Дали гледате „Ајде дома“?

Член од
2 мај 2006
Мислења
132
Поени од реакции
83
Глупости во боја,прават многу шаренила и ставаат работи што не одат едни со други.
Како можам ЈАС што живеам во мојот стан/куќа,да дозволам да ми го уредува некој друг.Тоа никогаш не ми било јасно.Сите ние имаме некакви идеи за уредувања и би требало самите да си ги уредуваме како ние што ќе сакаме и како на нас што ќе ни одговара.И одозгора на се уште и да ги плаќам! ХА ха ХА
 
Член од
24 ноември 2005
Мислења
3.233
Поени од реакции
391
На таа неписмена дизајнерка која се што работи е во стил „све ми боје добро стоје“, никогаш во живот не би и дозволил ни да припари до проект за уредување мој простор, не па да ми го уредува! Кич, невкус и незнаење со непочитување на основни правила во внатрешното уредување. Тоа е мојата оценка за оваа серија емисии.
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.728
Поени од реакции
9.837
Глупости во боја,прават многу шаренила и ставаат работи што не одат едни со други.
Како можам ЈАС што живеам во мојот стан/куќа,да дозволам да ми го уредува некој друг.Тоа никогаш не ми било јасно.Сите ние имаме некакви идеи за уредувања и би требало самите да си ги уредуваме како ние што ќе сакаме и како на нас што ќе ни одговара.И одозгора на се уште и да ги плаќам! ХА ха ХА
епа таква е емисијата бе мшко, ако ти се свиѓа така се пријавуваш, ако не никому ништо
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.617
Поени од реакции
18.086
Глупости во боја,прават многу шаренила и ставаат работи што не одат едни со други.
Како можам ЈАС што живеам во мојот стан/куќа,да дозволам да ми го уредува некој друг.Тоа никогаш не ми било јасно.Сите ние имаме некакви идеи за уредувања и би требало самите да си ги уредуваме како ние што ќе сакаме и како на нас што ќе ни одговара.И одозгора на се уште и да ги плаќам! ХА ха ХА
Па затоа постојат декоратори, не сите имаат време да се замараат со идеи
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Прекрасна емисија, штета што веќе не ја даваат :)
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
3.947
Поени од реакции
2.060
Мојата најомилена емисија. Среќа што постои youtube па можам и од овде да ја следам :oeoeoe:.
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Порано многу убаво ги средуваа домовите, им даваа некоја топлина, а и квалитетно работеа, сега некако многу ладно ги прават домовите следејќи ја таа некоја Европска мода за средување домови, а квалитетот им е далеку од квалитет. Се е гипс картон и силиконски лепак.

:)
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
3.947
Поени од реакции
2.060
Порано многу убаво ги средуваа домовите, им даваа некоја топлина, а и квалитетно работеа, сега некако многу ладно ги прават домовите следејќи ја таа некоја Европска мода за средување домови, а квалитетот им е далеку од квалитет. Се е гипс картон и силиконски лепак.

:)

Тоа е, нова мода, сегде е исто за жал, квантитет наспрема квалитет :).

Иначе има и добри и лоши уредувања, зависи од вкусот. Меѓутоа, се согласувам со тебе, порану беше многу подобро.
Сега некако многу шаблонски ги средува, да не речам ама кај сите едно те исто.
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Тоа е, нова мода, сегде е исто за жал, квантитет наспрема квалитет :).

Иначе има и добри и лоши уредувања, зависи од вкусот. Меѓутоа, се согласувам со тебе, порану беше многу подобро.
Сега некако многу шаблонски ги средува, да не речам ама кај сите едно те исто.
Буквално кај сите е едно исто. Кај секој исти бои, исти постери за sид, ист мебел..... и сето тоа така некако ладно. Порано бар убаво правеше, даваше топлина на домот, кај секој правеше различно и ни беше интересно за гледање.

:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom