Дали владините кампањи ја нарушуваат приватноста?

Дали владините кампањи ја нарушуваат приватноста?

  • ДА, владините кампањи дрско навлегуваат у приватниот живот на граѓаните.

    Гласови: 19 31,7%
  • НЕ, јас ги подржувам ваквите кампањи.

    Гласови: 41 68,3%

  • Вкупно гласачи
    60
Член од
23 јануари 2005
Мислења
899
Поени од реакции
22
Комерциална програма,од овој тип,најдиректно `вбризгувана` кај населението преку мас-медиумите е престап и нарушување на приватноста само по себе.
Како се нарушува приватноста само по себе ?
Владата не располага со нивни пари.Владата зима од мене,Петко,Станко,Рајко и оформува буџет.
Тој буџет треба наменски да се потроши,во што не влегува и реклама правете деца.
НЕ.
Имаше избори и тоа е владата која што народот ја избрал, доколку правела владата нерегуларни работи народот ќе ги казни на наредните избори.

Владата треба да се погрижи граѓаните да имаат подобар стандард и животна средина за оние од нив кои што ќе сакаат да може да имаат 3 или 10 деца.
Па нели ако имаш повеќе деца има закон според кој добиваш пари за децата. Каде е проблемот ?
А не идеш ти дома и на влез читаш...секој треба да има три деца !!! (нареџење).
Не заебаваш?
А да ти ја опнам жена ти ??? :vozbud::vozbud::vozbud:
Тоа е пропаганда за да се дигне наталитетот во Македонија. Сакаш да кажеш дека е лоша идејата? Каде е и овде проблемот ?
 

ogledalo

провинцијалец
Член од
12 мај 2008
Мислења
3.198
Поени од реакции
173
Како се нарушува приватноста само по себе ?

Имаше избори и тоа е владата која што народот ја избрал, доколку правела владата нерегуларни работи народот ќе ги казни на наредните избори.


Па нели ако имаш повеќе деца има закон според кој добиваш пари за децата. Каде е проблемот ?

Тоа е пропаганда за да се дигне наталитетот во Македонија. Сакаш да кажеш дека е лоша идејата? Каде е и овде проблемот ?
па проблемот е во тоа што wanabe Довезенски мора да поткаче нешто што има врска со влада и со вмро дпмне...па да го обландира и на крај да го сервира како јаболкото од снежана и 7 џуџиња.
 

Quark

brr,brr...zbrc
Член од
12 март 2008
Мислења
3.489
Поени од реакции
156
Имаше избори и тоа е владата која што народот ја избрал, доколку правела владата нерегуларни работи народот ќе ги казни на наредните избори.
Abe ajde...?!!!! So zboris po gjavolite ?!!!

Ncncnc...koja ebana logika ...... ako jas kradam milioni, nemaj gajle, ednostavno ne me glasaj povtorno.... a u picku mater, do kade be, kaj e granicata?!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ncncncncncn....
 
Член од
23 јануари 2005
Мислења
899
Поени од реакции
22
Abe ajde...?!!!! So zboris po gjavolite ?!!!

Ncncnc...koja ebana logika ...... ako jas kradam milioni, nemaj gajle, ednostavno ne me glasaj povtorno.... a u picku mater, do kade be, kaj e granicata?!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ncncncncncn....
Сакаш да кажеш дека треба да земеме пушка ???
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.343
Abe ajde...?!!!! So zboris po gjavolite ?!!!

Ncncnc...koja ebana logika ...... ako jas kradam milioni, nemaj gajle, ednostavno ne me glasaj povtorno.... a u picku mater, do kade be, kaj e granicata?!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ncncncncncn....
Засега...тоа е единствената казна која некого кој вкусил власт го стигнала.
Кривично некој да одговарал, а да не е некоја ситна риба...мене не ми текнува.
Во оваа држава, одговараат само ситни крадци и по некој казнет со 50 евра за прекршување на законот за јавна чистота.

По темата:
Како што Зевсус ја поставил темата, јас нарушување на приватноста не разбирам на тој начин.
Нарушување на приватноста би било да ги објавува Владата (или нејзини органи) моите лични податоци, истите да ги (зло)употребува во најразлични цели, да ме прислушкува, следи, снима и сл.
Таквите кампањи ги сметам само за водење политика во определена област.
 

