Дали гледате „Ајде дома“?

KINDER

Манчестеристратор
Член од
28 јануари 2007
Мислења
2.434
Поени од реакции
45
лани еднаш ова година поретко :)

шала обично кога имав време го гледав ама во последно време ја немам гледано ја дават уште?
 
Член од
15 април 2008
Мислења
20
Поени од реакции
2
За Тифани, без цитирање овој пат....
Секој си има свое мислење, го почитувам твоето, си стојам и на моево.... Обично некад сум нападна со наметнување на моето и навлегувам во вакви контрадикторни дискусии, без некоја посебна цел.... Моментално слушам внатрешна архитектура кај погоре спомнатиот Митко Хаџи-Пуља и колективно домување т.е. популарно наречен-хотели кај Минас Бакалчев, па скроз сум импресионирана од тоа како работат, како размислуваат,колку се креативни.....си ги бива:toe: И тоа е тоа.... De gustibus non discutabant (не знам баш дали го напишав точно пошто латински слушав у прва средно али битна е поентата...) односно-За вкусовите не се дискутира! Така да само ќе кажам поздрав и се најдобро!!!!:smir:
 
Член од
16 август 2008
Мислења
3.293
Поени од реакции
637
Еј, од утре на Алфа во 16:30 повторно почнува „Ајде дома“, изгледа пак со старата постава. Супер. :helou:
 
Член од
8 јануари 2009
Мислења
929
Поени од реакции
21
Ги имам гледано 5-6 емисии сеа веќе не:(Ако ги заварам можеби а така не:(
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
Ми се допаѓа што промовираат инаква филозофија и кај нас (дека треба професионалец да се занимава со ентериерно уредување а не сопругата со пријателките). Инаку, сметам дека не се многу талентирани, воглавном крадат идеи од странски телевизии. Мојата пријателка откако го „средија“ станот од емисијата, викна нови архитекти да ја оправат работата.
Во основа ваљда е ствар на вкус, за мене лично, ептен не ги бива.
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Ми се допаѓа што промовираат инаква филозофија и кај нас (дека треба професионалец да се занимава со ентериерно уредување а не сопругата со пријателките). Инаку, сметам дека не се многу талентирани, воглавном крадат идеи од странски телевизии. Мојата пријателка откако го „средија“ станот од емисијата, викна нови архитекти да ја оправат работата.
Во основа ваљда е ствар на вкус, за мене лично, ептен не ги бива.
Финтата е што најчесто они го средуваат по свои идеи, без асистенција на сопственикот. И секако неможе да му се погоди се на сопственикот кога без него е правен ентериерот. Не дека не ги бива али тука е прашање на погодување на вкусот на екипата и сопственикот.
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
Се сложувам, во случајот што го спомнав имаше и лоша изведба...
Камерата знае да малце инаку да го прикаже направеното.
 

delfybuba

Schatje
Член од
22 октомври 2008
Мислења
1.212
Поени од реакции
93
Сега скоро не сум ги гледала,не знам и во колку часот се емитува емисијата,ако знае некој може да каже?
Лично не би ги ангажирала страв ми е да не ми уредат тоа што не го сакам јас,а вака да ги гледаш интересно е,можеш да си добиеш идеи плус.
А и добри се за тие што врска немаат за внатрешно уредување.
 
Член од
12 јануари 2010
Мислења
130
Поени од реакции
4
пак го даваат на Алфа мислам, само не ги знам термините.. случајно налетав пред 2 недели
 
Член од
23 август 2011
Мислења
2
Поени од реакции
0
искрено, се' што прават е обична фарса, едно време работев со нив и бев сведок на чист криминал, уцени, фалсификување потписи итн... сите што ги најмиле биле ограбени, цела екипа ја напуштија онаа ивана (водителката)... овие од продукцијата се истите луѓе што на победниците од „милионер“ не им ги исплаќаа наградите, а за ова пишуваше и „утрински весник“ и некои други медиуми. сериозно, рацете подалеку од криминалнава банда!
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
искрено, се' што прават е обична фарса, едно време работев со нив и бев сведок на чист криминал, уцени, фалсификување потписи итн... сите што ги најмиле биле ограбени, цела екипа ја напуштија онаа ивана (водителката)... овие од продукцијата се истите луѓе што на победниците од „милионер“ не им ги исплаќаа наградите, а за ова пишуваше и „утрински весник“ и некои други медиуми. сериозно, рацете подалеку од криминалнава банда!
Kaде и што фалсификуваа?
Кого уценуваа и зошто?
На кој начин биле ограбени тие што ги изнајмиле?
Ти што работеше со нив?
 
Член од
23 август 2011
Мислења
2
Поени од реакции
0
тие што работеа за нив, еден куп луѓе што се провлекоа низ нивната продукција (сниматели, реализатори, молери, мајстори и сл.) си заминаа со неисплатени хонорари, а на некои им беа фалсификувани потписите за изведување на нелегално финансиско работење.. должат насекаде (затоа постојано бараат нови мајстори), им конфискуваа имот, постојано се селат....ги лажат нивните клиенти... затоа ти велам, дека секој што почнал соработка со водителката и нејзиниот вонбрачен партнер едноставно заглавиле... затоа и сите телевизиски куќи престанаа да ги емитуваат
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
тие што работеа за нив, еден куп луѓе што се провлекоа низ нивната продукција (сниматели, реализатори, молери, мајстори и сл.) си заминаа со неисплатени хонорари, а на некои им беа фалсификувани потписите за изведување на нелегално финансиско работење.. должат насекаде (затоа постојано бараат нови мајстори), им конфискуваа имот, постојано се селат....ги лажат нивните клиенти... затоа ти велам, дека секој што почнал соработка со водителката и нејзиниот вонбрачен партнер едноставно заглавиле... затоа и сите телевизиски куќи престанаа да ги емитуваат
Ти ги пријави ?
 
Член од
1 февруари 2010
Мислења
120
Поени од реакции
41
Не знам колку се поштени и колку скапооо ги чини муштериите али имаа прекрасни идеи за уредување на домот ... Од тој аспект пофалби за емисијатаа !!
 
Член од
13 октомври 2011
Мислења
1
Поени од реакции
0
Во право е Леопард, имаше пљачки таму, еден педер од Куманово им беше улетал - Александар Темелковски и ги крадел муштериите и клиентите, им земал пари за рекламирање на клиентите ( еве знам од Мараци земал 300 евра, ми се пожалија ги прелажал педерот) за да се рекламираат таму...опала - право у џеб. Ама го изгониле од работа откако го провалиле со педерските дејанија. Откако го изгонија од таму една година ги лажел клиентите по Скопје дека работи за „Ајде Дома“ . Сега се раатисани од педерската група , и неможат да постигнат колку работа имаат. Едвај чекам да ја видам 100 тата емисија оваа сезона :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom