Дали верувате во господ?

Член од
10 октомври 2008
Мислења
49
Поени од реакции
2
Верувам во Господ. Имав некои периоди кога се откажував од него, но сега не е така. Се каам што сум изгубил верба во Господ. Верувајте и секогаш ке ви помага.

брат извини вака, неможам да ти сменам мислење не ни сакам али не забегувај до толку со работа која е измислена. мисли реално делувај реално. ќе кажам пак зарем големите научници кои со своите изуми и тези не биле убивани од страна на црквата (религијата) и тие верувам дека верувале во својата религија но не биле до толку одани кон нешто измислено, па поради тој тек сакале да го усовршат светот. замисли си да секој од минатото до ден денес верува во господ, знаеш каква би била сликата денес како куп маса на луѓе кои прават едно исто веруваат исто просто кажано хипнотизирани луѓе кои не еволуирале. ако си го гледал филмот РЕКВИЕМ ЗА ЕДЕН СОН. сетисе на шената која беше заслепена од квизот кој се емитуваше и за да стигне до тој квиз абега со секакви дроги, а водителот просто кашано владееше спо простата маса на луѓе. се разбира заради профит. како што правела и црквата со денешните простаци. кои се слепо одани кон неа и се расфрлаат со парите што ги немаат а поповите ги полнат џебовите.
поздрав и се најубаво.
 

ITK

Член од
10 октомври 2008
Мислења
1.107
Поени од реакции
51
мислам дека таму горе има нешто :)
 
N

navivacka

Гостин
Не знам дали постои,а за верување исто така ,ама ако постои Господ зашто дозволува толку страдање во светот,војни сиромаштија,силување и да не набројувам понатаму
 

Ivka

Алхемичарка
Член од
1 февруари 2007
Мислења
300
Поени од реакции
4
Кратко и јасно не верувам
 

Huzzy Gurl

Animal Lover
Член од
14 септември 2008
Мислења
307
Поени од реакции
128
Јас лично верувам во Господ и убедена сум дека постои,ама тоа е мое мислење.Никој никогаш нема да ме убеди дека не постои..:smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom