Дали денес направив добро дело?

Член од
18 ноември 2007
Мислења
609
Поени од реакции
41
:helou:Што добро направивте денес ? Зошто сметате дека тоа е добро?

Јас посетив една роднина,која е постара од мене и сосема е сама а не може да излезе од дома .Беше многу радосна а и јас се чуствував убаво.:smir: :smir: :smir:
 

eternum

-- 21 incoming ? --
Член од
27 јуни 2007
Мислења
1.023
Поени од реакции
1.141
За жал сеуште не сум направил, си го чекам девојчето да се прибере од работа па да ја измасирам малку :back:
 

ThugProphet

I'ma die a hustla!
Член од
14 јули 2007
Мислења
468
Поени од реакции
8
Paa.. Kupiv edna kutija cigari, a ovde vo net-kafevo od 9 mina nikoj nemase cigari, taka da kutijata si ja podelija tie, pa jas ostanav so edna cigara. Ako toa se smeta za dobro delo... Togas toa e deloto dobro.. Ako ne.. Nisto posebno seuste neam napraveno...
 

Antagonist

Systematic Victory
Член од
7 април 2007
Мислења
842
Поени од реакции
41
Каде е филозофијата у муабетов?????
 

ThugProphet

I'ma die a hustla!
Член од
14 јули 2007
Мислења
468
Поени од реакции
8
E pa citaj dobro ke vidis i filozofija i psihologija... Drugo ne mozam da ti recam
 

Мишелинка

расол
Член од
19 мај 2006
Мислења
3.449
Поени од реакции
385
Да, бев фина и полна со разбирање кон некој на кој му беше тоа потребно:)
 

Necrophilia

Optimal Сasual Dating - Authentic Ladies
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
ако продолжите со вакви постови, на темава најпогодно место би и било во Играчница, нели?

од моја гледна точка, дали направив нешто денеска добро? па преку 26 телефони до сега направив :)
 

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
Направив, и гледам тоа да биде често зашто јас лично сум среќна кога правам добри дела. Не мора да се незнам што ама што и да е ќе и значи на одредена личност.
Еве денеска, усреќив некого, насмеав, израдував. Значи некој сега е среќен поради моето добро дело а јас сум уште посреќна, верувајте.
Му помогнав на дедо ми околу работата, ах прекрасно чувство е тоа. :smir: Тие мали работи значат живот, тие добро намерни нешта го чинат животот поубав, некогаш и не приметуваме дека ги правиме, ама некој е среќен поради нив.
 
Член од
18 ноември 2007
Мислења
609
Поени од реакции
41
Каде е филозофијата у муабетов?????
:helou: Нека зборува и прави кој што сака ,јас морам да бидам добра заради себе .Или си исправен или те држат да стоиш исправено.Човекот ни е најсродно суштество, само кога мораме да му направиме нешто добро ,или да го поднесуваме,но мојата волја и разум не знаат за пречки, бидејки можам да ги отстранам со мислите,а можам и да ги пренасочам.:smir: :smir: :smir:
 

Ѓорѓески

Бивши Скај Дог
Член од
25 мај 2007
Мислења
6.661
Поени од реакции
945
Денес направив добро дело.

Средив некои работи за мојот прв бизнис. Кој како ќе дознаете:)
 

MaRyJaNe-poison

Beauty in Black
Член од
11 септември 2007
Мислења
2.722
Поени од реакции
167
Направив добро дело! Прекинав нешто што немаше никаква цел за мене! :(
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
Ги гушнав тие што ги сакам...:srce:, иако ова секој ден го правам, сепак...
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
50
Поени од реакции
0
PA MISLAM DEKA NE SUM NAPRAVIL DENES DOBRO DELO....

....OSVEN TOA STO DENES UCEV...AKO SE SMETA TOA ZA DOBRO DELO TOA ZNACI DEKA SEKOJ DEN PRAVAM DOBRI DELA....:toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom