Дали девојките сакаат срамежливи дечки?

Дали девојките сакаат страмежливи дечки?

  • Да

    Гласови: 66 26,6%
  • Не

    Гласови: 182 73,4%

  • Вкупно гласачи
    248

karlovic

имам срце ама имам и фрижидер
Член од
5 ноември 2010
Мислења
616
Поени од реакции
161
Го сменив ставот.
Сакав срамежливи момци, не сакам повеќе.
Мора да има карактерно поклопување.Ама добро ми требаа само 20 години за да го променам ставот.
ако утре пак смениш став побарај совет во кајгана психолог што се случува во твојот мозок,ако и тоа не успее крај краева јави се кај мене
 

karlovic

имам срце ама имам и фрижидер
Член од
5 ноември 2010
Мислења
616
Поени од реакции
161
Карлович на тема,

ти бе се јави,кај си до сега..мене и ме банираја на една тема..види и таму да не имаш нешто да потфрлиш
И не заборавај да се исклањаш на крај од текстот...
 

--HEIDERN--

The Iron Fist
Член од
18 декември 2011
Мислења
638
Поени од реакции
378
срамежлив=форевр алуноер
Poagjajkji od faktot deka ako covek(bilo koj) si kjuti i ne si se fali samiot sebesi, nikoj drug nema da go pofali, licno ne veruvam deka zenskite trcaat po sramezlivi, zatvoreni i molcelivi momci !!!
Isto kako sto maskite(veruvam povekjeto) sakaat pootvoreni(open-minden) zenski, isto taka i zenskite(veruvam site) sakaat isto taka pootvoreni(open-minden) decki !!!
Kolku i covek da vredi na bilo koj plan, ako ne otvori usta dzabe e se, ne za dzabe se reklo ako sam co'ek ne se pofali, nikoj drug nema da go pofali !!! ;)
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
15
Поени од реакции
2
Еве јас лично и персонално, не се сметам за срамежлив, но исто така и не сакам многу да зборам, знам понекад да понудам доза на хумор, љубам да слушам добар разговор воедно да го надоградувам, но кога ќе дојде ред да ја поздравам и да и 'предложам одличен план' неможам да подголтнам... причина? -Имам проблем со говорот, и баш изгледам ко изгубен во просторот, знам дека ова е тема за срамежливост, баш би сакал да знам како би реагирале во ваква ситуација, кога би знаеле и не знаеле?
 
Член од
11 ноември 2009
Мислења
1.227
Поени од реакции
556
Зависно од расположение и од количина на алкохол, сум бил на двете страни од приказнава.

Факт е дека срамежливите полошо поминуваат.
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
66
Поени од реакции
36
Не само што не ги сакаат, туку и мајтап играат со нив
 
Член од
26 март 2011
Мислења
659
Поени од реакции
667
Не. Повеќе сакам машки кои имаат храброст да приднат на девојка онака отворено и без многу звезди симнување да дадат до знаење дека девојката им се допаѓа. Ако е дечкото срамежлив може со месеци да се шмекаат и пак ништо да не бидне.
 
Член од
1 март 2012
Мислења
53
Поени од реакции
10
Да,сакам само има еден проблем :/ не знаат како да му пријдат на девојче а и јас да сакам да му пријдам не знам како би реагирал.Некоја идеја за тоа како би реагирал?

и за машките:дали ако некое девојче ви понуди нешто повеќе од пријателство вие потоа ја одбивате и се праите важни? или и возвраќате со истото барање :unsure:
 
S

Stef Bachatero

Гостин
Да,сакам само има еден проблем :/ не знаат како да му пријдат на девојче а и јас да сакам да му пријдам не знам како би реагирал.Некоја идеја за тоа како би реагирал?

и за машките:дали ако некое девојче ви понуди нешто повеќе од пријателство вие потоа ја одбивате и се праите важни? или и возвраќате со истото барање :unsure:
Срамежлив дечко се срами од својата сексуалност,ако очекуваш он да ти биде иницијатор на се почни да размислуваш на друг план.Можеш комплетно да го смениш во карактер како што ти сакаш и после да го баталиш како и секогаш,вие тајно секогаш сакате маж со цврст став кон се во животот и тоа што се бори.Ако се осеќаш моќна и ти да бидеш иницијатор во средување состанок,креирање идеи,романтики и заведување слободно иди кај срамежливко некој.Јас немам срам и перде кога се работи за девојки,не ме интересираат другите мислења за мене и за тоа што го правам,за тоа што ми е драго се борам,но само ако има повратна реакција.Ако нема се тргам и идам на следна жртва.Девојка кога ми вика НЕ со насмевка тоа е само тест да види дали ќе бидам поупорен да ја откријам таа мистерија.Целовреме ја смеам и сум интересен.
 
Член од
2 ноември 2011
Мислења
68
Поени од реакции
81
Не сакам срамежливи, сакам цврсти мажи со цврст став, кои што знаат што сакаат, но не премногу нападни. :)
 
B

BooBojan

Гостин
Па се срамам,ама доколку после неколку време осетам дека има потенцијал девојката,и имам јас потенцијал да бидам со нејзе,се отворам комплетно.Ама никогаш не се испофалувам.Мислам дека сум на некоја граница помегу двете,што мислам дека е добро.И засега е успешно.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom