Дали гледате „Ајде дома“?

Член од
4 август 2007
Мислења
60
Поени од реакции
1
ova mozebi e zza tv ama sepak ima vrska so arhitektura i ureduvanje na prostor.so mislite za ovaa emisija
 
Член од
27 јуни 2007
Мислења
2.157
Поени од реакции
507
да!секогаш кога ќе ја фатам на тв ја гледам!но одамна немам гледано!го смениле терминот,теливезијата или јас сум заборавил кога е?
 
Член од
4 август 2007
Мислења
60
Поени од реакции
1
abe emisijava e na sitel.lugje se prijavuvaat da im gi sredat domovite. doagja voditelkata se zapoznava so prostorot i razgovara so lugjeto za toa kako sakaat da im bide ureden domot i posle idat niz milion prodavnici u sk i kupuvaat materijali za noviot dom i posle ... go ureduvaat. mn e interesno
 

ПрИтИ_гРл

Unforgivable ♥
Член од
6 јуни 2006
Мислења
2.554
Поени од реакции
21
Ајде дома е прво реално шоу во Македонија за преуредување на домовите. Се` пријавуваш ако сакаш да ти го преуредат домот, во зависност од колку пари можиш да дадеш ти го прават сосема поразличен!

Сум гледала неколку пати-интересно е, али јас никогаш нема да се согласам на такво нешто бидејки си имам сопствен вкус и сопствена идеја за сама да го уредам и баш да се чуствувам како дома.

Патем тука можите да ја видите и страницата и се друго ако го интересира некој.
 
Член од
4 август 2007
Мислења
60
Поени од реакции
1
да!секогаш кога ќе ја фатам на тв ја гледам!но одамна немам гледано!го смениле терминот,теливезијата или јас сум заборавил кога е?
abe zso e leto vise ne davaat ama pak ke pocnat od septemvri a i + voditelkata se porodi

Ајде дома е прво реално шоу во Македонија за преуредување на домовите. Се` пријавуваш ако сакаш да ти го преуредат домот, во зависност од колку пари можиш да дадеш ти го прават сосема поразличен!

Сум гледала неколку пати-интересно е, али јас никогаш нема да се согласам на такво нешто бидејки си имам сопствен вкус и сопствена идеја за сама да го уредам и баш да се чуствувам како дома.

Патем тука можите да ја видите и страницата и се друго ако го интересира некој.
se soglasuvam. ne bi sakal nekoj so ne me poznava da mi go ureduva stanot
 

Emma

Supergirl.
Член од
7 јуни 2006
Мислења
3.045
Поени од реакции
157
Ја гледам кога можам, т. е. кога ќе ја фатам, бидејќи недела наутро... Најчесто се будам со емисијава. :)

Не би се одлучила на ваква варијанта за уредување на домот. Прво бидејќи го именуваат како "реално шоу", значи оди пред камери, и второ, сакам самата да си го средувам просторот.
Не секогаш ми се допаѓа крајното решение, постојано имам по некоја замерка, ама сепак, интересно ми е. Покрај тоа што "висам" со часови над италијански и француски магазини за уредување на ентериер... :icon_lol: И од овде може по некоја убава идеа да се извлече. Исто места за кои не знаев дека постојат во градов, а за кои прв пат чув на емисијата.

Инаку, мислам од септември дека повторно ќе се емитува, па редовно ќе си ја пратам.
На страна тоа што е лето, водителката беше бремена колку што знам. :)
 

Ashley

بين الحياة والموت
Член од
26 јануари 2007
Мислења
1.043
Поени од реакции
35
Гледав неколку пати, ми се допаѓа тоа што за брзо време средат се. Имаат интересни идеи и убаво ги средуваат местата кои им се на располагање.
 

tiffany

Тифаниум
Член од
20 мај 2007
Мислења
742
Поени од реакции
13
Супер е емисијата,поради неа станувам рано во недела.Многу се креативни,се гледа дека постојано го надградуваат своето знаење,ретко се повторуваат.Многу ги сакам :pipi:
 

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
Емисијата е супер стално ја гледам и само пофалби нека продолжат така и природни се што е реткост кај нас ва Македонија на ТВ
 

ANDZI

Fashion is my opsession
Член од
5 февруари 2007
Мислења
833
Поени од реакции
6
Da ja gledam od tamu zemam idei za mojata soba epten gi biva tipkite za ureduvanje
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Еднаш гледав и не ми се допаѓаше, водителката ми е антипатична.
Штом ја видам ми иде да ја убијам од млатење, не знам зошо!
 

Mandy

~Carpe florem~
Член од
26 февруари 2006
Мислења
1.578
Поени од реакции
23
Абе идеата за емисијата е интересна(не е нешто ново...земена е од странциве) ама мислам дека им се многу скапи решенијата...додуша луѓето им го лимитираат буџетот ама јас лично не би ги земала...
А што се однесува до уредувањето,имаат добри идеи...малце ми се нефункционални ама ептен кјут изгледаат:smir:

А водителката не ја можам! Само се смее ко зелена...али тоа е:toe:
 
Член од
25 август 2006
Мислења
336
Поени од реакции
6
Mene mi se sviga nacinot na koj sto gi ureduvaat stanovite.
Do sega nemase resenie sto ne mi se dopadnalo.
 

Daniela

Мијаааууу....гррр...
Член од
14 јули 2005
Мислења
302
Поени од реакции
3
Po idiotski emisii od tie za ureduvanje dom, vnatresna arhitektura, dizajn i slicni gluposti vo MK nema.
Dali e do voditelkite, dali do producentite ama toa e uzas za gledanje.
Bljak. Pola saat gledas kako se montira cesma ili skafce za konduri, pa razgovor vo studioto so Naum Petreski i polu-zena mu Zuica, pa malku lesni noti, pa lepenje plocki pozadi skrsena wc skolka. Bljak.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom