da bidat touku zakoraveni so "hristijanski - moralni" sfakjanja. Nema vrska voa so moralnosta ako nesto saka da se dese spontano (ako i kaj dvajcata ima zar). Seta kocnica e u ljubomorata i zatrovenosta so idejata za "nevernost". Ako nemas vistinska pocit i ljubov za tvojo
decko/maz togaj ti ne se vozdrzuvas radi moralnost, tuku se plases da ne se rasture tvojta nesigurna vrska.
...Na kraj kraista toa e edna prekrasna avantura, igra, a zivoto e sekako prekratok za zabludeni nerazumni "morali".
 
Последно уредено:
A

Antigona

Гостин
Pa nemora prsti da mesas, so nesto drugo zamesaj ;)
Kao prvo, kao drugo od kaj znaes, moz taj zafanatio ceka nekoja da mu zamesa da se spase.
A kolku poveke se vozdrzuvas touku poveke ke go posakuvas. ;)[DOUBLEPOST=1467236906][/DOUBLEPOST]
Se sho e zabraneto e slatko. Se so e slatko trae kratko.
A koa veke trae kratko zaso da bide zabraneto?
Брат , не ме провоцирај , сум се изјаснила јас уште одамна дека не легнувам зафатени . Си има доволно курви кои секојдневно растураат врски и бракови , срамота , да се немало во обзир.

офф топик П.С. Заеби ти тоа што јас си правам интересно и се глупирам ко курва на форумот за да доловам како се понашаат 90 % од денешните женски под наше небо. Стварно нема да коментирам на негативци кои не знаат да се зезат туку цело време вреѓаат а најлесно е да пцуеш по некој кој не го познаваш лично. Значи дојдени сме да се заебаваме онлајн а не да се вреѓаме и така и ке продолжеме да се зезаме без да провоцираме, ај ела да те залапам сега :backa:
 
D

Daedalus

Гостин
Брат , не ме провоцирај , сум се изјаснила јас уште одамна дека не легнувам зафатени . Си има доволно курви кои секојдневно растураат врски и бракови , срамота , да се немало во обзир.
Што да се нема во обѕир?
Па ако некој сака да остане верен, он треба да пази што прави. Ако некој одлучи да си ја вара партнерката, моралната тежина му паѓа на него, а не на таа со која ја вара. Швалерот/швалерката освен ако не се во пријателски односи со тој што е варан, немаат никаква должност кон него/нејзe. Све додека швалерот/швалерката, немаат свој партнер на кој му се неверни, не глеам зошто се они криви кога не се морално обврзани кон никого.
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Брат , не ме провоцирај , сум се изјаснила јас уште одамна дека не легнувам зафатени . Си има доволно курви кои секојдневно растураат врски и бракови , срамота , да се немало во обзир.

офф топик П.С. Заеби ти тоа што јас си правам интересно и се глупирам ко курва на форумот за да доловам како се понашаат 90 % од денешните женски под наше небо. Стварно нема да коментирам на негативци кои не знаат да се зезат туку цело време вреѓаат а најлесно е да пцуеш по некој кој не го познаваш лично. Значи дојдени сме да се заебаваме онлајн а не да се вреѓаме и така и ке продолжеме да се зезаме без да провоцираме, ај ела да те залапам сега :backa:
:cautious::cenzura::coffee:o_O:notworthy:(n):unsure::tapp::гомце::busi::facepalm::jajce::popce::shok2::yid:
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
Лепото , бев крајно сериозна кога пишав дека НЕ ЛЕГНУВАМ ЗАФАТЕН било тоа да е во врска или женет . Одма се тргам на страна , а она знаеш -не знаеш , се осеќа , не мора он ништо да кажува , очите го издаваат , а до сега не сум погрешила во проценката :)
Тугооо не знам ни што е муабетот веќе!!! :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom