Дали верувате во господ?

word

Експресија...
Член од
2 октомври 2007
Мислења
298
Поени од реакции
3
Da ve pitam od site clenovi na kajgana dali veruvate vo Gospod?
jas veruvam vo se sto ke se toa sto ti go mislis nesto loso ke se dosetis i na pametno!:smir:
Ajde da vi gi vidam vasite mislenja?
 
Член од
12 мај 2008
Мислења
1.495
Поени од реакции
38
Верувам во Господ. Имав некои периоди кога се откажував од него, но сега не е така. Се каам што сум изгубил верба во Господ. Верувајте и секогаш ке ви помага.
 

word

Експресија...
Член од
2 октомври 2007
Мислења
298
Поени од реакции
3
neo_wmaster imas pravo vo toa.
gospod ode po sekoj covek i mu dava sovet sto da pravi!
da ne pravi gluposti ili da razmisli da se ubie!
toa samo go nateruva eden gavol koj sto ne treba vo nego nisto da se veruva!
vo nego koj sto veruva mu dava smrt ili nekoi drugi priliki!
 

mile_panikaaa

Нормален
Член од
28 април 2008
Мислења
348
Поени од реакции
9
Незнам на моменти не верувам дека има кога ќе помислим поубаво веруем некад не . ни сам незнаем ама .. на некој начин ВЕРУЕм!
 

word

Експресија...
Член од
2 октомври 2007
Мислења
298
Поени од реакции
3
treba da slusate od vasite roditeli sto ke kazat.
pred da napravis nesto treba da kazes na roditelite pa da ti kazat dali moze ili ne.
ako ne ke razmislis drugo.
jas mislam deka gospod na sekogo pomaga no nekoi ne go veruvaat.
onie sto ne veruvat deka ISUS XRISTOS e zakovan na krst so klinci:(
 
D

Daftie

Гостин
Не ќе беше лошо да имаше и анкета, али во секој случај: не верувам во господ.
 

Son.Of.Macedon

Македонист
Член од
28 јули 2008
Мислења
107
Поени од реакции
1
Верувам у се шо ќе видам .. Господ до сега несум го видел така да .. :toe:
 
Член од
13 јуни 2007
Мислења
206
Поени од реакции
15
не верувам во господ.. верувам само во физика и она што го гледам..
 

word

Експресија...
Член од
2 октомври 2007
Мислења
298
Поени од реакции
3
Gospod nikogas ne mozas da go vidis se dodeka ne padnas vo negovi race.
toa ke ti bide oste 90 godini.
nedaj boze oste sega:nenene::nenene:
 
Член од
13 јуни 2007
Мислења
206
Поени од реакции
15
луѓе сватете... после смртта нема НИШТО!.. и нема да го видите господ... тоа наједноставно можам да ви го објаснам вака.. што сте осеќале пред да бидете родени..?! значи пред јас да станам свесно нешто, пред моето раѓање.. НИШТО.. светот посоел.. господ "постоел" . а јас не.. значи кога ќе умрам, пак ке станам ништо.. и толку..
 
D

Daftie

Гостин
Воглавно верувам во работи кои физички постојат, или се опипливи, видливи, или се енергија. Господ не ништо од овие, така да, немам во што да верувам.
Како ќе ми помогне Господ ако нешто се деси и не можам да учам за тест/испит, само треба да се молам и се ќе биде во најдобар ред?
Господ е секогаш тука за вас....да, да, да, и јас пиев коктел со Буда на летечки тепих.
За мене општо религијата е суеверие, не верувам дека езговарање на адредени зборови, за мене на празно, ќе ми ја подобри ситуацијата.
Верувам само во себе.
 
Член од
21 август 2008
Мислења
6.500
Поени од реакции
1.320
taka e za zal bog ne postoi pa gledaj na kakvi ti ne lokalni moknici ne prepustil gospod, nemas rabota, nemas poddrska, sudbinata ti gi remeti planovite posle smrtta nema nisto ili na latinski POST MORTEM NIHIL EST!!!
 
Член од
14 јули 2008
Мислења
1.449
Поени од реакции
50
....не веруам у господ...тотално се согласуам со хазард(ме мрзеше да цитирам)....:pipi:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom