Дали да си ја купам оваа кошаркарска топка?

Член од
25 јуни 2013
Мислења
587
Поени од реакции
249
Па се чудам дали да си купам Spalding TF 33
http://i1.ztat.net/large/SP/54/4A/00/29/18/SP544A002-918@1.1.jpg еве оваа скроз истата за 25 евра.. што велите?

Ја имал ли некој од вас или некој другар па да каже колку е квалитетна

а иначе и има и друга ваква скоро истата само ист материјал да не ја помешате http://www.bigfootbasketball.co.uk/acatalog/spalding tf33 legacy.jpg значи не оваа туку онаа горе што дадев слика
 
Член од
25 јуни 2013
Мислења
587
Поени од реакции
249
да еве например пропалица кажа дека била му супер, значи планирам да ја купам само нека ја темата дали некој друг ке дофрли некој што не му требат гаки:icon_lol:
 
G

garthok

Гостин
Купив лани слична Spalding отприлика толку кошташе ако ми веруваш баскетот се издеформира за 3 недели (со не многу играње), купи си Најки болер или доминејт (outdoor) немаат смрт само се лижат по една, две години активно играње.
 
Член од
25 јуни 2013
Мислења
587
Поени од реакции
249
Купив лани слична Spalding отприлика толку кошташе ако ми веруваш баскетот се издеформира за 3 недели (со не многу играње), купи си Најки болер или доминејт (outdoor) немаат смрт само се лижат по една, две години активно играње.
слична е викаш биламожеби не е истата ама нз
колку коштат најк баллер или доминејт
 

sankerce

прогресиФ
Член од
6 март 2009
Мислења
3.072
Поени од реакции
4.942
Барај Молтен , дефинитивно Спалдинг не ги бива ( ни кожните ) . Тупни ја со нога одма цицка излегува , не е " за на паркинг " туку стриктно за во сала , после се кине шавот и излага гумата од внатре па мочај му се. Молтен знам дека се добри пред 5 - 6 години купив еден околу 40 евра беше оригинал па може потраја 2 - 3 години пред да се дупне :D За овие 2 ти кажувам од искуство. Ако најдеш молтен , земај и не се мисли, батали Спалдинг.
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Е многу сте смешни, среќа немало Кајгана форум кога вие сте имале 12-13 години, иначе којзнае што теми ќе гледавме од вас.
Секогаш било дискутабилно кога некој ќе рече „денешнава младина не е како нас“, ама со Интернет логови, веќе тоа се претвара во факт.

Споредете го Кајгана форумот во 2006-7 година и реметот тогаш, со кајгана форум во 2013-та и реметот сега. Поголем доказ дека младината е се поглупа, потупа и без смисла за хумор никаде нема да најдете на друго место.
 
G

garthok

Гостин
слична е викаш биламожеби не е истата ама нз
колку коштат најк баллер или доминејт
А бе не купувај Спалдинг, не чинат. Само кожните у нба што играат се ок, Nike baller и Dominate имаш у сити мол, 890. Во рамстор се поскапи
 
Член од
25 јуни 2013
Мислења
587
Поени од реакции
249
Е многу сте смешни, среќа немало Кајгана форум кога вие сте имале 12-13 години, иначе којзнае што теми ќе гледавме од вас.
Секогаш било дискутабилно кога некој ќе рече „денешнава младина не е како нас“, ама со Интернет логови, веќе тоа се претвара во факт.

Споредете го Кајгана форумот во 2006-7 година и реметот тогаш, со кајгана форум во 2013-та и реметот сега. Поголем доказ дека младината е се поглупа, потупа и без смисла за хумор никаде нема да најдете на руго место.
тоа што го думав го думав за ACTION што беше нешто трескал глупости ама избришано е гледам.

Барај Молтен , дефинитивно Спалдинг не ги бива ( ни кожните ) . Тупни ја со нога одма цицка излегува , не е " за на паркинг " туку стриктно за во сала , после се кине шавот и излага гумата од внатре па мочај му се. Молтен знам дека се добри пред 5 - 6 години купив еден околу 40 евра беше оригинал па може потраја 2 - 3 години пред да се дупне :D За овие 2 ти кажувам од искуство. Ако најдеш молтен , земај и не се мисли, батали Спалдинг.
како се пишува Молтен(да видам на гугл имејџс) и колку коштаат
 

sankerce

прогресиФ
Член од
6 март 2009
Мислења
3.072
Поени од реакции
4.942
тоа што го думав го думав за ACTION што беше нешто трескал глупости ама избришано е гледам.како се пишува Молтен(да видам на гугл имејџс) и колку коштаат

Само ќе пишеш molten basketball и ќе ти излезат еден куп резултати , некои и кадешто се продаваат баскети ( стриктно кожа ) и се движат од 40 до 60 долари, во наши пари тоа би ти било околу 2000 или 2 500 денари.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom