Дали би ја промениле верата за милион евра?

tomislayer

Елегантно дебел =)
Член од
18 ноември 2008
Мислења
1.482
Поени од реакции
82
хаха така викате затоа шо нема кој да ви дае... ја атеист сум така да за миљонче шо сакат ке станам (неможе некој да ми смени тоа у шо веруем, ама ете би му праел адет да идам у црква коа треба)
 
Член од
3 мај 2008
Мислења
601
Поени од реакции
7
хаха така викате затоа шо нема кој да ви дае... ја атеист сум така да за миљонче шо сакат ке станам (неможе некој да ми смени тоа у шо веруем, ама ете би му праел адет да идам у црква коа треба)

еве мој човек исто и јас сум атеист па не за милјон туки и за помалку би ја сменил :vozbud:
 

marcus

струмички модератор
Член од
5 јули 2006
Мислења
5.378
Поени од реакции
131
еве мој човек исто и јас сум атеист па не за милјон туки и за помалку би ја сменил :vozbud:
А што ќе смениш кога си атеист?!Која вера?! Прашањето е да ја смениш верата..може ли да смениш нешто што го немаш?
 

slobbo

LoneRyder
Член од
16 ноември 2008
Мислења
1.686
Поени од реакции
583
Гледајки го раздород во МПЦ и останатите православни цркви низ светот ... можно е, но тоа нема да биде заради некоја моја финансиска корист!
Зошто црквата која порано беше нештото што ги зближуваше луѓето, сега сметам дека го прави спротивното и дека се се врти околу парите и кој поголем профит да напраи. Навистина ми е жал за тоа што се случува со Православните цркви...
Најискрено им завидувам на Католиците кој сите се заедно , не се делат наваква црква онаква црква ...
Можеби до негде и грешам но само кажувам што мислам , доколку негде згрешив се надевам Господ ќе ми прости :)
 

tomislayer

Елегантно дебел =)
Член од
18 ноември 2008
Мислења
1.482
Поени од реакции
82
хаха ја не реков дека ќе ја мењам туку дека ќе ја прифатам која вера сакате за миљонче :) А санаториум супер шо си атеист ама лошо си го поставил ова :) Нема вера шо ја и ти би ја мењале... само да прифатиме друга можеме... али нема зашо и вака ми е супер
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
3.718
Поени од реакции
772
Религиските институции, како на пример црквата, се за мене машини за правење пари. Затоа не верувам во нив. А во христијанството верувам делумно, значи, не целосно. Така што, јас и да ја сменам религијата, ќе ги имам истите сфаќања за Бог, како сила што ја има во секој од нас и како наш потенцијал да бидеме добри. Менувањето на верата на хартија, па уште ако добијам и кеш.. Пфф нема проблем!
 

Гладиус

notusually
Член од
14 август 2008
Мислења
5.508
Поени од реакции
1.728
Со оглед на тоа како луѓето во денешно време ја гледаат религијата... Со оглед на тоа што црквите од авторитет и поим за близина кон Бога преминаа во институции во кои се перат пари и во кои се краде, мислам дека нема да биде проблем ако сменам религија посебно за толкава сума... Како и да е, секоја религија има една иста основа.. И како што кажа мими погоре, јас можеби на хартија ќе бидам друга вера, меѓутоа, себеси секогаш ќе се сметам за христијанин, и верувам во она што ми го презентирала мојата религија, без сомнежи...
 

delfybuba

Schatje
Член од
22 октомври 2008
Мислења
1.212
Поени од реакции
93
темава нема смисла-нормално би сменила религија за толку пари,а кој може да види која религија си во душата?христијанка по дух,верувам во Исус Христос и не верувам дека некој ке ми понуди толку пари за да бидам нешто друго.
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
глупо прашање. Вера не би променил за ништо на светов НИКОГАШ!!!
 

Bobi_kr_palanka

Dwayne The Flash Wade
Член од
26 јули 2008
Мислења
350
Поени од реакции
150
Без размислување дајте ги парите и веднаш ќе ја сменам!!!
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
Ја променивме верата :popce:
 

Pance24

Мариовец
Член од
26 август 2012
Мислења
270
Поени од реакции
104
И за помалце од тоа ке променам вера и државјанство !
 

Kajgana Shop

На врв Bottom