Quark

brr,brr...zbrc
Член од
12 март 2008
Мислења
3.489
Поени од реакции
156
Засега...тоа е единствената казна која некого кој вкусил власт го стигнала.
Кривично некој да одговарал, а да не е некоја ситна риба...мене не ми текнува.
Во оваа држава, одговараат само ситни крадци и по некој казнет со 50 евра за прекршување на законот за јавна чистота.
Abe jasno toa.... ama, pravilno e toa? I dali e pravilno toa da se pretstavuva kako najnormalna i pravilna stvar?
Toa e vsusnost problemot, opravduvanjeto, a ne nesto drugo....:toe:

Сакаш да кажеш дека треба да земеме пушка ???
Ncuk..... DINAMIT.
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
Далеку од нарушување на приватноста..... Не гледај ако не ти чини и толку.
И со реклама и без реклама, Македонија е Македонија.


А можам да ти речам дека за промена малку се сетија и телевизииве нешто да лапнат од буџетот. Не само власта да дрпа милиончиња, нека лапнат и Рамковски, Латас и другите газди троа. Ем ке си гледаш реклами, ем нема да серат против власта. Сите среќни и задоволни.
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.343
Abe jasno toa.... ama, pravilno e toa? I dali e pravilno toa da se pretstavuva kako najnormalna i pravilna stvar?
Toa e vsusnost problemot, opravduvanjeto, a ne nesto drugo....
Да...
Отсекогаш сум сакал СИТЕ ОНИЕ КОИ УКРАЛЕ НЕШТО да се осудат и сместат зад решетки.
Ама...проблемот е што јас го сакам тоа, а не сум јас тој што одлучува, туку надлежните кои едноставно преќутно се амнестираат додека не ги изеде застареноста делата.
Затоа, како маска, секојдневно слушаме од партиите како другите правеле криминал, а тие се чесни како Богородица...алииби, хехехе
Епа...ДИНАМИТ!
 

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
За новогодишните празници на мобилен ми стигна следнава порака и тоа од непознат број:
Поради падот на наталитетот,Владата на Македонија одобри курварење без граници под мотото-НЕКА ЕБЕ КОЈ КОГО СТИГНЕ.Препрати ја пораката,да не пропадне акцијата зашто и ТИ СИ МАКЕДОНИЈА!!!:pos2::pos2::pos2:
 
Член од
27 октомври 2008
Мислења
1.680
Поени од реакции
266
За новогодишните празници на мобилен ми стигна следнава порака и тоа од непознат број:
Поради падот на наталитетот,Владата на Македонија одобри курварење без граници под мотото-НЕКА ЕБЕ КОЈ КОГО СТИГНЕ.Препрати ја пораката,да не пропадне акцијата зашто и ТИ СИ МАКЕДОНИЈА!!!:pos2::pos2::pos2:
i ti sto napravi da te cujam:)
 

Славјански

Антички Словен
Член од
2 мај 2008
Мислења
5.644
Поени од реакции
1.346
Што суштински се разликуваат овие кампањи од кампањите од фабриките за перење мозок на СДСМ.

1. Не влеваат страв кај Македонците.
2. Не го деморализираат населението.
3. Едукација на населението, за кое се испостави дека 55% нема средно завршено.

Со овие 3 метода, СДСМ беше на власт 16 години.
Со првите 2 метода сака повторно да се врати.

Изолација, војна, распад на Македонија, само тоа слушаме од поганите усти на СДСМ пратениците.

Е неќе моќи ове ночи.
 

ogledalo

провинцијалец
Член од
12 мај 2008
Мислења
3.198
Поени од реакции
173
Што суштински се разликуваат овие кампањи од кампањите од фабриките за перење мозок на СДСМ.

1. Не влеваат страв кај Македонците.
2. Не го деморализираат населението.
3. Едукација на населението, за кое се испостави дека 55% нема средно завршено.

Со овие 3 метода, СДСМ беше на власт 16 години.
Со првите 2 метода сака повторно да се врати.

Изолација, војна, распад на Македонија, само тоа слушаме од поганите усти на СДСМ пратениците.

Е неќе моќи ове ночи.
se sekjavs na bilbordi koga imase `` nekoi prasanja ne zasluzuvaat odgovor``
СДСМ: „Референдумското прашање не заслужува одговор“
 

Ѕвер

Перфекционист
Член од
4 јануари 2006
Мислења
2.223
Поени од реакции
28
Србоман, што вика анкетата?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom