Дали гледате „Ајде дома“?

aneta:)

animal lover
Член од
3 јули 2007
Мислења
449
Поени од реакции
13
Ја гледав емисијата и стварно убаво уредуваа и добри идеи даваа.
 

Black Rose

дете на цвеќето
Член од
12 февруари 2007
Мислења
1.972
Поени од реакции
38
Зар ја даваат уште емисијава? Одамна ја неам фатено.....:toe: Ден, термин знае некој?

Порано ја гледав, покрај тато и ја почнав :) Водителката има стварно многу недугава смеа :pos: на почеток ме нервираше после ми стана интересна :) Малце "солени" решенија имаа понекогаш, али у секој случај интересни
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
276
Поени од реакции
13
Ја гледав редовно и баш супер што им текнало да ја снимаат.Добро е што има добри и успешни луѓе кои ке ти го средат домот,доколку ти немаш време или незнаеш како е најдобро да се среди домот.Плус тоа многу бргу го средуваат што е многу важно за оние кои сакаат да реновираат а немаат каде да одседнат во меѓувреме.
 
Член од
15 април 2008
Мислења
20
Поени од реакции
2
немам зборови....секој може да биде креативен ако му дадат на располагање буџет со кој може да оди само во продавници од типот Леснина и да троши како луд на витрини и други непотребни глупости и да се прави демек-еве имам идеја.....креветот ќе стои на овој ѕид!!!
И плус водителката е ужас....
Вакви емисии ДА, ама не вака! Треба да ги земат за пример оние англиските како што се While you were gone и слично зашто таму го има тоа креативното и економичното во една емисија.
 

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
Порано редовно ја глеав...Сеа некако не сум ја начекал
 
Член од
20 јули 2006
Мислења
260
Поени од реакции
10
Ja gledav i se znam so Iva-voditelkata.Devojkata ima stvarno idei ama se soglasuvam deka i jas da imam budzet i da mozam samo da izbiram bi napraila nekoe simpaticno stance
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Еднаш гледав и не ми се допаѓаше, водителката ми е антипатична.
Штом ја видам ми иде да ја убијам од млатење, не знам зошо!
Се смее ко ненотмална за ништо.


Инаку добра емисија гледав првите неколку пати после немам гледано ич.
 

tiffany

Тифаниум
Член од
20 мај 2007
Мислења
742
Поени од реакции
13
немам зборови....секој може да биде креативен ако му дадат на располагање буџет со кој може да оди само во продавници од типот Леснина и да троши како луд на витрини и други непотребни глупости и да се прави демек-еве имам идеја.....креветот ќе стои на овој ѕид!!!
И плус водителката е ужас....
Вакви емисии ДА, ама не вака! Треба да ги земат за пример оние англиските како што се While you were gone и слично зашто таму го има тоа креативното и економичното во една емисија.
Лелее глупости. Секој може, ТОА ДА ама ај земи и направи. Она се потрудила , собрала уште неколку креативни луѓе и направила емисија. И воопшто не е „ужас“ баш беше позитивна. Она е архитект или не знам што, но не водител. Сигурно не забработувала толку многу за да плати и водител.
А со „While you were OUT“ не можеш да правиш никаква споредба.:mad:
И сигурно само поголеми фирми како Леснина и Романтика им понудиле попуст за купениот производ.
Емисијата не се емитува повеќе, колку што јас знам.:;):
 

Ece

*Sunshine*
Член од
7 јули 2006
Мислења
2.567
Поени од реакции
47
Добра емисија е, порано ја гледав, ама сега веќе не, не знам ни дали уште ја даваат, немам многу време за телевизија во последно време, бе!
 

filipmakedonski

Македонец
Член од
25 ноември 2007
Мислења
1.278
Поени од реакции
31
Порано стално ја гледав бидејќи некако ми одговараше терминот,
ама сега немам појма дали ја даваат , не сум ја гледал со месци
 

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
абе се е ок али ко ќе им дајш на располагање еври можат шо сакет да ти напрает...
финтата е да соберат спонзори па онака... фри... ај да ги видам...
тоа би било емисија...:vozbud:
одма ги викам по дома...:pos::pos::pos:
 
Член од
15 април 2008
Мислења
20
Поени од реакции
2
Лелее глупости. Секој може, ТОА ДА ама ај земи и направи. Она се потрудила , собрала уште неколку креативни луѓе и направила емисија. И воопшто не е „ужас“ баш беше позитивна. Она е архитект или не знам што, но не водител. Сигурно не забработувала толку многу за да плати и водител.
А со „While you were OUT“ не можеш да правиш никаква споредба.:mad:
И сигурно само поголеми фирми како Леснина и Романтика им понудиле попуст за купениот производ.
Емисијата не се емитува повеќе, колку што јас знам.:;):

znaes so ke ti kazam....emisijata e ukinata zasto od narodot na prsti se brojat tie so mozat da kazat "Cekaj ke me ima na televizija zasto da ne dadam edno 5000 evra da pokazam kolku pari iam..." pa neka bide i po cena da mi kupat samo nova garnitura i da ja slusam taa voditelkata kako kreka cela emisija. Idejata e ok, ama pak ke kazam-pokreativni luge za pomalce pari i znaes koga ke se ukine? nikad!!!

A ako istata taa voditelka studirala u Makedonija na AF togas mozam da pretpostavam kako reagiraat na emisijata nejzinite profesori i toa aj da gi trgneme na strana tie postarite od rangot na Cica ili G.Atanasovska....zboram za pravite kreativci na fakultetot od tipot na Minas Bakalcev, Mitko Hadzi-Pulja i sl....
 

tiffany

Тифаниум
Член од
20 мај 2007
Мислења
742
Поени од реакции
13
znaes so ke ti kazam....emisijata e ukinata zasto od narodot na prsti se brojat tie so mozat da kazat "Cekaj ke me ima na televizija zasto da ne dadam edno 5000 evra da pokazam kolku pari iam..." pa neka bide i po cena da mi kupat samo nova garnitura i da ja slusam taa voditelkata kako kreka cela emisija.Idejata e ok, ama pak ke kazam-pokreativni luge za pomalce pari i znaes koga ke se ukine? nikad!!!
Ах, значи никаде не спомнав дека во нашава земја нема покреативни личности од Ивана (таа што ти пишти или крека). Креативноста на братучетка ми е на многу високо ниво (има своја фирма за мебел, каде што она изработува скоро се‘). Но тоа не ми дава за право да ја ругам Ивана, која сепак се потрудила сето тоа да го изведе и направи како емисија. Плус кај нас нема "HomeDepot" па да се купат ефтини работи. Ефтиното се знае каде е или на пластичарската уличка кај бит пазар или по некои маалски продавници. Зошто ги одбрале големите фирми само они си знаат. :;):

A ako istata taa voditelka studirala u Makedonija na AF togas mozam da pretpostavam kako reagiraat na emisijata nejzinite profesori i toa aj da gi trgneme na strana tie postarite od rangot na Cica ili G.Atanasovska....zboram za pravite kreativci na fakultetot od tipot na Minas Bakalcev, Mitko Hadzi-Pulja i sl....
Ја немам видено работата на креативците кои ги наведе, и за тоа не можам да зборувам.
„Ајде Дома“ имаа добри идеи но имаа и некои кои не вредеа за потрошеното време но сепак цени го нејзиниот труд, не само споредувај со овој или оној, па што би рекле професорите... :smir: :pipi:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom