Дали вработени по ИПА фонд може да им се бележи работен стаж?

Дискусија во форумот 'Право и закони' започната од NekojBatka, 12 септември 2017.

 1. NekojBatka

  NekojBatka

  Член од:
  21 јули 2017
  Мислења:
  111
  Допаѓања:
  37
  Не сум правник и не разбирам како идат овие работи, но сакам да се информирам дали како вработен по ИПА фонд/програма може да ми се бележи работен стаж?

  И дали воопшто ни се бележи некаде работава што ја туркаме 40 часа неделно?
   
 2. Forca

  Forca

  Член од:
  2 март 2016
  Мислења:
  140
  Допаѓања:
  58
  Провери лично во ПИОМ на шалтер или овласти полномошник да провери во твое име.
   

Сподели преку: